Poznań Główny: Zatrzymano Pakistyńczyka i Irakijczyka, którzy nie powinni przebywać w Polsce
12-12-2017 00:27   Janusz Ludwiczak
Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na dworcu Poznań Główny w pociągu relacji Warszawa - Berlin 67-letniego Pakistyńczyka, który przebywał w Polsce nielegalnie. Kilka dni wcześniej również na dworcu w pociągu do Berlina zatrzymano obywatela Iraku, który aby podróżować swobodnie po Europie zamierzał udawać obywatela Szwecji, a w bagażu posiadał jeszcze dwa sfałszowane dokumenty.

W miniony czwartek funkcjonariusze poznańskiego oddziału Straży Granicznej ujawnili cudzoziemca, którego pobyt na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jest niepożądany.

W pociągu relacji Berlin-Warszawa funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec obywatela Pakistanu. Podczas weryfikacji przedstawionych przez mężczyznę dokumentów, ustalono, że 67-letni cudzoziemiec figuruje w bazach danych jako osoba, której wjazd i pobyt na terytorium Polski jest niepożądany. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że obcokrajowiec posiada tytuł pobytowy na terytorium Niemiec, więc bezzwłocznie został on zawrócony do kraju zamieszkania – wyjaśnia kpt. Rafał Potocki, p. o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Z kolei kilka dni wcześniej, w ubiegły poniedziałek, 4 grudnia strażnicy graniczni zatrzymali obywatela Iraku, który aby podróżować swobodnie po Europie zamierzał udawać obywatela Szwecji, a w bagażu posiadał jeszcze dwa sfałszowane dokumenty.

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy w pociągu relacji Warszawa-Berlin wylegitymowali 34- letniego mężczyznę , który do kontroli przedstawił szwedzki dowód osobisty. Dokument wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy co do jego autentyczności. Przeczucie nie myliło pograniczników gdyż w wyniku analizy dokumentu okazało się, że dowód został podrobiony. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się , że Szweda udawał obywatel Iraku, który w bagażu posiadał swój oryginalny dokument. Obywatel Iraku, który posłużył się podrobionym dowodem, został zatrzymany. W trakcie przeszukania bagażu mężczyzny ujawniono jeszcze dwa przerobione dokumenty- polski paszport oraz włoski dowód. W toku prowadzonych czynności mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszącej 3 lata. Wobec cudzoziemca wszczęto postępowanie administracyjne zobowiązujące go do powrotu Do tego czasu obywatel Iraku przebywać będzie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców – tłumaczy Rafał Potocki ze Straży Granicznej.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: