Licealiści z "Dwójki" spotkali się z kurator oświaty
12-11-2017 21:45   Janusz Ludwiczak
W ramach cyklu "Śniadanie w Dwójce" licealiści z Matejki tym razem spotkali się z Elżbietą Leszczyńską, Wielkopolską Kurator Oświaty, absolwentką II LO i maturzystką z 1969 roku.

Uczniowie II LO co jakiś czas organizują spotkania ze znanymi osobami w ramach cyklu "Śniadanie w Dwójce", który realizowany jest od 1993 roku. "Dwójkowicze" spotkali się m.in. z prezydentami Aleksandrem Kwaśniewskim, Lechem Wałęsą i Bronisławem Komorowskim, Janiną Ochojską, dr Wandą Błeńską, Krystyną Jandą, Andrzejem Sewerynem, Leszkiem Możdżerem, Eleni, Agnieszką Duczmal, Małgorzatą Ostrowską, Tomaszem Lisem, Maciejem Zakościelnym, Justyną Steczkowską, Martyną Wojciechowską czy prof. Hanną Kóčką-Krenz.

Tym razem gościem "Śniadania w Dwójce" była Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolska Kurator Oświaty, maturzystka i absolwentka II LO z 1969 r.

Pani Kurator odpowiadała na pytania związane z historią naszej szkoły, swoją pracą w kuratorium oświaty oraz palącą kwestią jaką bez dwóch zdań jest reforma oświaty. Uczniowie mogli usłyszeć o dawnych strojach uczennic, zwyczajach panujących w naszej szkole i o słynnych relacjach z uczniami sąsiedniego Marcinka. Na sam koniec członkowie samorządu uczniowskiego podarowali naszemu gościowi kwiaty oraz sentymentalny upominek – zdjęcie z czasów szkolnych – wyjaśniaja Martyna Kaczmarek i Jakub Woźniak z II LO.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

21

lis

19:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sala Ziemi (pawilon 15)
Koncert T.Love - 35 lat

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

16:00
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
Zakończenie konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu

17:30
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
XXXVII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: