Pierwsza Łazarzanka urodziła się w szpitalu Św. Rodziny w 134 minucie 2018 roku
01-01-2018 13:09   Janusz Ludwiczak
Pierwszy poród w szpitalu ginekologiczno-położniczym Św. Rodziny przy ul. Jarochowskiego miał miejsce dwie godziny i 14 minut po północy. Godzinę później urodziła się kolejna dziewczynka.

Jak powiedziała nam położna pierwsze narodziny w szpitalu Św. Rodziny przy ul. Jarochowskiego miały miejsce w 134 minucie nowego 2018 roku. Pierwsza Łazarzanka przyszła na świat o godz. 2:14. Zuzanna waży 3890 gram.

Godzinę później, o 3:24 urodziła się kolejna dziewczynka, która ma 3780 gramów.

W południe pierwszego dnia lekarze i położnicy czekali na trzeci poród w 2018 roku.

Rok temu pierwsze narodziny w szpitalu Św. Rodzinie miały miejsce o godz. 6:32. Z kolei 1 stycznia 2015 r. pierwszy poród odbył się już w 53 minucie nowego roku. W sumie tego dnia odbyły się trzy porody. Natomiast cztery lata temu, 1 stycznia 2014 r. w szpitalu Św. Rodziny nie odbył się żadnej poród.

Jak już informowaliśmy zeszły rok był rekordowy dla szpitala Św. Rodziny przy ul. Jarochowskiego. W przedostatnim dniu 2017 roku, w sobotę 30 grudnia o godz. 16 urodziło się 3-tysięczne dziecko w ciągu roku.

W sobotę o godz. 16 odebraliśmy 3-tysięczny poród w ciągu roku w naszym szpitalu. Od 20 lat nie mieliśmy tak dużej liczby narodzin rocznie. Już w roku ubiegłym prawie 2,7 tys. porodów. To jest na granicy bezpieczeństwa, wytrzymałości i objętości szpitala. Już wielokrotnie musieliśmy zamykać porodówkę, gdyż nie było u nas miejsca – powiedział Telewizji dr Adam Kujawa, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, szpital im. św. Rodziny w Poznaniu.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

18:00
Kościół Zielonoświątkowy ul. Grunwaldzka 55 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Marek Jański, kościół rzymskokatolicki

23

sty

19:00
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Rodzina" - spektakl teatru Circus Ferus

27

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Tomasz Siuda, kościół rzymskokatolicki

28

sty

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ

17:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
007 James Bond Live! - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: