Przy Szylinga powstanie izba dziecka
15-12-2017 21:06   Janusz Ludwiczak
W pobliżu gmachu Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga powstanie izba dziecka. Inwestycja będzie kosztować 3 mln 600 tys. zł

W kwietniu ze względu na zły stan techniczny budynku przy ul. Winogrady zamknięto Policyjną Izbę Dziecka. Osoby poniżej 18. roku życia, które były podejrzewane o popełnienie przestępstw były przewożone do pobliskich miast - Wrocławia, Bydgoszczy, Gorzowa i Łodzi. Teraz Policja wybuduje nową izbę dziecka, która stanie w pobliżu budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga 2.

Rozstrzygnęliśmy przetarg, koszt inwestycji to przeszło 3 miliony 600 tysięcy złotych. Ta inwestycja powstanie przy ulicy Szylinga 2. mamy nadzieję, że znacznie to usprawni pracę policjantów, którzy zajmują się pracą z nieletnimi na terenie całego województwa. Po zawieszeniu działalności izby dziecka w innej siedzibie, na terenie województwa wielkopolskiego taka placówka nie funkcjonuje – powiedziała Radiu Poznań podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej Policji.

Inwestycję, która będzie kosztować 1,3 mln zł do końca września 2019 roku zrealizuje wyłoniona w przetargu firma budowlana IZO-BUD z Dopiewa.

Zamówienie obejmuje opracowanie przez wykonawcę dokumentacji projektowo–technicznej w tym projektu koncepcyjnego, projektu budowlanego i wykonawczego, kosztorysów inwestorskich, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

Roboty budowlane obejmować będą: rozbiórkę istniejącego budynku znajdującego się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Ziętary oraz w jego miejscu wybudowaniu nowego budynku Policyjnej Izby Dziecka.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak, Map: KWP

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

kwi

do 19-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Dni Przedsiębiorczości

19

kwi

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Opera za trzy grosze"

20

kwi

10:00
Skwer Marszałka Focha (dawniej Pl. Wyspiańskiego)
Uroczystość otwarcia Skweru im. Marszałka Focha

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Baśniowy wieczór - impreza z cyklu "Od czytania do działania" dla dzieci w wieku 6-9 lat

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Może być" - program kabaretowy w wykonaniu Michała Grudzińskiego i Andrzeja Lajborka w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: