Dworzec Poznań Główny: 28-latek wtargnął do pomieszczeń monitoringu i pobił ochroniarza. Miał nóż
11-04-2018 04:05   Janusz Ludwiczak
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w nocy z piątku na sobotę na dworcu Poznań Główny. 28-letni mężczyzna wtargnął do pomieszczenia monitoringu. Sprawca sterroryzował pracownika ochrony bijąc go po twarzy i stosując groźby karalne. 28-latka ujęli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Sprawca miał przy sobie nóż.

– 28-letni mężczyzna wtargnął do pomieszczeń monitoringu i sterroryzował pracownika ochrony dworca. Sprawca sterroryzował pracownika ochrony bijąc go po twarzy i stosując groźby karalne. Następnie mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia – informuje inspektor Marcin Żywiołek, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei.

28-latka ujęli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy zmuszeni byli użyć środki przymusu bezpośredniego w postaci dźwigni obezwładniających i kajdanek. Okazało się również, że sprawca miał przy sobie nóż.

– Podczas obszukania odzieży wierzchniej okazało się, że sprawca posiadał przy sobie nóż. Patrol SOK przekazał ujętego 28-letniego mieszkańca Poznania do dyspozycji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Poznań Wilda, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Pracownicy ochrony dworca, dedykowani do obsługi elektronicznych systemów zabezpieczeń, w tym monitoringu wizyjnego, wykonują zadania ochrony niewymagające wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. W związku z powyższym nie posiadają oni przygotowania teoretycznego i praktycznego z zakresu samoobrony i technik interwencyjnych, nie są tym samym wyposażeni w środki przymusu bezpośredniego – podsumowuje insp. Marcin Zywiołek ze Straży Ochrony Kolei.


R E K L A M A

Komentarze (1)

11-04-2018 09:24:30
Ko
''W związku z powyższym nie posiadają oni przygotowania teoretycznego i praktycznego z zakresu samoobrony i technik interwencyjnych, nie są tym samym wyposażeni w środki przymusu bezpośredniego'' - taaaa, a pomieszczenie techniczne w którym siedział poszkodowany to zamykane jest na firankę??? Nie wyciągacie wniosków z takich sytuacji. Polak i przed szkodą i po szkodzie...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Kwietniowe ABC - wiosenne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8-13 lat

28

kwi

Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Festyn bezpieczeństwa
w godz. 9:30-15:00
• animacje, zabawy i konkursy sportowe na orliku dla dzieci i młodzieży;
• spotkanie z antyterrorystą Stanisławem Szafranem i warsztaty "Post

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: