Przy Szylinga powstanie izba dziecka
15-12-2017 21:06   Janusz Ludwiczak
W pobliżu gmachu Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga powstanie izba dziecka. Inwestycja będzie kosztować 3 mln 600 tys. zł

W kwietniu ze względu na zły stan techniczny budynku przy ul. Winogrady zamknięto Policyjną Izbę Dziecka. Osoby poniżej 18. roku życia, które były podejrzewane o popełnienie przestępstw były przewożone do pobliskich miast - Wrocławia, Bydgoszczy, Gorzowa i Łodzi. Teraz Policja wybuduje nową izbę dziecka, która stanie w pobliżu budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga 2.

Rozstrzygnęliśmy przetarg, koszt inwestycji to przeszło 3 miliony 600 tysięcy złotych. Ta inwestycja powstanie przy ulicy Szylinga 2. mamy nadzieję, że znacznie to usprawni pracę policjantów, którzy zajmują się pracą z nieletnimi na terenie całego województwa. Po zawieszeniu działalności izby dziecka w innej siedzibie, na terenie województwa wielkopolskiego taka placówka nie funkcjonuje – powiedziała Radiu Poznań podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej Policji.

Inwestycję, która będzie kosztować 1,3 mln zł do końca września 2019 roku zrealizuje wyłoniona w przetargu firma budowlana IZO-BUD z Dopiewa.

Zamówienie obejmuje opracowanie przez wykonawcę dokumentacji projektowo–technicznej w tym projektu koncepcyjnego, projektu budowlanego i wykonawczego, kosztorysów inwestorskich, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

Roboty budowlane obejmować będą: rozbiórkę istniejącego budynku znajdującego się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Ziętary oraz w jego miejscu wybudowaniu nowego budynku Policyjnej Izby Dziecka.


Fot: Janusz Ludwiczak, Map: KWP

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

18:00
Kościół Zielonoświątkowy ul. Grunwaldzka 55 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Marek Jański, kościół rzymskokatolicki

23

sty

19:00
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Rodzina" - spektakl teatru Circus Ferus

27

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Tomasz Siuda, kościół rzymskokatolicki

28

sty

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ

17:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
007 James Bond Live! - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: