Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK chce zebrać tysiąc litrów krwi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK chce zebrać tysiąc litrów krwi
17-11-2017 05:50   Janusz Ludwiczak
W piątek i sobotę na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej odbędzie się kolejne zbiórka krwi. Od początku roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy MPK zebrał blisko 950 litrów krwi.

Zbiórki odbywały się cyklicznie w specjalnym krwiobusie, stacjonującym w zajezdni przy ul. Głogowskiej. Brali w nich udział nasi pracownicy oraz osoby, które odpowiedziały na nasze apele o podzielenie się tym cennym darem. Od początku roku do października 2017 w akcji wzięło udział 2124 osób, które oddały łącznie 946,264 litrów krwi. Do tysiąca brakują niecałe 54 litry. Czy mieszkańcom uda się zmobilizować i zapełnić zbiory do tego poziomu? Wierzymy, że tak! – wskazuje Katarzyna Lesińska z MPK.

Akcję organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi przy MPK Poznań, który działa od 46 lat. Organizacja zrzesza 500 aktywnych dawców.

Oznacza to, że co piąty pracownik MPK regularnie oddaje krew. Trafia ona szczególnie do dzieci cierpiących na schorzenia onkologiczne, a także do ofiar wypadków drogowych. Przypominamy, że przyjmujemy też zgłoszenia do banku dawców szpiku kostnego. Trwa to około kwadransa a w konsekwencji może uratować życie któremuś z Waszych "genetycznych bliźniaków" – dodaje Katarzyna Lesińska.

Krew w zajezdni na Głogowskiej będzie można oddać w piątek i sobotę w godz. od 8 do 13.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: