Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kto będzie wywoził śmieci od nowego roku? GOAP ogłosił kolejny przetarg - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
                                                                              29. Dni Łazarza:       [serwis informacyjny]       [program 29.Dni Łazarza]

Kto będzie wywoził śmieci od nowego roku? GOAP ogłosił kolejny przetarg
12-10-2017 00:39   Janusz Ludwiczak
GOAP ogłosił kolejny przetarg na odbiór i wywóz śmieci. W poprzednim zamówieniu zwycięska firma Komunalnik zaoferowała zbyt niską stawkę, nie pokrywającą kosztów i przetarg unieważniono. Nie pomogło nawet odwołanie się do Krajowej Izby Odwoławczej. W listopadzie przekonamy się kto będzie na Łazarzu i Grunwaldzie wywozić śmieci aż do końca września 2021 roku.

Do poprzedniego przetargu stanęły aż cztery firmy, w tym FB Serwis, który obecnie wywozi odpady z Łazarza i Grunwaldu, oferując kwotę 41 mln 491 tys. zł. Najwyższą stawkę – 41 mln 575 tys. zł zaoferowało konsorcjum Remondis Sanitech Poznań wraz z partnerami. Do przetargu stanęły dwie spółki – ATF z Mirosławca (26 mln 704 tys. zł) oraz wrocławski Komunalnik, który za wywóz śmieci zaproponował zbyt niską kwotę, jedyne 21 mln 240 tys. zł.

Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" postanowił przetarg anulować, jednak Komunalnik odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej. KIO przyznała jednak rację GOAP-owi, który odrzucił najtańsze oferty.

Dla sektora Grunwald postępowanie przetargowe nie zostało rozstrzygnięte, ponieważ oferty FB Serwis oraz konsorcjum, którego liderem jest Remondis-Sanitech Poznań uznane zostały za zbyt wysokie, czyli znacznie przekraczały cenę zamawiającego. Oferta firmy ATF nie została uwzględniona, ponieważ oferent nie wniósł gwarancji bankowych na ten sektor, z kolei oferta firmy Komunalnik, została odrzucona ze względu na rażąco niską cenę. Komisja wezwała tę firmę do szczegółowych wyjaśnień tej oferty. Po analizie odpowiedzi uznała, że nie ma gwarancji dobrego wykonania usługi i zarekomendowała zarządowi odrzucenie tej oferty. Ostatecznie Zarząd ZM GOAP postanowił unieważnić postępowanie przetargowe na ten sektor – wyjaśnia Robert Chodyła, rzecznik Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej".

W budżecie GOAP-u na wywóz odpadów na Łazarzu i Grunwaldzie przewidziano 32 mln 225 tys. zł. 18 września ogłoszono ponowny przetarg. Zainteresowane podmioty mają czas do 30 października na nadsyłanie ofert.

Ogłoszony został nowy przetarg na ten i pozostałe nierozstrzygnięte sektory. Według planów Zarządu ZM GOAP powinny one zostać rozstrzygnięte do przełomu listopada i grudnia b.r. Zamówienie tak jak poprzednio będzie obejmować okres 45 miesięcy – tłumaczy Robert Chodyła, rzecznik GOAP-u.

Zamówienie obejmuje usługę odbioru i transportu zmieszanych odpadów komunalnych i odpadów ulegających biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów oraz odbioru, transportu i zagospodarowania pozostałych odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, położonych na terenie Sektora nr I – POZNAŃ GRUNWALD, wchodzącego w skład Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej". Okres umowy obowiązywać będzie od 1 stycznia 2018 do 30 września 2021.

Dodajmy, że rozstrzygnięto za to przetargi na wywóz śmieci w ośmiu sektorach: Jeżyce, Piątkowo, Nowe Miasto Północ i Południe, Rataje, Winogrady – Stare Miasto, Wilda – Dębiec, Murowana Goślina oraz Czerwonak. Tam odpady od nowego roku będzie wywozić Remondis Sanitech Poznań, w którym miasto ma 49% udziałów.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

do 29-05-2018
Łazarz
29 DNI ŁAZARZA: 24-29.05.2018
► WIĘCEJ: www.29dni.lazarz.pl

25

maj

do 27-05-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
FitExpo - Fitness & Sport Park

27

maj

11:00
Park Wilsona
29. Dni Łazarza - X Otwarty Bieg Łazarski 2018
Biegi dzieci i młodzieży oraz bieg klasyczny nordic walking

15:00
Park Wilsona przed wejściem do Palmiarni
29. Dni Łazarza - "Park Wilsona i okolice" czyli przechadzka po Łazarzu
Z cyklu "Łazarskie Przechadzki" - spacer szlakiem secesji łazarskiej (Park Wilsona i okolice) z przewodnikami Koła P

Park Wilsona
29. Dni Łazarza - Festyn Łazarski
12:15 - "Owocowe targowisko".Program animacyjny dla dzieci.
14:00-15:30 Koncert Zespołuw składzie : Agnieszka Wiśniewska, Piotr Jurkiewicz, Eugeniusz C

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: