Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Segregacja-transformacja w Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
                                                                              29. Dni Łazarza:       [serwis informacyjny]       [program 29.Dni Łazarza]

Segregacja-transformacja w Arenie
07-12-2017 00:16   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Uczyli, jak segregować odpady i dbać o środowisko. W ramach akcji "Segregacja-transformacja!" można się było też dowiedzieć, na czym polega recykling opakowań, w szczególności tych po żywności płynnej. Ekologiczny piknik, który odbył się w hali Arena, odwiedziło blisko 3 tysiące osób.

Wydarzenie nieprzypadkowo zostało zorganizowane w okresie przedświątecznym. Boże Narodzenie to czas, kiedy ilość odpadów w gospodarstwach domowych bardzo wzrasta - są to przede wszystkim papierowe pudełka po prezentach i pozostałości po produktach spożywczych. Celem akcji jest wzrost wiedzy i świadomości ekologicznej wśród mieszkańców aglomeracji poznańskiej.

Niektórzy nie wiedzą, w jaki sposób np. wrzucić kartonik do kosza na śmieci. Nie wiedzą, że nie można wrzucać go z zawartością, bo może spleśnieć. Pokazujemy, jak powinno się to robić. Poprzez odpowiednią edukację, chcemy po pierwsze zmniejszyć ilość odpadów, a po drugie podnieść poziom recyklingu w Polsce – mówi Iwona Strykier-Sybilska, koordynator wydarzenia.

Organizatorzy pikniku swoją akcję skierowali do dwóch grup docelowych. W poniedziałek wydarzenie wraz z rodzicami i opiekunami mogła odwiedzić młodzież w wieku 9-15 lat, zaś drugi dzień przeznaczony był dla grup przedszkolnych i szkolnych w wieku 4-9 lat.

Pierwszego dnia imprezy - skierowanego do młodzieży w wieku od 9-15 lat - uczestnicy mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach, podczas których uczyli się malowania toreb jutowych, tworzenia ozdób choinkowych z odpadów, produkcji przypinek i magnesów na lodówkę czy wyplatania koszy i pojemniczków z papieru, reklamówek wielokrotnego użytku oraz innych odpadów.

Nasze eksperymenty, czy doświadczenia prowadzone były przez wykładowców uczelni technicznych. Miały one ciekawy charakter i przyciągały uwagę młodzieży. Dzięki takim przedsięwzięciom, dzieci mają możliwość uczenia się zjawisk fizycznych, wykorzystując przy tym odpady, a także dowiadują się tego, w jaki sposób przeprowadzać takie warsztaty – opowiada Iwona Strykier-Sybilska.

Również w poniedziałek ogłoszono wyniki konkursu wśród szkół na najlepszą kampanię informacyjną propagującą proekologiczne postawy. Dzieci miały za zadanie edukację społeczności lokalnej w zakresie zasad postępowania z odpadami. Do wygrania były m.in. boomboxy, wieże Hi-Fi czy aparaty fotograficzne. W kategorii młodszych dzieci triumfatorem okazał się Zespół Przedszkolny nr 2, a w kategorii dzieci starszych Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

Na zakończenie na scenie pojawił się zespół Recycling Band, czyli finaliści V edycji popularnego show "Mam talent". Jest to zespół muzyczny grający na własnoręcznie wykonanych przez siebie instrumentach z odpadów. Członkowie bandu do produkcji swoich instrumentów używają m.in. butelek, puszek, starych części rowerowych czy grzebieni do włosów.

Z kolei we wtorek, 5 grudnia, czyli drugiego dnia pikniku najmłodsze dzieci mogły wziąć udział w lekcjach fizyki i chemii na wesoło, w wyścigach zdalnie sterowanych mini robotów, czy w rozmaitych animacjach. Na najmłodszych czekały również zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami oraz zabawy plastyczne.

Przez cały czas trwania wydarzenia uczestnicy mogli wziąć udział w wystawie interaktywnej "Park praw natury i fizyki", w której podziwiali kalejdoskopy, modele telegrafu czy rowerki-generatory prądu. Miłośnicy świąt mogli wziąć udział w zabawach ze Świętym Mikołajem, a także mieli możliwość podkreślenia swojej obecności na pikniku pozując do pamiątkowego zdjęcia w fotobudce.


R E K L A M A

Fot: Dominik Jagiełło/Urząd Miasta Poznania

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

do 29-05-2018
Łazarz
29 DNI ŁAZARZA: 24-29.05.2018
► WIĘCEJ: www.29dni.lazarz.pl

25

maj

do 27-05-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
FitExpo - Fitness & Sport Park

27

maj

11:00
Park Wilsona
29. Dni Łazarza - X Otwarty Bieg Łazarski 2018
Biegi dzieci i młodzieży oraz bieg klasyczny nordic walking

15:00
Park Wilsona przed wejściem do Palmiarni
29. Dni Łazarza - "Park Wilsona i okolice" czyli przechadzka po Łazarzu
Z cyklu "Łazarskie Przechadzki" - spacer szlakiem secesji łazarskiej (Park Wilsona i okolice) z przewodnikami Koła P

Park Wilsona
29. Dni Łazarza - Festyn Łazarski
12:15 - "Owocowe targowisko".Program animacyjny dla dzieci.
14:00-15:30 Koncert Zespołuw składzie : Agnieszka Wiśniewska, Piotr Jurkiewicz, Eugeniusz C

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: