Na Małeckiego powstał skwer "kupą malowany"
23-02-2018 21:46   Janusz Ludwiczak
Skwer przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej zamienił się w "skwer kupą malowany". Mieszkańcy okolicy postanowili wziąć "psie sprawy" we własne ręce.

Na środku skweru w obrębie ulic Małeckiego, Granicznej i Łukaszewicza, którą decyzją poznańskich radnych od początku lutego nosi już imię "Eki z Małeki" pojawiła się kupa... psich kup. Obok pojawiła się tabliczka z napisem "Skwer kupą malowany" oraz plansza, na której zamieszono ogłoszenie o treści: "Za żelki z Biedronki dyskretnie przyniosę kupę Twojego pupila do Twojego domu w wyznaczone miejsce (salon, kuchnia, korytarz). Wychodzi taniej niż mandat (do 500 zł). Czekamy na oferty i obserwujemy!".

Dużym problemem Łazarza, Poznania jest niezrozumiały "tumiwisizm", związany z sprzątaniem po psach. Skwer Eki z Małeki jest tego jednym z przykladów. Obszar między krzewami, teren "trawy" zamienia się w toaletę dla psów. Skwer jak i inne miejsca są przyjazne dla czworonogów, jednak powinniśmy dbać więcej o nasze otoczenie. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce – wyjaśniają Roman Modrzyński i Agata Lachowska, pomysłodawcy akcji.


R E K L A M A

Komentarze (6)

26-02-2018 20:07:44
Tomek
To niech wróci do domu i weźmie wór na śmieci skoro hoduje w domu konia. Za trzymanie psa w budynku wielorodzinnym powinno płacić się wysoką daninę. W takich warunkach męczy i pies i sąsiedzi.
26-02-2018 16:06:34
Rosa
To nie jest problem tylko Łazarza, to problem całego miasta. Brak wybiegów, toalet dla psów. W tych bocznych ulicach , tez przydałoby się kamerki, może ludzie bardziej by się wstydzili ... i częściej sprzątali po swoich pupilkach. Sama mam pieska, ale krew mnie zalewa jak widzę tak przystrojone ulice, zawsze nosze ze sobą więcej woreczków, zdarzało mi się ,,poratować,, niejedną osobę z pieskiem, nie zawsze ludzie nie chcą sprzątnąć, tylko czasami zabierają ze sobą jeden woreczek, a piesek jak to piesek , zdarza mu się załatwić nie jeden raz
24-02-2018 14:29:11
eka z małeki
-nie widzę żadnej prowokacji co do EKI. Swojego czasu dużo pisałem na temat psiarków,zawsze uważałem że na posiadanie zwierzaka powinno być pozwolenie!!!a nie bo ja chcę!!Już samo zniesienie podatków za zwierza uważam za wielki błąd,jak kto chce mieć niech płaci i to dużo!!!.Sprawę pokazano akurat tu,ale to dotyczy przecież całego miasteczka czy tego nie widać?? Wiązanie prowokacji co do jej miejsca-piszę różnie,niektórym osobom może to się nie podobać, uważam za pochopne.Tak nawiasem proszę obiektywnie spojrzeć jak właściciele i zwierzaki bardzo są do siebie wręcz podobni!!!To niestety nie ja wymyśliłem!!!Ja mam też zwierza w domu,kota seba niezależna bestia!!!!Łączę wyrazy szacunku i pogody ducha!!!!!! eka
24-02-2018 11:21:11
mieszkaniec
Dlaczego autor tylko myśli o skwerze .Ten problem dotyczy całego Łazarza ale po co mówić o tym lepiej nagłośnić problem pod domem bo mi to przeszkadza.Trzeba zwracać uwagę właścicielom psów.
24-02-2018 08:23:12
Roman Modrzyński
W żadnym wypadku prowokacja,to zwrócenie uwagi na problem Nie po.to starałem się o nazwę skweru żeby prowokować
23-02-2018 22:15:34
Mieszkaniec
Prowokacja wy mierzona w dobrą pamięć o Bohaterach czerwca 1956, w tym o Ece z Małeki?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Edutec - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Pegazik - Poznańskie Targi Książki

24

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
beauty Vision - Forum Kosmetyki
Look - Forum Fryzjerska

do 25-03-2018
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
V Festiwal Smaków Food Trucków

26

mar

do 28-03-2018
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Sportowy zajączek

17:10
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert Muzyki Sakralnej
godz. 17:10 - cz. 1 (sala organowa)
godz. 18:00 - cz. 2 (aula)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: