"Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna". Leśne Ludki obchodziły Św.Niepodległości {►FILM}
13-11-2017 00:41   Janusz Ludwiczak
Jak powstało godło polskie i co oznaczają biało-czerwone barwy narodowe – o tym można było przekonać się podczas akademii przygotowanej przez najmłodszych z Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości przygotowanej przez przedszkolaków wziął udział m.in. wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

W czwartek dzieci z Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przygotowały przedstawienie z okazji Święta Niepodległości.

"Flaga nasza jest biało-czerwona, bo biały kolor - to czyste serce, a czerwony - to miłość" – mówiła na początku gali 4-letnia Anastazja.
"I to jest taka miłość, która lubi wszystkich ludzi" – dodała Tosia.

Przedszkolaki ubrane w strojach ludowych zatańczyły Poloneza i Krakowiaka, zaśpiewały również "Rotę" i hymn Polski, a także przygotowały wiele wierszy patriotycznych poświęconych Polsce. W trakcie przedstawienia dzieci przygotowały również legendę o Czechu, Lechu i Rusie.

Jest to podsumowanie naszych działań edukacyjnych i wychowawczych z dziećmi z ostatnich kilku miesięcy. Przygotowaliśmy dla dzieci również balik świętomarciński, nie zabraknie rogali. Dzieci poznają również historię Świętego Marcina. Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane przez poprzednią dyrektor Iwonę Lichocką, która krzewiła postawy patriotyczne już od najmłodszych lat. Dzieci uczą się śpiewać hymnu narodowego i innych pieśni oraz wierszy patriotycznych – powiedziała Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".

W uroczystości wziął udział również zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, a także miejska radna Katarzyna Kretkowska, przedstawiciele Wydziału Oświaty oraz Rady Osiedla Św. Łazarz.

Dzieci zaśpiewały w piosence, że Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna. I to jest prawda. Dlatego warto, a nawet trzeba pracować, bawić się z dziećmi w kierunku kształtowania postaw patriotycznych. Dzieci muszą wiedzieć, że dom- to ojczyzna, że Poznań- to ojczyzna, że Polska o niepodległość musiała walczyć i to nie raz, nie dwa – powiedział Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

do 22-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXL sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

22

lut

do 24-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Specjal Days - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
Sport Invest - Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej

02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: