Na Niegolewskich powstały sygnalizacje świetlne dla rowerzystów
13-02-2018 20:43   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Niegolewskich powstała droga rowerowa, uruchomione zostały również sygnalizacje świetlne dla cyklistów. Kierowcy i mieszkańcy narzekają jednak, że zabrano im kolejne miejsca postojowe.

– Niedługo będzie nas się karać za posiadanie samochodu. Na Niegolewskich między Głogowską a Rynkiem Łazarskim powstała droga rowerowa, zabrano nam przynajmniej 5-6 miejsc postojowych. Mieszkam tu kilka lat, ale rowerzystę widzę raz na dwa tygodnie. Jako zmotoryzowany czuje się dyskryminowany przez miasto. Pomijam już bezsensowne rondo, które powstało na Rynku Łazarskim. Co one miało na celu? Jakoś w tym miejscu nie było nigdy wypadku – pisze do nas Tomasz Kornalkiewicz na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Z kolei na jednokierunkowej dla samochodów ul. Niegolewskich przy skrzyżowaniu z Głogowską oraz Matejki i Kasprzaka zamontowane zostały sygnalizatory świetlne "pod prąd".

– Zauważyłam, że na ulicy Niegolewskich zamontowana została sygnalizacja świetlna. Chyba nastąpi niebawem zmiana organizacji ruchu i tak jak dotychczas można było dojechać ul. Niegolewskich do Rynku Łazarskiego, teraz będzie to niemożliwe. Chyba coś nie tak z tymi rozmowami i konsultacjami w sprawie strefy parkowania. Czy ktoś tu ściemnia? Czy więc ruch będzie odbywać się w odwrotną stronę? – alarmuje nasza Czytelniczka Joanna Szymkowiak.

Sygnalizatory, które pojawiły się na ul. Niegolewskich powstały dla rowerzystów.

– Sygnalizatory na ulicy Niegolewskich przeznaczone są dla rowerzystów, aby mogli bezpiecznie przejechać przez skrzyżowanie – tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

– Zmiany w organizacji ruchu na ul. Niegolewskich mają na celu wprowadzenie ruchu rowerowego pod prąd ul. Niegolewskich, tj. umożliwienie rowerzystom jazdy w obydwu kierunkach na całej długości ulicy (Rynek Łazarski - Park Kasprowicza). Zmiany te otworzą rowerowy korytarz pomiędzy Dolnym i Górnym Łazarzem, zgodnie z założeniami projektu budżetu obywatelskiego "Rowerowy Łazarz" i w porozumieniu z Radą Osiedla Łazarz. Nowemu oznakowaniu towarzyszyć będzie rozbudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach Niegolewskich/Głogowska i Niegolewskich /Kasprzaka – tłumaczył nam w połowie grudnia Marcin Idczak, zastępca naczelnika Wydziału Wspomagania Zarządzania i Komunikacji Społecznej Zarządu Dróg Miejskich.

Nowa organizacja ruchu na ulicy Niegolewskich i Rynku Łazarskim została realizowana w ramach projektu "Rowerowy Łazarz". Inwestycję "Rowerowy Łazarz - wprowadzenie stałej organizacji ruchu na ulicy Niegolewskich pomiędzy Rynkiem Łazarskim a ulicą Jarochowskiego" za 263 688,14 zł zrealizowała wyłoniona w przetargu spółka Rotomat z Wrocławia.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Powstało "rondo" na Rynku Łazarskim

ZOBACZ TAKŻE: Ubyło miejsc postojowych na Rynku Łazarskim – w zamian będzie carsharing

ZOBACZ TAKŻE: Kilka kolizji na dolnym Łazarzu - przez wprowadzenie skrzyżowań równorzędnych?

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (24)

18-02-2018 11:49:15
Elvira
@ Niegatiw: Plagiat...
15-02-2018 11:50:44
poznanianka
proszę jeżdzić tylko zgodnie z przepisami i zauważać na drodze innych( m0że i czasem zagapionych ).To wymaga kultury , a nie rozpychania sie.A swoją drogą mamy tyle instytucji ,które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo.Inne za merytoryczne uzgodnienia w możliwościach ,poruszania się i przejazdu .Bardzo rozumiem również kierowców ,ale może sprawdzili by osobiście ile różnych parkingów jest "pustych ".No cóz trzeba zapłacić , a nieraz dojść.Jest to domeną wielu miast.
15-02-2018 09:48:22
G.
To jest CHORE ! Teraz rzeczywiście liczą sie TYLKO rowerzyści . To co się dzieje to żadna poprawa bezpieczeństwa, wręcz przeciwnie. Jeżeli rowerzysta jest równoprawnym użtkownikiem drogi to niech go obowiązują przepisy tak jak wszystkich, a nie jakaś jazda "pod prąd" . Jak długo jeszcze ? Kiedy skończy sie ten absurd ? Ile można ?
14-02-2018 20:13:55
Niegatiw
Czy będzie sygnalizacja świetlna dla hulajnog?
14-02-2018 18:26:34
Tomek
Wreszcie dobre zmiany! Oby tak dalej.
14-02-2018 15:37:55
Negatyw
Dlaczego w tym chorym mieście, dba się jedynie o dobro i komfort pedałowców...??!!!
14-02-2018 11:43:06
M.
Sprostowanie mojej wcześniejszej wypowiedzi: od wczoraj przybyło parę znaków na Niegolewskich, w tym zakazy parkowania. Niestety kierowcy już zdążyli się przyzwyczaić do braku zakazu...
14-02-2018 10:29:03
M.
Zdanie na temat sensu wprowadzanie tych zmian pozostawię dla siebie. Moja uwaga dotyczy sposobu ich wprowadzenia. Nie rozumiem dlaczego przy tej okazji zlikwidowano zakaz parkowania na końcowym odcinku Niegolewskich pomiędzy Matejki i Głogowskiej. Pół biedy gdyby kierowcy parkowali tam równolegle na chodniku. Niestety tak nie jest, wjazd dla rowerzystów jest zastawiany, podobny kłopot mają kierowcy - zamiast wydzielonych dwóch pasów mają do dyspozycji jeden. Miało być lepiej, ale nie wyszło. Nie wiem też czy jest bezpieczniej - obserwując wczoraj pana przebijającego się pod prąd przez Głogowską nie wyglądało to za dobrze.
13-02-2018 21:07:02
Pozytyw
Nareszcie odważne działania w naszej dzielnicy. Liczę że uspokajanie ruchu na Lazarzu będzie konsekwentnie wprowadzane i nie zabraknie determinacji np. przed wyborami samorzadowymi...
13-02-2018 20:56:09
mieszkaniec
Szkoda, że rowerzystę widzę tam raz na 2 tygodnie. Na stromej Chłodnej i Załężu, gdzie jest kostka brukowa nie widziałem jeszcze ani razu rowerzysty, za to chodnikiem to jeżdżą. Szkoda, że nei zapytano mieszkańców czy chcą dróg rowerowych.
13-02-2018 20:47:13
Andrzej
Jestem rowerzystą i ta zmiana bardzo mi się podoba :)
06-02-2018 05:38:29
x
@Andrzej J Zgadzam się. Wielokrotnie jest tak, że ścieżka jest po jednej stronie chodnika, a rowerzyści przeciskają się po drugiej, między ludźmi. Wielu rowerzystów nadal jeździ wieczorem bez żadnych odblasków czy światełek.
04-02-2018 18:37:00
as
To glosowali ludzie ktorzy nic nie maja wspolnego z ta dzielnica, powinno byc glosowanie dla mieszkancow kazdej dzielnicy. A nie zeby rowerowe polmozgi z calego miasta robili chucpe w calym miescie wprowadzajac swoje debilne kontrapasy i stojaki na bicykle, od ktorych az sie niedobrze robi
04-02-2018 16:18:06
ja
Czy kto pomyślał że rowerzysta się zachwieje na rowerze i może wpaść pod samochód nie każdy jeździ idealnie ciekawe kto za to wziął pieniądze.
04-02-2018 14:29:22
Ponterkol
Tzw. budżet obywatelski jest niedemokratyczny.
04-02-2018 13:45:14
wk35
Do @wk35. Mam złą wiadomość - za cały kontraruch na Łazarzu nie odpowiada prezydent, ale mieszkańcy, którzy wybrali ten projekt w Budżecie Obywatelskim. Wywiezienie prezydenta nic nie da, jeśli pozostawisz w Poznaniu ludzi, którzy mają inne poglądy niż Ty i o których wypowiadasz się z takim lekceważeniem. Co do Głogowskiej - właśnie chodzi o to, że jest ciasno. Przeczytaj raport Inwestycji dla Poznania
03-02-2018 23:29:20
M.Łazarz
@wk35 No to mnie pan/pani nie zna.Nikt mi nie może kazać "klepać" czegoś wbrew moim przekonanio.
03-02-2018 22:03:01
@wk35
Rowerowy nieudacznicy, co kogo obchodzi jakas lewacka fobia waszego prezydencika, ktorego mam nadziejemy pogonimy tymi sciezkami rowerowymi na nastepnych wyborach. I tak niczego nie osiagniecie wy rowerowe niedorajdy, a samochody jak byly tak sa i beda. A od tej Glogowskiej to wara. Ja pamietam jak tam odbywal sie handel z samoichodow i nikomu nie przeszkadzalo ze jest ciasno. Ale tu nie o to chodzi ze ciasno tylko o wcisniecie rowerowej infrastruktury. Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie, chociaz znajac p.Lazarz i p.Olszaka to klepna wszystko co nakaze im celebryta z Kolegiackiego
03-02-2018 19:22:40
Do emeryta
Bo to jest miś na miarę naszych możliwości: ekspertyzy, konsultacje, a kasa dla elytki płynie...
03-02-2018 18:08:15
emeryt
Dla kogo i po co konsultacje jak miasto robi co chce.
03-02-2018 15:29:21
Tomek
Obrońcy mniejszego trucia nie zrezygnują z samochodu, wtedy nie będzie dylematu...
03-02-2018 11:37:29
Andrzej J
Teraz jak już cały Poznań (łącznie z idiotycznymi inwestycjami jak małe, ciasne uliczki prawie pozbawione ruchu )jest w ścieżkach rowerowych, policja winna się skupić na karaniu tych rowerzystów, którzy stwarzają niebezpieczeństwo pomimo ogromnych przywilejów! Przykładowo - jazda po chodniku (często jest to pędzenie z ogromną prędkością nie patrząc na pieszych, wręcz ich spychając...) 1-5 tyś złotych, jazda na czerwonym świetle 2-10 tyś złotych. Kierowców już miasto "nauczyło" jeździć, teraz czas na rowerzystów. Żeby nie było - sam, cały okres wiosenno-letni dojeżdżam do pracy rowerem i aż oczy krwiawią jacy kamikadze nieraz jeżdżą... Jeżdżę zgodnie z przepisami i wiem, że tak się da!
03-02-2018 09:09:03
obserwator
Głupota, głupota i jeszcze raz głupota !!!! zamiast pomyśleć o przepustowości pojazdów, których jest więcej niż rowerów, a tym samym zmniejszyło by się spalanie i trucie przez stanie w korkach, to wymyśla się wszystko żeby utrudnić przejazd. Niech jeszcze zaopatrzą rowerzystów w czujniki zmiany świateł, tak jak to mają tramwaje, to wszystkie samochody będą tylko stać w miejscu, przynajmniej nie będzie potrzeba miejsc parkingowych. Chyba o to tu chodzi ? W miejscach gdzie światła były montowane dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców, teraz się je wyłącza i likwiduje , a dla KILKU rowerzystów montuje nowe ? Czyż to nie jest marnowanie naszych pieniędzy ? Nie mam nic przeciwko rowerzystom, też czasem korzystam z tego środka lokomocji, ale jestem też kierowcą i mimo wszystko częściej jadę samochodem. Podejrzewam , że takich jest większość i nikt nie zrobi z Poznania drugiej Holandii.
03-02-2018 08:16:03
wk35
Kierowcy dyskryminowani przez miasto, bo zabrano 5-6 miejsc... Śmiechłem. Trzeba być nieźle oderwanym od rzeczywistości, żeby tak stwierdzić. Polecam Panu Tomaszowi wycieczkę na położony nieopodal przystanek Rynek Łazarski albo spacer chodnikami - zobaczy wtedy, kto naprawdę jest w tym mieście dyskryminowany.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

lut

do 24-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Specjal Days - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
Sport Invest - Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej

02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

06

mar

do 09-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli arena Design
Home Decor - Targi Wnętrz

15

mar

do 17-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salmed - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego
Poznański Salon Optyczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: