Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Licealiści z "Dwójki" spotkali się z kurator oświaty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Licealiści z "Dwójki" spotkali się z kurator oświaty
12-11-2017 21:45   Janusz Ludwiczak
W ramach cyklu "Śniadanie w Dwójce" licealiści z Matejki tym razem spotkali się z Elżbietą Leszczyńską, Wielkopolską Kurator Oświaty, absolwentką II LO i maturzystką z 1969 roku.

Uczniowie II LO co jakiś czas organizują spotkania ze znanymi osobami w ramach cyklu "Śniadanie w Dwójce", który realizowany jest od 1993 roku. "Dwójkowicze" spotkali się m.in. z prezydentami Aleksandrem Kwaśniewskim, Lechem Wałęsą i Bronisławem Komorowskim, Janiną Ochojską, dr Wandą Błeńską, Krystyną Jandą, Andrzejem Sewerynem, Leszkiem Możdżerem, Eleni, Agnieszką Duczmal, Małgorzatą Ostrowską, Tomaszem Lisem, Maciejem Zakościelnym, Justyną Steczkowską, Martyną Wojciechowską czy prof. Hanną Kóčką-Krenz.

Tym razem gościem "Śniadania w Dwójce" była Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolska Kurator Oświaty, maturzystka i absolwentka II LO z 1969 r.

Pani Kurator odpowiadała na pytania związane z historią naszej szkoły, swoją pracą w kuratorium oświaty oraz palącą kwestią jaką bez dwóch zdań jest reforma oświaty. Uczniowie mogli usłyszeć o dawnych strojach uczennic, zwyczajach panujących w naszej szkole i o słynnych relacjach z uczniami sąsiedniego Marcinka. Na sam koniec członkowie samorządu uczniowskiego podarowali naszemu gościowi kwiaty oraz sentymentalny upominek – zdjęcie z czasów szkolnych – wyjaśniaja Martyna Kaczmarek i Jakub Woźniak z II LO.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

01

lip

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: