Na Małeckiego zapłonie kanapa – będzie sylwester na skwerze: grill, DJ i otwarty mikrofon
31-12-2017 04:45   Janusz Ludwiczak
Już po raz tzeci na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej odbędzie się "Sąsiedzki sylwester". – Będzie muzyka, jedzenie z grilla zarówno mięsne jak i węgetariańskie, będą koksowniki, dzięki któremu będzie można się ogrzać. Będzie również płonąca kanapa, co będzie nawiązaniem do lokalnych zwyczajów – zapowiada Agnieszka Szablikowska-Trusewicz z Otwartej Strefy Kultury.

Fundacja Otwarta Strefa Kultury już po raz trzeci zaprasza mieszkańców na "Sąsiedzki sylwester", który odbędzie się na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego, Granicznej i Łukaszewicza.

Będzie muzyka, jedzenie z grilla zarówno mięsne jak i węgetariańskie. Będą koksowniki, dzięki któremu będzie można się ogrzać. Będzie płonąca kanapa, nawiązując do lokalnych zwyczajów. Zaplanowaliśmy również muzykę serwowaną przez DJ. W tym roku będą klimaty taneczno-dyskotekowe. Zachęcamy do zgłaszamy własnych propozycji muzycznych, postaramy się wszystkie zrealizować. Będzie również otwarty mikrofon, przez który będzie można coś powiedzieć do gości sylwestra czy złożyć życzenia noworoczne. O północy odpalimy rzeźby mebli, które zapłoną. Sylwester stał pod znakiem zapytania, szukaliśmy nagłośnienia, mamy w tym roku mniejszy budżet – mówi Agnieszka Szablikowska-Trusewicz z Fundacji Otwarta Strefa Kultury.

Sylwester na Małeckiego, który otrzymał wsparcie finansowe ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz (w wysokości 5,2 tys. zł) rozpocznie się o godz. 23:00. Zabawa ma potrwać do godz. 1.

Podobnie jak w latach ubiegłych w dniu 31 grudnia o godz. 8 na ulicy Małeckiego – na odcinku od Rynku Łazarskiego do ul. Strusia oraz wokół skweru przy zbiegu ulic Granicznej i Łukaszewicza wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i parkowania. Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie do 1 stycznia 2018 do godz. 8:00.

Kierowcy, którzy nie przestawią swoich aut będą musieli liczyć się ze 100-złotowym mandatem i 1 punktem karnym, a także poniosą koszty odholowania pojazdu.


R E K L A M A

Komentarze (9)

02-01-2018 22:51:52
Bazyli
A może lepiej zamiast kanap lub foteli wreszcie spalić te ohydne stragany z targowiska? Tylko nie pod oknami mieszkańców i nie w nocy - bo chcemy tu normalnie żyć - nie w brudzie łazarskiego rynku i nie w smrodzie dymu na rozpoczęcie roku. Radni nich się wezmą za to co do nich naprawdę należy, a nie zajmują organizacją tego typu imprez, których nie konsultowano z mieszkańcami.
01-01-2018 11:33:01
Och!
Kolejne wybitne osiągnięcie Rady Osiedla: "Sylwester na Małeckiego, który otrzymał wsparcie finansowe ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz (w wysokości 5,2 tys. zł)". Ludzie, których wybrano przy frekwencji nie przekraczającej 5% (sic!) decydują o sprawach Łazarza i o wydawaniu publicznych pieniędzy... Brak słów...
31-12-2017 14:54:29
as
Dlaczego słuzby nie mogą sobie poradzic z ta patologia lazarska?? Co roku to samo, ile mozna na to pozwalac? Poustawiala sie SM i policja na Maleckiego i czekaja? Na co? Wjechac o 24 rozpedzic cale towarzystwo na 48 godzinny dolek i na nastepny rok sie patolom odechce...
29-12-2017 12:17:00
wojtas
ponad 5 tys na poparcie patologicznego procederu .Ciekawe czy jako placacy podatki w Poznaniu też się do tego dokładam .oby nie. choć w sumie co za różnica i tak na nic nie mamy wpływu.Skoro zgraja penerków może legalnie rozrabiać i jeszcze z tego "tradycja " jakowaś wyrosła.Za pracę policji ,straży i innych przy zabezpieczeniu tej grandy też zaplaci rada osiedla??? Owno prawda ,my wszyscy zapłacimy .I z Łazarza i inni i ci co samochody będą musieli pochować nie wiadomo gdzie bo patologia się zabawiać będzie.
28-12-2017 17:43:48
poznanianka
Co by tu jeszccze sp.panowie ....A teraz łazarzanie mogą zaśpiewać co by tu jeszcze spalic ....Jakiś " dziki " sposób zabawy, każdej , a sylwestrowej napewno.Proszę o informacje od organizatorów.Może zatańczą w noc sylwestrowa ku uciesze zebranych ,bez grzmotów i blyskawic.
28-12-2017 14:25:27
morlock odwieczny Łazarz
Żyję TU od zawsze więc zapewniam że NIGDY tyle zlazłego zwyrodniałego penerstwa nie zalęgło się u nas, na Łazarzu co w ciągu ostatnich lat ( z autopsji i dowodów). Jeszcze chwila a utworzą sektę płonącychkanapiarzy. Niedawno widziałem jak coś młodego (samica człowieka- kobieta) skutecznie dokopała w łyse ryje kundli na winklu Małeki via Gąsiorowskich. Brawo ONA. Sillencjium uniwersii. Tak w temacie.
28-12-2017 11:11:15
wojtas
Zawsze marzyłem żeby spalić kanapę na Grunwaldzie może w koncu skrzyknę trochę wiary i zaczniemy te tradycje poszerzać .Jak co drugą ulicę ozdobią plonące kanapy to Poznan będzie sławniejszy od Las Vegas.Poznaniacy do czynu ,nie marsze równości tęczowej lecz masowe pozary na sylwestra mogą temu miastu przynieść korzyści.
28-12-2017 07:11:02
Negatyw
Z patologii, zrodził się nowy kult... (!!!!!).
27-12-2017 18:26:49
Dziadek
Brawo dla organizatorów

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: