Radni Lewicy chcą zapytać mieszkańców o budżet i jakie realizować inwestycje na Łazarzu
27-11-2017 00:34   Janusz Ludwiczak
– Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Łazarza do wspólnej pracy nad przyszłorocznym budżetem miasta Poznania i planem wieloletnim – zapowiada Katarzyna Kretkowska, radna Zjednoczonej Lewicy.

Jak już informowaliśmy prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawił projekt budżetu Poznania na 2018 rok. Wśród proponowanych inwestycji na Łazarzu jest m.in. przebudowa Rynku Łazarskiego, dokończenie modernizacji pływalni letniej w Parku Kasprowicza, dalsze prace związane z dostosowaniem Areny do wymogów przeciwpożarowych. W projekcie budżetu zarezerwowano również środki na przygotowanie projektu przebudowy ulicy Kolejowej i budowy nowej trasy tramwajowej na os. Kopernika wzdłuż ulicy Kolejowej oraz rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania na Łazarz.

Radni Inicjatywy Polskiej i SLD, tworzący klub radnych Zjednoczonej Lewicy zapraszają do wspólnej pracy nad projektem budżetu miasta Poznania na 2018 rok oraz projektem planu wieloletniego.

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Łazarza do wspólnej pracy nad przyszłorocznym budżetem miasta Poznania i planem wieloletnim – zapowiada Katarzyna Kretkowska, radna Miasta Poznania ze Zjednoczonej Lewicy.

W trakcie spotkania przedstawimy syntetyczną prezentację obu powyższych projektów, poinformujemy o zakresie ujęcia w nich spraw i pomysłów na których nam szczególnie zależało i zależy i tych, które Państwo indywidualnie wcześniej zgłaszaliście nam, oraz chcielibyśmy wysłuchać Państwa obecnych propozycji, wniosków i opinii, by móc je uwzględnić w dalszych pracach nad obydwoma projektami. W spotkaniu udział weźmie Wiceprezydent Tomasz Lewandowski – dodaje radna Katarzyna Kretkowska.

Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 19:00 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17.

A dlaczego spotkanie nie odbędzie się bliżej mieszkańców na Łazarzu?

Czasu jest mało, propozycje zmian do budżetu miasta i planu wieloletniego można składać jedynie do 2 grudnia. Sesja Rady Miasta na której oba projekty będą uchwalane odbędzie się 21 grudnia. Nie dalibyśmy rady organizować spotkać w każdej dzielnicy osobno, gdyż w każdy dzień mamy kilka komisji. Ledwo udało się znaleźć czas w ten poniedziałek – tłumaczy radna Katarzyna Kretkowska.


Komentarze (4)

28-11-2017 23:28:56
L.Domasłowska
Niestety, zgadzam się z przedmówcami, takie inicjatywy powinny być podawane z większym wyprzedzeniem. Przypuszczam, że frekwencja byłaby spora, bowiem wszystkie wspomniane planowane inwestycje budzą emocje i żywo interesują mieszkańców, o czym świadczyło spotkanie z prezydentem Jaśkowiakiem. Czy Pan Redaktor był na tym spotkaniu i może przekazać konkluzje?
28-11-2017 11:15:43
Pomponiarz
Mój komentarz nie był zarzutem wobec Redakcji. Był uwagą na temat działania organizatorów tych pseudokonsultacji - na stronach Miasta informacja ukazała się równie późno.
27-11-2017 19:59:05
REDAKCJA
@Pomponiarz: Informacje o spotkaniu otrzymałem dopiero w sobotę. Pozdrawiam
27-11-2017 18:11:25
Pomponiarz
Kolejne fikcyjne konsultacje - ogłaszane w dniu ich "przeprowadzenia".

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

18:00
Kościół Zielonoświątkowy ul. Grunwaldzka 55 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Marek Jański, kościół rzymskokatolicki

23

sty

19:00
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Rodzina" - spektakl teatru Circus Ferus

27

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Tomasz Siuda, kościół rzymskokatolicki

28

sty

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ

17:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
007 James Bond Live! - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: