Radni Lewicy chcą zapytać mieszkańców o budżet i jakie realizować inwestycje na Łazarzu
27-11-2017 00:34   Janusz Ludwiczak
– Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Łazarza do wspólnej pracy nad przyszłorocznym budżetem miasta Poznania i planem wieloletnim – zapowiada Katarzyna Kretkowska, radna Zjednoczonej Lewicy.

Jak już informowaliśmy prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawił projekt budżetu Poznania na 2018 rok. Wśród proponowanych inwestycji na Łazarzu jest m.in. przebudowa Rynku Łazarskiego, dokończenie modernizacji pływalni letniej w Parku Kasprowicza, dalsze prace związane z dostosowaniem Areny do wymogów przeciwpożarowych. W projekcie budżetu zarezerwowano również środki na przygotowanie projektu przebudowy ulicy Kolejowej i budowy nowej trasy tramwajowej na os. Kopernika wzdłuż ulicy Kolejowej oraz rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania na Łazarz.

Radni Inicjatywy Polskiej i SLD, tworzący klub radnych Zjednoczonej Lewicy zapraszają do wspólnej pracy nad projektem budżetu miasta Poznania na 2018 rok oraz projektem planu wieloletniego.

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Łazarza do wspólnej pracy nad przyszłorocznym budżetem miasta Poznania i planem wieloletnim – zapowiada Katarzyna Kretkowska, radna Miasta Poznania ze Zjednoczonej Lewicy.

W trakcie spotkania przedstawimy syntetyczną prezentację obu powyższych projektów, poinformujemy o zakresie ujęcia w nich spraw i pomysłów na których nam szczególnie zależało i zależy i tych, które Państwo indywidualnie wcześniej zgłaszaliście nam, oraz chcielibyśmy wysłuchać Państwa obecnych propozycji, wniosków i opinii, by móc je uwzględnić w dalszych pracach nad obydwoma projektami. W spotkaniu udział weźmie Wiceprezydent Tomasz Lewandowski – dodaje radna Katarzyna Kretkowska.

Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 19:00 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17.

A dlaczego spotkanie nie odbędzie się bliżej mieszkańców na Łazarzu?

Czasu jest mało, propozycje zmian do budżetu miasta i planu wieloletniego można składać jedynie do 2 grudnia. Sesja Rady Miasta na której oba projekty będą uchwalane odbędzie się 21 grudnia. Nie dalibyśmy rady organizować spotkać w każdej dzielnicy osobno, gdyż w każdy dzień mamy kilka komisji. Ledwo udało się znaleźć czas w ten poniedziałek – tłumaczy radna Katarzyna Kretkowska.


R E K L A M A

Komentarze (4)

28-11-2017 23:28:56
L.Domasłowska
Niestety, zgadzam się z przedmówcami, takie inicjatywy powinny być podawane z większym wyprzedzeniem. Przypuszczam, że frekwencja byłaby spora, bowiem wszystkie wspomniane planowane inwestycje budzą emocje i żywo interesują mieszkańców, o czym świadczyło spotkanie z prezydentem Jaśkowiakiem. Czy Pan Redaktor był na tym spotkaniu i może przekazać konkluzje?
28-11-2017 11:15:43
Pomponiarz
Mój komentarz nie był zarzutem wobec Redakcji. Był uwagą na temat działania organizatorów tych pseudokonsultacji - na stronach Miasta informacja ukazała się równie późno.
27-11-2017 19:59:05
REDAKCJA
@Pomponiarz: Informacje o spotkaniu otrzymałem dopiero w sobotę. Pozdrawiam
27-11-2017 18:11:25
Pomponiarz
Kolejne fikcyjne konsultacje - ogłaszane w dniu ich "przeprowadzenia".

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

kwi

do 19-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Dni Przedsiębiorczości

19

kwi

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Opera za trzy grosze"

20

kwi

10:00
Skwer Marszałka Focha (dawniej Pl. Wyspiańskiego)
Uroczystość otwarcia Skweru im. Marszałka Focha

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Baśniowy wieczór - impreza z cyklu "Od czytania do działania" dla dzieci w wieku 6-9 lat

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Może być" - program kabaretowy w wykonaniu Michała Grudzińskiego i Andrzeja Lajborka w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: