Kierowcy parkowali na chodnikach, a nawet pod wejściem na Targi – 177 interwencji Straży Miejskiej
10-04-2018 02:08   Janusz Ludwiczak
Ponad 151 tys. osób odwiedziło targi Motor Show. Jednak mimo apeli MTP i miasta wielu miłośników motoryzacji postanowiło za wszelką cenę dojechać własnym autem jak najbliżej Targów. Wiele samochodów było zastawionych na chodnikach i przy przejściach dla pieszych. Byli również kierowcy, którzy parkowali bezpośrednio pod wejściem na Targi. Strażnicy miejscy interweniowali w sumie 177 razy, z czego większość kierowców została ukarana mandatami. Cztery auta zostały również odholowane.

151 437 – tyle dokładnie osób odwiedziło Motor Show, które odbywały się od czwartku do niedzieli na MTP. Dla porównania w zeszłym roku targi motoryzacyjne odwiedziło 135 023 zwiedzających (czyli o 16,4 tys. mniej).

Jednak wiele osób, które postanowiły dojechać na targi własnym autem parkowała gdzie popadnie. Wykroczenia popełnili również niektórzy piesi. W sumie Straż Miejska interweniowała 177 razy.

W czterodniowych działaniach funkcjonariusze SMMP oraz MPK zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Patrole rozlokowane były w pobliżu newralgicznych przejść przy ul. Głogowskiej i ul. Grunwaldzkiej. Obecność umundurowanych osób studziła zapędy osób wchodzących na jezdnię przy zapalonym czerwonym świetle. Dodatkowo funkcjonariusze wielokrotnie udzielali informacji jak, najlepiej i przede wszystkim bezpiecznie, dotrzeć do pawilonów targowych czy hotelu. Zwracali także uwagę na nieprawidłowo parkujące samochody, czystość chodników oraz przestrzeganie zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

Łącznie, w trzydniowej akcji, strażnicy wylegitymowali 177 osób. Za wykroczenia mniejszej wagi pouczali, jednak część osób została ukarana mandatami. Między innymi kierowcy, którzy samochodami zablokowali bramy wjazdowe do posesji, czy zaparkowali na zieleńcach. W czterech przypadkach strażnicy zlecili odholowanie samochodów na parking strzeżony – dodaje Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej.


R E K L A M A

Komentarze (2)

10-04-2018 09:59:56
De.
Co za bezczelność i egoizm takie parkowanie.
10-04-2018 06:32:34
Tomek
Dlaczego czasami można odholowa, a czasami nie? Od czego to zależy?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Kwietniowe ABC - wiosenne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8-13 lat

28

kwi

Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Festyn bezpieczeństwa
w godz. 9:30-15:00
• animacje, zabawy i konkursy sportowe na orliku dla dzieci i młodzieży;
• spotkanie z antyterrorystą Stanisławem Szafranem i warsztaty "Post

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: