Balkony mieszkańców przy ul. Matejki najbardziej zielonymi w Poznaniu
28-11-2017 00:36   Janusz Ludwiczak
Balkon państwa Doroty i Macieja Majewskich przy ul. Matejki 53 oraz balkon pani Anny Cukierskiej z ul. Matejki 65 zostały nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu "Zielony Poznań". Ponadto w kategorii "zieleńce" trzecie miejsce zajął ogród Dziennego Domu Pomocy "Klub Centrum" przy ul. Konopnickiej.

4 829 obiektów zgłoszono do tegorocznej edycji konkursu "Zielony Poznań". W piątek na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas gali rozstrzygnięto plebiscyt, który odbył się już po raz 24. Do rywalizacji zgłoszono w sumie 207 zieleńców i kwietników osiedlowych, 689 balkonów, tarasów i loggie, 625 ogrodów przydomowych, 3 284 obiektów na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych 3 284 obiektów oraz w kategorii pasy zieleni 24 obiekty. W sumie w dwudziestu czterech edycjach konkursu "Zielony Poznań", który odbywa się od 1994 roku wzięło udział 73 445 uczestników.

Do etapu osiedlowego, na Łazarzu zgłoszono 91 obiektów przez 62 uczestników, w tym: 47 obiektów w kategorii balkony, tarasy, loggie i okna, 13 obiektów w kategorii ogrody przydomowe oraz 31 obiektów w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne.

W etapie miejskim nagrodzone zostały aż cztery zgłoszenia z Łazarza. Komisja konkursowa przyznała drugie miejsce w kategorii "Balkony" dla państwa Doroty i Macieja Majewskich z ul. Matejki 53. Co ciekawe rok temu balkon ten zdobył 3 miejsce.

Wśród balkonów nagrodę otrzymał również ten urządzony przez panią Annę Cukierską z ul. Matejki 65.

W kategorii "zieleńce" 3. miejsce zdobył Zespół Dziennych Domów Pomocy przy ul. Konopnickiej 17.

Z kolei Administracja "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald otrzymała wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w utrzymaniu zieleni i przygotowanie ogrodu przy wieżowcu przy ul. Dmowskiego 5/7.

Ponadto Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała od miejskiej komisji konkursu "Zielony Poznań" wyróżnienie za największą liczbę zgłoszonych obiektów i wyjątkowo sprawny przebieg I etapu konkursu (trzecie w kolejności po Radzie Osiedla Nowe Winogrady Północ - 260 obiektów i Radzie Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki - 158 obiektów).

W ciągu ostatnich siedmiu lat, od 2011 do 2016 r. do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań" zgłoszono łącznie 759 obiektów, z czego 345 w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne i podwórka, 307 - w kategorii balkony, loggie i okna, 104 - w kategorii ogrody przydomowe oraz 5 w kategorii pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią poprzedniego roku lub wiosną roku bieżącego.


Komentarze (3)

29-11-2017 22:11:39
poznanianka
Nie raz przystaję i patrzę na piękne balkony, w kwiatach. Gratuluje.Wyróżnione i nagrodzone To szczegolna nagroda i uznanie dla pracowitych mieszkanców naszego Poznania. W tej czasami szarości ulicy i dnia codziennego serce i oko się raduje .Nawet zadbany skrawek ziemi z trawą , rabatem przy nieruchomości upiększa dzielnice i jest świadectwem dbałosci mieszkanćów.Pożyteczna i mobilizująca praca radnych .Brawo !
28-11-2017 20:03:32
mieszkankalazarza
Codziennie przyglądam się tym balkonom na Matejki, są po prostu przepiękne. O każdej porze roku wyglądają fantastycznie. Gratuluję gustu w doborze kolorów i gatunków kwiatów. Podziwiam wytrwałość w pielęgnowaniu tych "mini ogrodów" i dziękuje za piękno z którego również mieszkańcy Łazarza mogą korzystać.
28-11-2017 12:40:44
eka z małeki
-miło patrzeć!!!Szacunek za trud i dbałość!!!Sam mam duży balkon i staram się jak mogę.Widzę dużo balkonów na Małece,które są całkowicie bez kwiatów mimo że całkiem nie tak dawno były obsadzone kwiatami. eka

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

18:00
Kościół Zielonoświątkowy ul. Grunwaldzka 55 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Marek Jański, kościół rzymskokatolicki

23

sty

19:00
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Rodzina" - spektakl teatru Circus Ferus

27

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Tomasz Siuda, kościół rzymskokatolicki

28

sty

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ

17:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
007 James Bond Live! - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: