Od stycznia grozi nam bałagan śmieciowy? GOAP wciąż nie rozstrzygnął przetargu na wywóz odpadów
09-12-2017 05:12   Janusz Ludwiczak
Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej wciąż nie rozstrzygnął przetargu na wywóz śmieci na terenie Łazarza i Grunwaldu.

Pod koniec listopada GOAP miał rozstrzygnąć przetarg na wywóz odpadów na terenie sektora nr I Poznań Grunwald, obejmującego również Łazarz. Do przetargu stanęły trzy firmy. Najdroższą z nich na kwotę blisko 34,5 mln zł złożył FB Serwis (34 473 110,83 zł), Remondis Sanitech Poznań zaproponował kwotę 32 129 629,58 zł, z kolei P.H.U. Komunalnik z Wrocławia zaoferowało stawkę 28 665 000,00 zł. W budżecie GOAP-u na wywóz odpadów na Łazarzu i Grunwaldzie przewidziano w sumie 30 mln 113 tys. zł netto. Zgodnie z zamówieniem zwycięska firma będzie aż do końca września 2021 r. wywozić śmieci na Łazarzu i w innych częściach Grunwaldu.

Wyłoniony w przetargu wykonawca miał miesiąc na przygotowanie się do świadczenia usług, czyli m.in. podstawienie nowych pojemników, tak by po 1 stycznia mógł rozpocząć się wywóz śmieci. Tymczasem GOAP wciąż nie rozstrzygnął przetargu. Jak informuje Radio Poznań urzędnicy chcą, aby tymczasowo przez okres 3 miesięcy firma Remondis Sanitech, w którym miasto ma 49% udziałów wywoziła śmieci z Łazarza i Grunwaldu, a to oznacza, że Remondis będzie musiał podstawić swoje pojemniki i kosze na śmieci.

Robimy wszystko, aby tego problemu nie było. Wierzę w dojrzałość władz Remondisa i doświadczenie FB Serwis. Jeżeli te firmy chciałyby rozgrywać swoje interesy biznesowe i byłby problem z pojemnikami, to będzie jak najgorzej świadczyło o tych firmach – mówi Radiu Poznań Tomasz Lewandowski, przewodniczący Zarządu Międzygminnego Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej i zastępca prezydenta Poznania.

Ze śmieciowym bałaganem mieliśmy już do czynienia na początku 2015 roku. Wtedy przez trzy tygodnie na wielu posesjach zalegały śmieci, a przy wielu domach nie pojawiły się również pojemniki na śmieci. Miejmy nadzieję, że nie będzie powtórki sprzed trzech lat.


R E K L A M A

Komentarze (3)

11-12-2017 14:50:10
M.
@poznanianko, do tej pory pojemniki musiała nam dostarczyć firma wywożąca śmieci. Natomiast nowe brązowe pojemniki na odpady zielone musimy kupić sami. Co więcej sami też mamy je utrzymywać w czystości. Nie za bardzo sobie wyobrażam jak mamy je myć (w końcu nie są małe) oraz gdzie wylać pozostałości po myciu. Podobno Remondis oferuje taką usługę, oczywiście za dodatkową opłatą.
11-12-2017 10:26:15
poznanianka
A może firma wywożąca śmieci nie tylko pomyśli o nowych pojemnikach ( teraz nowe brązowe ) ,ale o utrzymywaniu ich w należytej czystości.Nigdy nie zauważyłam by były myte i dezynfekowane.A może nie będzie dyskusji kto ma je zakupic.Może tak jak licznik elektryczny i gazowy powinien być własnościa firmy .I jeszcze jedno może .Może opłaty nie powinny być tak drogie , ani podwyższane ,bo wszyscy , wszyscy " produkujemy " śmieci , ale nie wszyscy płacimy.W mieszkaniu podano zamieszkanie 1 osoby , a wynajmuje się dwom lub trzem.Płaci tylko za jedną osobę.Wiarygodniejsza jest opłata wg zużycia wody ,bo to 'wychodzi " za każdym razem.
09-12-2017 13:23:11
morlock
Już DOTYCHCZAS z wywozem i tak są problemy. Rażąco niregularna wywózka plastików i szkła. Wiara (przynajmniej ta niezszuszfolona) jest zmuszana do chomikowania słoi itp. w jaskiniach do czasu aż "łaskawie" goap wywiezie. Przykład? Przez półtora miesiąca (to nie przykład jednorazowy) "zapomnieli" o krzemianach a jak wreszcie łaskawie wywieźli to dzień później pojemnik na szkło był już wypełniony do połowy. Stąd wniosek co do magazynowania syfu w mieszkaniach. I kolejny kamlot do ogródka goap: wyniosłem "ogólne" więc WIEM że jeden z pojemników był pusty, awruk - kompletnie jak łby nierobów zawiadujących Miejskimi śmieciami a w drugim kontenerzysku jakaś 1/3 wypełniona. Chwilę później zjawił się pan w różowym wdzianku i z pokerową miną wypchnął oba pojemniki w kierunku śmieciarki. Mogę go oskarżyć o kradzież Łazarskiego powietrza? No może to brzmi śmiesznie ale temat Admina wywołuje u mnie k**wicę bo na codzień z tymi indolentnymi parzystnokopytymi borykam się a mam małą kuchnię (taki podmiot domyślny).

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: