Radni z Grunwaldu również przeciwni poprowadzeniu "93" przez Jarochowskiego
28-02-2018 04:16   Janusz Ludwiczak
Również Rada Osiedla Grunwald Południe nie zgodziła się na propozycję ZTM, zakładającą skierowanie trasy autobusów linii nr 93 przez Wyspiańskiego, Jarochowskiego i Chociszewskiego.

Jak już informowaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego chce zmienić trasę autobusów linii nr 93, które zamiast przez Reymonta, miałby jeździć przez Wyspiańskiego, Jarochowskiego i Chociszewskiego, umożliwiając dojazd w rejon Parku Kasprowicza i szpitala Św. Rodziny. W ubiegłą środę Rada Osiedla Św. Łazarz negatywnie zaopiniowała projekt.

Opinie w tej sprawie miała podjąć jeszcze Rada Osiedla Grunwald Południe, gdyż trasa linii autobusowej nr 93 przebiega częściowo również przez teren tej jednostki pomocniczej miasta.

– Zmiana trasy spowoduje wydłużenie czasu przejazdu, wzrosną również koszty podróży. Autobusy krążyłyby wąskimi uliczkami, na dodatek stałyby w korkach na Hetmańskiej – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Jacek Sobczak, przewodniczący Zarządu Osiedla Grunwald Południe.

Zdaniem Rady, zmiana przebiegu trasy autobusu linii 93 spowoduje wydłużenie drogi, jaką ten autobus pokonuje i w konsekwencji przedłuży czasu przejazdu na odcinku od przystanku Arciszewskiego do przystanku Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego o ponad 5 minut (w odwrotną stronę nawet więcej, biorąc pod uwagę tworzące się bardzo często na ul. Hetmańskiej na odcinku od ul. Szymborskiej do ul. Reymonta korki uliczne). Będzie się to z kolei wiązało ze wzrostem ceny biletów dla osób korzystających z T-portmonetki oraz biletów czasowych i w konsekwencji proponowane rozwiązanie obniży atrakcyjność przejazdu linią nr 93 – argumentuje Rada Osiedla Grunwald Południe.

Radni z Grunwaldu postulują natomiast, by docelowo na ulicy Reymonta przy wejściu do krytej pływalni, która ma powstać w Parku Kasprowicza powstał nowy przystanek dla autobusów linii nr 93.


R E K L A M A

Komentarze (3)

28-02-2018 16:28:46
Elvira
Mieszkańcy wolą jednokierunkowe, gdyż jeden pas przeznaczą na nielegalne parkingi.
28-02-2018 11:18:14
?
Nie idzie wylać asfaltu na Reymonta i przedłużyć buspasa od ronda Jeziorańskiego do Arciszewskiego? A najlepiej do górczyna w pasie zieleni planowanym pod linię tramwajową?
28-02-2018 07:12:02
Negatyw
Zróbcie na Łazarzu jeden wielki deptak i kolejkę magnetyczną rodem z Japonii... (!!!).

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Edutec - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Pegazik - Poznańskie Targi Książki

24

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
beauty Vision - Forum Kosmetyki
Look - Forum Fryzjerska

do 25-03-2018
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
V Festiwal Smaków Food Trucków

26

mar

do 28-03-2018
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Sportowy zajączek

17:10
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert Muzyki Sakralnej
godz. 17:10 - cz. 1 (sala organowa)
godz. 18:00 - cz. 2 (aula)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: