Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci rozmawiali z uczniami "Handlówki" o bezpiecznym korzystaniu z internetu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
                                                                              29. Dni Łazarza:       [serwis informacyjny]       [program 29.Dni Łazarza]

Policjanci rozmawiali z uczniami "Handlówki" o bezpiecznym korzystaniu z internetu
08-02-2018 03:17   Janusz Ludwiczak
Policjanci z Wydziału Prewencji z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Handlowych przy ul. Śniadeckich, by rozmawiać o bezpiecznym korzystaniu z sieci.

We wtorek funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, przeprowadzili profilaktyczne spotkanie z młodzieżą. Spotkania takie stanowią element szerszego projektu profilaktycznego realizowanego w ramach programu "Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych" w obszarze przeciwdziałania zjawisku cyberprzemocy.

Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat Dzień Bezpiecznego Internetu przekracza granice Europy angażując instytucje oraz ludzi i państwa z całego świata. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu – informuje podinsp. Iwona Liszczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był pod hasłem: "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci".

Podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. W ramach wskazanej inicjatywy policjanci prowadzili działania skierowane przeciwko zjawiskom patologii społecznej, oparte na innowacyjnych metodach promujących idee profilaktyki rówieśniczej, rozpowszechnianiu wśród młodych ludzi mody na życie wolne od uzależnień - w tym Internetu, przemocy i kształtowaniu pozytywnych postaw, a także podejmowaniu działań ukierunkowanych na rzecz drugiego człowieka w ramach programu „Profilaktyka a Ty" – dodaje podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej Policji.

W działaniach edukacyjno-profilaktycznych promujących profilaktykę rówieśniczą w zakresie przeciwdziałania zjawiskom cyberzagrożeń uczestniczyli uczniowie siedmiu klas pierwszych Zespołu Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca `56 przy ul. Śniadeckich.


R E K L A M A

Komentarze (1)

08-02-2018 22:15:53
zdziwiony
Patrząc na zdjęcia znudzonych uczniów to ten wykład organizowany przez policję był totalnym nieporozumieniem. I wcale się nie dziwię bo ci uczniowie nie mają 8 czy 9 lat żeby uczyć ich takich rzeczy. Następnym razem to niech policjanci przyjdą z wykładami do szkoły podstawowej przekazywać wiedzę uczniom pierwszych klas tej szkoły ;).

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

do 29-05-2018
Łazarz
29 DNI ŁAZARZA: 24-29.05.2018
► WIĘCEJ: www.29dni.lazarz.pl

25

maj

do 26-05-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Sean powie parę słów o sobie" - Pustoła & Rapior & Ziemilski

do 26-05-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! (aktywni 50+) - Aktywność. Zdrowie. Profilaktyka - targi dla seniorów

do 27-05-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
FitExpo - Fitness & Sport Park

26

maj

12:00
Rynek Łazarski
29. Dni Łazarza - "Rynek Łazarski i okolice" czyli przechadzka po Łazarzu
Z cyklu "Łazarskie Przechadzki" - spacer szlakiem secesji łazarskiej (Park Wilsona i okolice) z przewodnikami Koła

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: