Od stycznia będziemy segregować bioodpady
07-11-2017 01:24   Janusz Ludwiczak
Od nowego roku pojawią się dodatkowe, brązowe pojemniki na śmieci, do których wrzucać będziemy bioodpady, czyli obierki z owoców i warzyw, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie, przeterminowane owoce i warzywa, resztki żywnościowe czy również trawę, liście, rozdrobnione gałęzie, kwiaty.

Z dniem 1 stycznia 2018 roku Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP) jako pierwszy w Polsce wprowadzi osobne, brązowe pojemniki na bioodpady, czyli na resztki żywności i odpady zielone.

Brązowy pojemnik na bioodpady będzie musiał posiadać każdy właściciel nieruchomości. Stosowne kubły pojawią się też przy blokach zarządzanych przez spółdzielnie. Koszt zakupu pojemników na takie odpady jak fusy po kawie i herbacie, przeterminowane warzywa i owoce, odpady zielone poniosą mieszkańcy. Właściciele nieruchomości są zobowiązani zakupić pojemniki na własny koszt. Ten koszt nie jest duży, jeśli chodzi o kubły dla domów jednorodzinnych to jest koszt między 100 a 200 złotych. Nie są to duże kwoty i jest to wydatek jednorazowy – tłumaczy Robert Chodyła, rzecznik GOAP.

Do nowych, brązowych kubłów będziemy wrzucać będziemy "BIO" odpady, czyli trawę, liście, rozdrobnione gałęzie, pozostałości roślinne, kwiaty, resztki kwiatów ciętych i doniczkowych, resztki żywności (bez mięsa), obierki z owoców i warzyw, przeterminowane owoce i warzywa, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie.

Odpady z brązowych koszy trafiać będą do biokompostowni.


R E K L A M A

Komentarze (2)

07-11-2017 12:15:05
poznanianka
Uczymy się segregować ..Smieci ma każdy mieszkaniec .Tylko po pierwsze , nie każdy płaci..Wynajmuje mieszkanie , kilku osobom , a zgłaszamy tylko jedną osobe , do zapłaty.I tak za nie zgłoszone osoby i te worki smieci płacą inni , a nawet godzą sie na podwyżkę.Co niektórzy uśmiechali sie na zgłoszony wniosek ,że wysokośc opłaty powinnna być powiązana z użyciem wody.A to jest tak ,że m 3 wody odzwierciedlałyby conajmniej więcej osob zamieszkujących w mieszkaniu .Bez konieczności podania ich w deklaracji.Oby mieszkańcy nie zostali wokół swoich nieruchomości obstawienia samymi pojemnikami.Niekiedy brudne , nie dezynfekowane ,latem będą nie tylko " zdobiły " ale po zapachu dojdziemy do właściwego.Panie rzeczniku proszę pieniędzy szukać , nie tylko w kieszeniach mieszkańców.
07-11-2017 07:42:09
Negatyw
Jak ktoś ma czas, to niech sobie sortuje... (!!!!!).

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Kwietniowe ABC - wiosenne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8-13 lat

28

kwi

Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Festyn bezpieczeństwa
w godz. 9:30-15:00
• animacje, zabawy i konkursy sportowe na orliku dla dzieci i młodzieży;
• spotkanie z antyterrorystą Stanisławem Szafranem i warsztaty "Post

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: