Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowcy parkowali na chodnikach, a nawet pod wejściem na Targi – 177 interwencji Straży Miejskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowcy parkowali na chodnikach, a nawet pod wejściem na Targi – 177 interwencji Straży Miejskiej
10-04-2018 02:08   Janusz Ludwiczak
Ponad 151 tys. osób odwiedziło targi Motor Show. Jednak mimo apeli MTP i miasta wielu miłośników motoryzacji postanowiło za wszelką cenę dojechać własnym autem jak najbliżej Targów. Wiele samochodów było zastawionych na chodnikach i przy przejściach dla pieszych. Byli również kierowcy, którzy parkowali bezpośrednio pod wejściem na Targi. Strażnicy miejscy interweniowali w sumie 177 razy, z czego większość kierowców została ukarana mandatami. Cztery auta zostały również odholowane.

151 437 – tyle dokładnie osób odwiedziło Motor Show, które odbywały się od czwartku do niedzieli na MTP. Dla porównania w zeszłym roku targi motoryzacyjne odwiedziło 135 023 zwiedzających (czyli o 16,4 tys. mniej).

Jednak wiele osób, które postanowiły dojechać na targi własnym autem parkowała gdzie popadnie. Wykroczenia popełnili również niektórzy piesi. W sumie Straż Miejska interweniowała 177 razy.

W czterodniowych działaniach funkcjonariusze SMMP oraz MPK zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Patrole rozlokowane były w pobliżu newralgicznych przejść przy ul. Głogowskiej i ul. Grunwaldzkiej. Obecność umundurowanych osób studziła zapędy osób wchodzących na jezdnię przy zapalonym czerwonym świetle. Dodatkowo funkcjonariusze wielokrotnie udzielali informacji jak, najlepiej i przede wszystkim bezpiecznie, dotrzeć do pawilonów targowych czy hotelu. Zwracali także uwagę na nieprawidłowo parkujące samochody, czystość chodników oraz przestrzeganie zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

Łącznie, w trzydniowej akcji, strażnicy wylegitymowali 177 osób. Za wykroczenia mniejszej wagi pouczali, jednak część osób została ukarana mandatami. Między innymi kierowcy, którzy samochodami zablokowali bramy wjazdowe do posesji, czy zaparkowali na zieleńcach. W czterech przypadkach strażnicy zlecili odholowanie samochodów na parking strzeżony – dodaje Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej.


Komentarze (2)

10-04-2018 09:59:56
De.
Co za bezczelność i egoizm takie parkowanie.
10-04-2018 06:32:34
Tomek
Dlaczego czasami można odholowa, a czasami nie? Od czego to zależy?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: