Rozbudowa szpitala i powiększenie osiedla – prezydent spotkał się z mieszkańcami
27-10-2017 21:41   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Bezpieczeństwo na drodze, rozbudowa szpitala klinicznego i powiększenie osiedla – to tematy, które zdominowały spotkanie prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka z mieszkańcami Starego Grunwaldu.

Początek spotkania dotyczył przede wszystkim kwestii związanych z bezpieczeństwem na drodze. Mieszkańcy skarżyli się na auta należące do mieszkańców innych dzielnic, które zajmują miejsca na chodniku, nie pozwalając poruszać się pieszym.

Mieszkańcy Starego Grunwaldu dopytywali też o stan zaawansowania prac nad koncepcją szpitala klinicznego, jaki chcą rozbudować na Grunwaldzie władze Uniwersytetu Medycznego. Wielkość budowli budzi wśród mieszkańców obawy, że inwestycja źle wpłynie na środowisko.

Prezydent Jacek Jaśkowiak zapewnił, że inwestor otrzymał decyzję środowiskową, więc projekt nie zagraża otoczeniu.

Jeśli jednak złożona w urzędzie miasta koncepcja zostanie zmieniona, np. inwestycja zostanie znacznie rozbudowana, inwestor będzie musiał złożyć wniosek o kolejną decyzje środowiskową. Rada osiedla na pewno zostanie o tym powiadomiona i nic nie wydarzy się bez wiedzy mieszkańców. Pamiętajmy jednak, że koszt budowy szpitala szacuje się na 1,3 miliarda złotych i w większości ma go sfinansować państwo. Przy najbliższym spotkaniu z rektorem Uniwersytetu Medycznego zapytam, jaka jest realna możliwość rozpoczęcia tej inwestycji – wyjaśniał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Dużo emocji wzbudziła też propozycja powiększenia Osiedla Stary Grunwald o tereny leżące po drugiej stronie ulicy Grunwaldzkiej.

Można to zrobić na trzy sposoby. Po pierwsze mieszkańcy mogą złożyć odpowiedni wniosek poparty wymaganą liczbą podpisów. Drugi sposób to uchwały zaangażowanych w sprawę rad osiedli, a trzeci - to decyzja rady miasta, oczywiście poprzedzona konsultacjami – zaznaczył Przemysław Markowski, zastępca dyrektora Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania.

Jeśli taka jest wola mieszkańców, nie mam nic przeciwko temu. Warunek jest tylko jeden: taka procedura powinna służyć osiedlom i ich mieszkańcom, którzy muszą wyrazić chęć i zgodę. Pytanie, ilu poznaniaków chce tej zmiany? Jeśli jest taka potrzeba, na pewno przyjrzymy się tej kwestii – zapewnił prezydent Jacek Jaśkowiak.

Za dwa tygodnie, w czwartek 9 listopada prezydent Jacek Jaśkowiak spotka się z mieszkańcami Łazarza. Spotkanie odbędzie się o godz. 18:00 w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego. Od godz. 19:15 prezydent będzie prowadził rozmowy indywidualne z mieszkańcami (zapisy od godz. 18:00).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: