Ponad 80 nowych policjantów złożyło w Iglicy ślubowanie
11-11-2017 22:06   redakcja, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
W przededniu Święta Niepodległości oraz z okazji Dnia Służby Cywilnej wielkopolscy policjanci i pracownicy cywilni otrzymali awanse, odznaczenia i wyróżnienia. W uroczystej zbiórce, która odbyła się w piątek w Iglicy MTP uczestniczyli także nowo przyjęci policjanci, którzy tego dnia wypowiedzieli słowa roty ślubowania.

Podczas uroczystości, która odbyła się w piątek w Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich ślubowanie złożyło 84 nowo przyjętych policjantów i policjantek, którzy słowa roty ślubowania wypowiedzieli w obecności przełożonych, najbliższych oraz licznie przybyłych gości wśród których znaleźli się: parlamentarzyści, wojewoda, starosta poznański, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, komendant Straży Miejskiej Poznania oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb, urzędów i instytucji.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada – dla podkreślenia znaczenia roli służby cywilnej i administracji państwowej - obchodzony jest również Dzień Służby Cywilnej. Dlatego też wśród zgromadzonych podczas uroczystej zbiórki nie mogło zabraknąć pracowników wielkopolskiej Policji, którzy każdego dnia swoją ciężką pracą wspierają mundurowych w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

Pracę funkcjonariuszy wspierają także osoby, które zostały dzisiaj odznaczone Medalem za Zasługi dla Policji. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie policjantom i pracownikom Policji awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń państwowych, medali resortowych i wyróżnień. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą kapelmistrza nadkom. Adama Witiwa.


Komentarze (2)

12-11-2017 21:03:48
franek
Ordery sobie przypinają jakby króle ich odznaczali. Niestety, w sporej ilości przypadków za stopniami w służbach mundurowych nie idzie doświadczenie i to mnie najbardziej smuci.
12-11-2017 03:30:32
Jo rap
Zdjęcie nr 15; Za zasługi w budowaniu państwa prawa ;) Trza było przypiąć więcej orderów, miałby z tego zbroję.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

21

lis

19:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sala Ziemi (pawilon 15)
Koncert T.Love - 35 lat

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

16:00
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
Zakończenie konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu

17:30
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
XXXVII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: