Kolejna awaria sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej – piąta w tym roku
15-12-2017 20:11   Janusz Ludwiczak
Przez blisko godzinę nie jeździły tramwaje pomiędzy Dworcem Zachodnim i Górczynem oraz od ronda Jeziorańskiego do 28 Czerwca 1956 r. po tym jak doszło do awarii sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

Do awarii sieci trakcyjnej doszło w czwartek kwadrans po godz. 11. Z tego powodu wstrzymany został ruch tramwajowy w ciągu ulicy Głogowskiej od Dworca Zachodniego do Górczyna oraz wzdłuż ulicy Reymonta i Hetmańskiej od ronda Jeziorańskiego do 28 Czerwca 1956 r.

Przez blisko godzinę tramwaje linii nr 1 i 7 jeździły objazdem przez Grunwaldzką, Most Dworcowy i Wildę, "piątka" i "ósemka" z Kaponiery jechały Grunwaldzką do pętli przy ul. Budziszyńskiej, z kolei tramwaje linii nr 11 i 14 były kierowane przez Most Dworcowy i Wierzbięcice - odpowiednio na Starołękę i Dębiec.

MPK uruchomiło dwie autobusowe linie zastępcze "za tramwaj", które jeździły od Górczyna przez Głogowską i Zachodnią do Dworca Zachodniego oraz od ronda Jeziorańskiego przez Reymonta, Hetmańską, Rolną do "Traugutta".

O godz. 12:10 awarię udało się usunąć. Jak się okazało zerwała się linka odciągowa w sieci energetycznej.

To kolejna awaria sieci trakcyjnej w tym miejscu w ostatnich miesiącach w tym roku:

  • 18 maja – przez ponad godzinę (od 20:00 do 21:15) tramwaje nie jeździły przez skrzyżowanie Głogowskiej i Hetmańskiej z powodu zerwania sieci trakcyjnej.
  • 21 września – od godz. 13:43 do 13:59 bimby nie jeździły ulicą Głogowską pomiędzy Hetmańską a Dworcem Zachodnim z powodu zaniku napięci w "trakcji" w rejonie przystanku przy Rynku Łazarskim.
  • 24 września – kolejna awaria sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Od godz. 20:44 do 21:39 całkowicie został wstrzymany ruch od Ronda Jeziorańskiego do ul. 28 Czerwca 1956 r. oraz od ul. Palacza do Dworca Zachodniego. Tramwaje linii nr 1, 5, 7, 8, 11 i 14 były kierowane objazdami, m.in. przez Most Dworcowy i Wildę.
  • 26 września – kolejna awaria, tym razem trwała na szczęście tylko 10 minut.
  • 14 grudnia – Przez blisko godzinę nie jeździły tramwaje pomiędzy Dworcem Zachodnim i Górczynem oraz od ronda Jeziorańskiego do 28 Czerwca 1956 r. po tym jak doszło do awarii sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.


R E K L A M A

Fot: Andrzej Radwański

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna awaria sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska

ZOBACZ TAKŻE: Łazarz bez tramwajów. Doszło do awarii sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej

ZOBACZ TAKŻE: Zabrakło prądu - bimby nie jeździły Głogowską

ZOBACZ TAKŻE: Zerwana sieć trakcyjna na skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska wstrzymała tramwaje

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

19-12-2017 07:11:06
Negatyw
A Rada Osiedla co robi...???
15-12-2017 23:35:41
PASAŻERKA
w autobusach był ścisk jak w puszce sardynek, na rynku Łazarskim drzwi się już nie zamykały, jazda na wdechu z wciągniętym brzuchem to nic fajnego, ludzie się nie mieścili!!!awarie się zdarzają ale pasażerowie zasługują chyba na jazdę w godnych warunkach, zwłaszcza że za to płacą!!!działania MPK w przypadku awarii do poprawki!!!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: