Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie pojadą tramwajami i autobusami za darmo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
                                                                              29. Dni Łazarza:       [serwis informacyjny]       [program 29.Dni Łazarza]

Uczniowie pojadą tramwajami i autobusami za darmo
05-02-2018 21:32   Janusz Ludwiczak
Od września dzieci i młodzież do 15. roku życia będą mogły bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej – zdecydowali poznańscy radni.

Zgodnie z przyjętą uchwałę przez Radę Miasta od września uczniowie szkół do 15. roku życia będą mogli za darmo na podstawie legitymacji szkolnej lub doładowanej karty PEKA jeździć tramwajami i autobusami w Poznaniu.

Radni PiS chcieli również, by projekt został poszerzony o uczniów szkół średnich i zawodowych oraz tych nie mieszkających w Poznaniu, a uczących się w stolicy Wielkopolski, jednak radni PO i Zjednoczonej Lewicy odrzucili poprawki.

Ostatecznie 31 głosami za projekt darmowej komunikacji dla uczniów został przyjęty przez wszystkich radnych. Przeciw był jedynie radny Wojciech Kręglewski z PO. Od głosu wstrzymali się radni Joanna Frankiewicz i Dariusz Jaworski z Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego oraz Tomasz Lipiński z PO.

Co ciekawe pomysł darmowej komunikacji dla uczniów nie spotkał się z entuzjazmem Młodzieżowej Rady Miasta. Ich członkowie zauważają, że osoby po ukończeniu 18. roku życia chcą jak najszybciej zacząć jeździć samochodem, który często otrzymują w prezencie od swoich rodziców. Młodzieżowa Rada Miasta twierdzi również, że młodsi pasażerowie oczekują lepszej infrastruktury, dogodnych połączeń i punktualnej komunikacji.

Koszt wprowadzenia darmowej komunikacji szacowany jest przez autorów projektu na 2,5 mln zł. Z danych Zarządu Transportu Miejskiego wynika, że z bezpłatnych przejazdów tramwajami i autobusami będzie korzystać 27 tysięcy uczniów.


R E K L A M A

Komentarze (29)

12-02-2018 20:16:56
Negatyw
@ Tomek: Sęk w tym, że to Ty masz problemy z rzeczową argumentacją. Uznajesz swój punkt widzenia za jedynie właściwy i nie potrafisz tego uzasadnić. Słyszysz jedynie siebie. My z Elvirą nie mamy z tym problemów.
12-02-2018 17:55:37
Tomek
Nie warto rozmawiać z osobami, które nie przytaczaja żadnych argumentów, a tylko szydza lub obrażają rozmówców. Jesteście siebie warci.
12-02-2018 10:43:55
Elvira
@ Tomek: Negatyw udowodnił, że jest facetem konsekwentnym. Natomiast Ty, że jesteś dzieciakiem i lekkoduchem. Musisz po prostu dorosnąć, aby to zrozumieć :-)
12-02-2018 10:29:40
Negatyw
@ Tomek: Podtrzymuję to, co powiedziałem wcześniej. Nie zmieniam swojego podejścia do studenciarni i postrzegam ich, w kategoriach problemów, a nie "motoru napędowego" życia miasta. Zapraszam na szkolenie na Batorego i wszystko będzie (nawet dla Ciebie) jasne.
11-02-2018 09:06:01
Tomek
W powyższej wypowiedzi udowodniłes, że czubek Twojego nosa jest najważniejszy, a Twoja kultura nie różni się niczym od "Kultury" Twoich sasiadow studentow. Nie wiem dlaczego uważasz, że jestem studentem, ale nie będę walczył z wymyslami Twojego mózgu. Ja nie jestem przeciwny przestrzeganiu ciszy nocnej. Jestem przeciwny Twojemu stereotypowemu traktowaniu wszystkich studentów i rozpowszechnianiu teorii o złym wpływie studentów na miasto. Oni są potrzebni naszemu miastu jak tlen. Bez młodych osób miasta umierają. Poziom nauki i szkolnictwa to osobny temat, Alu już nie dziś i nie w tym miejscu. Na to sami studenci nie mają wpływu.
10-02-2018 23:01:13
Negatyw
@ Tomek: Sercem wciąż jestem, gdyż jest tam mój rodzinny dom i spędziłem na Łazarzu większość swojego życia. Dlatego też moja częsta obecność w komentarzach, w których (co już sam zauważyłeś) nie owijam w bawełnę... Myślę o wszystkich i (tak sądzę), tym się głównie różnimy. Bo ja po 22 nie imprezuję, gdyż szanuję spokój innych. Ale gdy ktoś w sposób zdecydowany ogranicza komfort mojego życia - wtedy myślę bardziej o sobie. Ale to normalne zjawisko. Ty w swoich wypowiedziach - głównie patrzysz na świat przez pryzmat swojego nosa. Powiem więcej - studenckiego nosa! Dla Ciebie "ludzie otwarci" to tacy, którzy przymykają oko na studenckie całonocne imprezy i wulgaryzmy rodem z rynsztoka w środkach mpk. Inwestycje nie wynikają z ilości studentów. Liczy się też ich poziom, z którym (statystyki nie kłamią) nie jest najlepiej. No ale, gdy większość semestru chleją, to nie mają czasu się uczyć. Mam rzecz jasna na myśli przyswajanie materiału ze zrozumieniem, bo zakuć i zapomnieć - potrafi każdy. Elvira nie ma Ciebie za co przepraszać. Tak jak nie przeprosi (i mnie i Jej) "studencka brać", która niejednokrotnie w środku nocy obudziła niejedno śpiące w swoim łóżeczku niewinne dziecko... / Tymczasem, proponuję już zakończyć tę jałową dyskusję. Zaręczam Cię, że gdy dorośniesz - mój punkt widzenia będzie dla Ciebie całkowicie zrozumiały :)
10-02-2018 20:46:37
Tomek
Szkoda, że jadąc przez środek Łazarza z domu do pracy nie myślisz o tych biednych cierpiących mieszkańcach naszej dzielnicy. Szkoda na Ciebie słów i bardzo się cieszę, że nie jesteś mieszkańcem naszego fyrtla. Potrzeba nam osób otwartych o myślących nie tylko o swoim zadowoleniu. A koleżanko Elviro, za swoje wypowiedzi wypadałoby przeprosić. Widać zasady wyniesione z domu masz kiepskie. Bardzo nie odbiegasz od studentów, z którymi tak walczysz. Ja mam nadzieję, że będzie ich coraz więc, co przełoży się na inwestycje kolejnych firm w naszym mieście.
10-02-2018 19:37:21
Negatyw
@ Elvira: To śmieszne, gdy główny składnik barszczu uczy innych kultury. Ale dzisiejsza młodzież, to postawa roszczeniowa na zasadzie "jestem młody i mogę imprezować całe noce". A normalni ludzie mają się wyprowadzić. Ale tacy jak my są od tego, aby ich wyprowadzić z błędu. Tak więc - róbmy nadal swoje! :)
10-02-2018 16:03:31
Elvira
@ Tomek: Przede wszystkim, to jesteś przewrażliwiony na swoim punkcie. Proponuję więcej dystansu. Psem nigdy nie byłeś i nie będziesz... Żyjecie z nimi w zgodzie, bo macie ich zdecydowanie mniej obok siebie. Każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, więc nie masz prawa do blokowania tegoż i na tym forum. A na forum Batorego - też się udzielamy. Zresztą - nie tylko my :-)
09-02-2018 22:01:29
Tomek
Kultury wypowiedzi musicie uczyć się oboje. Porównywanie rozmówcy do psa to obraza i mógłbym z tym iść do sądu. Co drugi temat wylewanie żali odnośnie studentów z Batorego. Wydaje mi się, że nikogo to nie interesuje na forum lazarz.pl. zalozcie swoje forum antystudenckie i tam dzielcie się opiniami. My na Lazarzu lubimy studentow i żyjemy z nimi w zgodzie.
09-02-2018 12:27:43
Negatyw
@ Jurist: To prawda. "Cisza nocna" to określenie zwyczajowe i oznacza 22-6. Prawo do spokoju, obowiązuje 24h/7 i Elvira przytoczyła stosowną podstawę prawną. Fakty są jednak takie, że policja interweniuje na wezwania dopiero po 22. Nigdy w bezpośrednich dyskusjach ze studentami nie używam inwektyw. Nawet obudzony w środku nocy, staram się zachować spokój i rozmawiać w sposób stonowany, choć nie jest to łatwe dla nikogo. Mimo wszystko przestałem już od dawna negocjować i wzywam regularnie policję. Na dyskusje szkoda czasu. Sporo studentów po paru akcjach się wyprowadziło z naszego rewiru, więc nasze działania są skuteczne. I super! :)
09-02-2018 11:04:46
Elvira
@ Tomek: Mało wiesz, a dużo szczekasz... Nie jestem żoną Negatywa, ale działamy w jednym teamie. Problem studenciarni, to temat podejmowany przez wiele osób na zebraniach wspólnot. I dlatego, że nie widzimy jedynie czubka swojego nosa, staramy się pomagać też innym. Artykuł 51KW par. 1 i 2 obowiązuje wszystkich - również studentów, a przytoczony przez Ciebie argument, to klasyczna (i żenująca) "linia obrony" obrony studenciarni.
09-02-2018 10:33:34
Jurist
W przepisach nie ma mowy o "ciszy nocnej". Takie pojęcie nie istnieje. Jest mowa o "zakłócaniu ciszy", "zakłócaniu porządku", "zakłócaniu spoczynku nocnego" (który nie jest określony godzinowo); zakłócenie następuje za sprawą "krzyku, hałasu, alarmu lub innego wybryku". PS Osoba utyskująca na studentów i przypisująca im m.in. chamstwo, brak ogłady itp. sama jest do nich podobna,. stosując w dyskusji inwektywy i wyzwiska.
09-02-2018 07:13:22
Negatyw
@ wk35: Grupka, to może by się znalazła normalnych i kulturalnych studentów. Każdy przejaw zakłócania ciszy nocnej, zgłaszamy na policję i nie musisz nas w tej kwestii pouczać. Mam kontakty z wieloma Wspólnotami w Polsce i problem studenciarni - nie jest problemem jedynie Batorego. Widzisz to, co chcesz widzieć i manipulujesz faktami...
09-02-2018 06:34:55
Tomek
Szkoda czasu na rozmowę z Negatywem i jego żona. Oni widzą tylko czubek własnego nosa. Ważne, żeby mieszkać w zupełnej ciszy na osiedlu oraz swobodnie skracać sobie drogę do pracy jadąc prze środek dzielnicy mieszkalnej. Kolega wyżej podał świetny przykład miast rozwojowych, w których po 20.00 jest cisza i spokój.
08-02-2018 19:33:18
wk35
@Negatyw, @Elvira Jeśli nie wierzycie, to proponuję wycieczkę do miast, z których młodzi nagminnie wyjeżdżają. Kalisz, Piła, Wałbrzych... wybór jest spory - można pojechać i zobaczyć, jak te miast się "rozwijają" w porównaniu do Poznania. Podpowiem - dla inwestorów zapewniających miejsca pracy jednym z podstawowych kryteriów lokalizacji jest dostępność zasobów ludzkich, w tym także tych, którzy zaraz będą wchodzić na rynek pracy. Zachowanie jakiejś grupki z Batorego to nie powód, żeby kilkadziesiąt tysięcy studentów do jednego worka i kazać im opuścić miasto. A ze swoimi problemami zgłoście się do odpowiednich organów, a nie uzewnętrzniacie się na portalu dotyczącym osiedla Św. Łazarz, gdzie - jak wnioskuję - nie mieszkacie.
08-02-2018 13:46:15
Elvira
@ wk35: Jeśli uważasz, że Poznań dzięki studentom się rozwija, to wniosek może być tylko jeden - sam jesteś studentem... Bo przekleństwa rodem z rynsztoka wykrzykiwane pod naszymi blokami przez ową "studencką brać" (głównie przy okazji epogeum, czyli Wielkiego Grillowania) - to nie jest rozwój, ani duma dla naszego miasta. Obudź się zatem chłopie i spójrz prawdzie w oczy!!!
08-02-2018 08:47:53
Negatyw
@ wk35 / Redakcja: Świadomość bierze się ze statystyk. I niestety statystyki z Batorego, sugerują nazywanie tej grupy (99%) właśnie w taki sposób. Próby kulturalnego dogadania się, kończą się fiaskiem. Zakłócanie ciszy nocnej, jest tu zjawiskiem nagminnym. Użyłem jedynie określenia, stosowanego bardzo często i de facto popularnego. Tak czy inaczej, owe 1% "normalnych", najmocniej przepraszam :-)
08-02-2018 08:40:37
Elvira
Zapraszamy zatem wk35 i Redakcję, na Batorego po 22 i zobaczycie na własne oczy i uszy, jak "studencka brać" szanuje innych...
07-02-2018 22:54:14
REDAKCJA
@wk35: Komentarze są na bieżąco moderowane. Słuszna uwaga, dlatego pozostała część komentarza została usunięta. Użytkownika o nicku Negatyw prosi się o używanie kulturalniejszych wypowiedzi. Pozdrawiam.
07-02-2018 21:12:24
wk35
@Negatyw Świetny pomysł! Pozbądź się studentów, tylko później nie narzekaj, że Poznań się wyludnia i starzeje, a Wrocław, Gdańsk czy Kraków ściągają ludzi i szybko się rozwijają. Pytanie do redakcji - czy komentarze w stylu "studenckiego bydła" powinny się tutaj pojawiać? Wpis ewidentnie narusza regulamin ("dobra innych osób"), a mimo to się pojawił... Moim zdaniem za takie coś użytkownik powinien dostać bana na pisanie jakichkolwiek komentarzy tutaj.
07-02-2018 19:47:16
Tomek
To przeprowadź się do Lubonia, albo Mosiny.
07-02-2018 19:42:15
Dziadek
Tez uważam że to kiełbasa wyborcza radni napiją sobie plusy Dzieci do piętnastego roku jada sporadycznie komunikacja miejską uczą sie zazwyczaj w miejscu zamieszkania .Ulga przydała by się dla młodzieży starszej dojeżdżającej do szkół średnich.
07-02-2018 13:12:35
Negatyw
@ "Negatyw": Nie życzę sobie pajacu, abyś podpisywał się moim nickiem (!!!). ***
[Pozostała treść komentarza usunięta ze względu na złamanie regulaminu]
06-02-2018 19:52:46
Negatyw
Widzę nadal uskuteczniasz swoje kompleksy... Z takim podejściem jak Twoje Poznań stałby się miastem wielkości Kalisza.
06-02-2018 15:53:29
poznanianka
A gdzie uczniowie szkół średnich i zawodowych uczący ch się w stolicy Wielkopolski. Pomysł radnych dla dzieci do lat 15 to zbieranie pkt na przyszłe wybory. To brzmi głośno , ale te dzieci chodzą do szkoły jak najbliżej swojego zamieszkania.Tak pracują radni bez rozpoznania potrzeb , byle coś zrobić.Brawo starsza młodzież , chcecie wygodniejszej jazdy .
06-02-2018 12:01:09
wk35
@Negatyw Super pomysł! Dzięki jego wdrożeniu "studenciarnia" przestanie w ogóle jeździć tramwajami i autobusami, a każdy student wsiądzie w samochód. Na pewno docenisz taką decyzję, jak całe miasto stanie zakorkowane :)
06-02-2018 07:23:49
Negatyw
Od zawsze mówiłem: podstawówki za free, studenciarnia 2x bilet normalny, studenciarnia słoikowa 4x.
05-02-2018 22:29:01
as
Wynborcza kielbasa teczoweg, liczacego ze Poznaniacy dadza sie nabrac na jego sztuczki. Bedzie spieprzal stad tym,i swoimi sciezkami ktore sobie pomalowal w calym miescie

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

do 29-05-2018
Łazarz
29 DNI ŁAZARZA: 24-29.05.2018
► WIĘCEJ: www.29dni.lazarz.pl

25

maj

do 26-05-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Sean powie parę słów o sobie" - Pustoła & Rapior & Ziemilski

do 26-05-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! (aktywni 50+) - Aktywność. Zdrowie. Profilaktyka - targi dla seniorów

do 27-05-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
FitExpo - Fitness & Sport Park

26

maj

12:00
Rynek Łazarski
29. Dni Łazarza - "Rynek Łazarski i okolice" czyli przechadzka po Łazarzu
Z cyklu "Łazarskie Przechadzki" - spacer szlakiem secesji łazarskiej (Park Wilsona i okolice) z przewodnikami Koła

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: