Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czołgali się i biegali przez słomę i wykopany tunel {► WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czołgali się i biegali przez słomę i wykopany tunel {► WIDEO}
12-04-2018 05:53   Janusz Ludwiczak
Czołganie pod siatką, bieg przez siano, w tunelu, po pagórkach – takie przeszkody czekały m.in. na uczestników Biegu przez Kraje Nordyckie im. Macieja Zawiei, który odbył się we wtorek na Orliku i terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy Arenie. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca dzieci i młodzieży z kilku poznańskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

"Bieg przez Kraje Nordyckie im. Macieja Zawiei" to wręcz ekstremalny wyścig, podczas którego zawodnicy musieli pokonywać przeszkody wzorujące na atrakcjach turystycznych Krajów Nordyckich. Mali zawodnicy musieli m.in. pokonać slalom przez słomę, pobiec po pagórkach czy w tunelu a nawet czołgać się pod siatką.

– Chcieliśmy zrobić coś innego dla dzieciaków, połączyć kulturę ze sportem. Kraje skandynawskie są atrakcyjne, ale mało jeszcze znane. Owszem biegi są trochę ekstremalne, ale dostosowane do wieku uczestników. W sumie zawodnicy musieli pokonać 23 przeszkody – powiedział Daniel Banaszewski, współorganizator zawodów i nauczyciel W-F w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

Zawody odbyły się pod imieniem Macieja Zawiei, tragicznie zmarłego Radnego Miasta Poznania.

– Bardzo mnie cieszy, że pamięć o moim tragicznie zmarłym bracie trwa. Skandynawia dotarła na Łazarz. Życzę Wam udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń – powiedział na rozpoczęciu zawodów Bartosz Zawieja.

Uczestnicy biegli w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe (klasy 1 i 2 oraz klasy starsze), a także gimnazja. Na każdego zawodnika czekał medal na mecie, a na zakończenie rozlosowano wśród uczestników nagrody rzeczowe w postaci m.in. artykułów i gadżetów sportowych oraz książki i albumy związane ze Skandynawią.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: