Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Szylinga powstanie izba dziecka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Szylinga powstanie izba dziecka
15-12-2017 21:06   Janusz Ludwiczak
W pobliżu gmachu Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga powstanie izba dziecka. Inwestycja będzie kosztować 3 mln 600 tys. zł

W kwietniu ze względu na zły stan techniczny budynku przy ul. Winogrady zamknięto Policyjną Izbę Dziecka. Osoby poniżej 18. roku życia, które były podejrzewane o popełnienie przestępstw były przewożone do pobliskich miast - Wrocławia, Bydgoszczy, Gorzowa i Łodzi. Teraz Policja wybuduje nową izbę dziecka, która stanie w pobliżu budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga 2.

Rozstrzygnęliśmy przetarg, koszt inwestycji to przeszło 3 miliony 600 tysięcy złotych. Ta inwestycja powstanie przy ulicy Szylinga 2. mamy nadzieję, że znacznie to usprawni pracę policjantów, którzy zajmują się pracą z nieletnimi na terenie całego województwa. Po zawieszeniu działalności izby dziecka w innej siedzibie, na terenie województwa wielkopolskiego taka placówka nie funkcjonuje – powiedziała Radiu Poznań podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej Policji.

Inwestycję, która będzie kosztować 1,3 mln zł do końca września 2019 roku zrealizuje wyłoniona w przetargu firma budowlana IZO-BUD z Dopiewa.

Zamówienie obejmuje opracowanie przez wykonawcę dokumentacji projektowo–technicznej w tym projektu koncepcyjnego, projektu budowlanego i wykonawczego, kosztorysów inwestorskich, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

Roboty budowlane obejmować będą: rozbiórkę istniejącego budynku znajdującego się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Ziętary oraz w jego miejscu wybudowaniu nowego budynku Policyjnej Izby Dziecka.


Fot: Janusz Ludwiczak, Map: KWP

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci w ramach akcji "Lato w Ogrodzie Łazarz"

19

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLVI sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20:30
Kino w bramie ul. Matejki 46
"Obywatelka Jane. Walka o miasto" - film dokumentalny

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Dzikie historie" - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

20

lip

do 21-07-2018
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: