Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni z Grunwaldu również przeciwni poprowadzeniu "93" przez Jarochowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni z Grunwaldu również przeciwni poprowadzeniu "93" przez Jarochowskiego
28-02-2018 04:16   Janusz Ludwiczak
Również Rada Osiedla Grunwald Południe nie zgodziła się na propozycję ZTM, zakładającą skierowanie trasy autobusów linii nr 93 przez Wyspiańskiego, Jarochowskiego i Chociszewskiego.

Jak już informowaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego chce zmienić trasę autobusów linii nr 93, które zamiast przez Reymonta, miałby jeździć przez Wyspiańskiego, Jarochowskiego i Chociszewskiego, umożliwiając dojazd w rejon Parku Kasprowicza i szpitala Św. Rodziny. W ubiegłą środę Rada Osiedla Św. Łazarz negatywnie zaopiniowała projekt.

Opinie w tej sprawie miała podjąć jeszcze Rada Osiedla Grunwald Południe, gdyż trasa linii autobusowej nr 93 przebiega częściowo również przez teren tej jednostki pomocniczej miasta.

– Zmiana trasy spowoduje wydłużenie czasu przejazdu, wzrosną również koszty podróży. Autobusy krążyłyby wąskimi uliczkami, na dodatek stałyby w korkach na Hetmańskiej – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Jacek Sobczak, przewodniczący Zarządu Osiedla Grunwald Południe.

Zdaniem Rady, zmiana przebiegu trasy autobusu linii 93 spowoduje wydłużenie drogi, jaką ten autobus pokonuje i w konsekwencji przedłuży czasu przejazdu na odcinku od przystanku Arciszewskiego do przystanku Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego o ponad 5 minut (w odwrotną stronę nawet więcej, biorąc pod uwagę tworzące się bardzo często na ul. Hetmańskiej na odcinku od ul. Szymborskiej do ul. Reymonta korki uliczne). Będzie się to z kolei wiązało ze wzrostem ceny biletów dla osób korzystających z T-portmonetki oraz biletów czasowych i w konsekwencji proponowane rozwiązanie obniży atrakcyjność przejazdu linią nr 93 – argumentuje Rada Osiedla Grunwald Południe.

Radni z Grunwaldu postulują natomiast, by docelowo na ulicy Reymonta przy wejściu do krytej pływalni, która ma powstać w Parku Kasprowicza powstał nowy przystanek dla autobusów linii nr 93.


Komentarze (3)

28-02-2018 16:28:46
Elvira
Mieszkańcy wolą jednokierunkowe, gdyż jeden pas przeznaczą na nielegalne parkingi.
28-02-2018 11:18:14
?
Nie idzie wylać asfaltu na Reymonta i przedłużyć buspasa od ronda Jeziorańskiego do Arciszewskiego? A najlepiej do górczyna w pasie zieleni planowanym pod linię tramwajową?
28-02-2018 07:12:02
Negatyw
Zróbcie na Łazarzu jeden wielki deptak i kolejkę magnetyczną rodem z Japonii... (!!!).

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
27

cze

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLV sesja (budżetowa - I czytanie) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

cze

22:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„Boisko bezdomnych” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

01

lip

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Letnie koncerty orkiestr dętych w Parku Wilsona - Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania przy MPK

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: