Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna". Leśne Ludki obchodziły Św.Niepodległości {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna". Leśne Ludki obchodziły Św.Niepodległości {►FILM}
13-11-2017 00:41   Janusz Ludwiczak
Jak powstało godło polskie i co oznaczają biało-czerwone barwy narodowe – o tym można było przekonać się podczas akademii przygotowanej przez najmłodszych z Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości przygotowanej przez przedszkolaków wziął udział m.in. wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

W czwartek dzieci z Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przygotowały przedstawienie z okazji Święta Niepodległości.

"Flaga nasza jest biało-czerwona, bo biały kolor - to czyste serce, a czerwony - to miłość" – mówiła na początku gali 4-letnia Anastazja.
"I to jest taka miłość, która lubi wszystkich ludzi" – dodała Tosia.

Przedszkolaki ubrane w strojach ludowych zatańczyły Poloneza i Krakowiaka, zaśpiewały również "Rotę" i hymn Polski, a także przygotowały wiele wierszy patriotycznych poświęconych Polsce. W trakcie przedstawienia dzieci przygotowały również legendę o Czechu, Lechu i Rusie.

Jest to podsumowanie naszych działań edukacyjnych i wychowawczych z dziećmi z ostatnich kilku miesięcy. Przygotowaliśmy dla dzieci również balik świętomarciński, nie zabraknie rogali. Dzieci poznają również historię Świętego Marcina. Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane przez poprzednią dyrektor Iwonę Lichocką, która krzewiła postawy patriotyczne już od najmłodszych lat. Dzieci uczą się śpiewać hymnu narodowego i innych pieśni oraz wierszy patriotycznych – powiedziała Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".

W uroczystości wziął udział również zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, a także miejska radna Katarzyna Kretkowska, przedstawiciele Wydziału Oświaty oraz Rady Osiedla Św. Łazarz.

Dzieci zaśpiewały w piosence, że Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna. I to jest prawda. Dlatego warto, a nawet trzeba pracować, bawić się z dziećmi w kierunku kształtowania postaw patriotycznych. Dzieci muszą wiedzieć, że dom- to ojczyzna, że Poznań- to ojczyzna, że Polska o niepodległość musiała walczyć i to nie raz, nie dwa – powiedział Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
18

cze

19:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Mesjasze" György Spiró, Aneta Groszyńska, Jan Czapliński, Marcin Kącki - Malta Festival 2018

21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: