Pierwsza Łazarzanka urodziła się w szpitalu Św. Rodziny w 134 minucie 2018 roku
01-01-2018 13:09   Janusz Ludwiczak
Pierwszy poród w szpitalu ginekologiczno-położniczym Św. Rodziny przy ul. Jarochowskiego miał miejsce dwie godziny i 14 minut po północy. Godzinę później urodziła się kolejna dziewczynka.

Jak powiedziała nam położna pierwsze narodziny w szpitalu Św. Rodziny przy ul. Jarochowskiego miały miejsce w 134 minucie nowego 2018 roku. Pierwsza Łazarzanka przyszła na świat o godz. 2:14. Zuzanna waży 3890 gram.

Godzinę później, o 3:24 urodziła się kolejna dziewczynka, która ma 3780 gramów.

W południe pierwszego dnia lekarze i położnicy czekali na trzeci poród w 2018 roku.

Rok temu pierwsze narodziny w szpitalu Św. Rodzinie miały miejsce o godz. 6:32. Z kolei 1 stycznia 2015 r. pierwszy poród odbył się już w 53 minucie nowego roku. W sumie tego dnia odbyły się trzy porody. Natomiast cztery lata temu, 1 stycznia 2014 r. w szpitalu Św. Rodziny nie odbył się żadnej poród.

Jak już informowaliśmy zeszły rok był rekordowy dla szpitala Św. Rodziny przy ul. Jarochowskiego. W przedostatnim dniu 2017 roku, w sobotę 30 grudnia o godz. 16 urodziło się 3-tysięczne dziecko w ciągu roku.

W sobotę o godz. 16 odebraliśmy 3-tysięczny poród w ciągu roku w naszym szpitalu. Od 20 lat nie mieliśmy tak dużej liczby narodzin rocznie. Już w roku ubiegłym prawie 2,7 tys. porodów. To jest na granicy bezpieczeństwa, wytrzymałości i objętości szpitala. Już wielokrotnie musieliśmy zamykać porodówkę, gdyż nie było u nas miejsca – powiedział Telewizji dr Adam Kujawa, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, szpital im. św. Rodziny w Poznaniu.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

kwi

do 19-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Dni Przedsiębiorczości

19

kwi

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Opera za trzy grosze"

20

kwi

10:00
Skwer Marszałka Focha (dawniej Pl. Wyspiańskiego)
Uroczystość otwarcia Skweru im. Marszałka Focha

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Baśniowy wieczór - impreza z cyklu "Od czytania do działania" dla dzieci w wieku 6-9 lat

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Może być" - program kabaretowy w wykonaniu Michała Grudzińskiego i Andrzeja Lajborka w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: