Powstało nowe przejście na Kasprzaka – piesi i tak chodzą kilka metrów dalej "na szagę"
13-09-2017 12:47   Janusz Ludwiczak
Tydzień temu przy skrzyżowaniu ulic Kasprzaka z Morawskiego powstało nowe przejście dla pieszych, które ma skrócić drogę do pobliskiego dyskontu. Mimo to część osób i tak chodzi na tzw. "szagę", w miejscu gdzie nie ma zebry.

Mieszkańcy wielokrotnie składali wniosek w sprawie wyznaczenia przejścia dla pieszych na ul. Kasprzaka, przy skrzyżowaniu z Morawskiego. Wiele osób przechodziło bowiem na drugą stronę ulicy "na szagę", w miejscu gdzie nie ma przejścia, skracając sobie drogę np. z piekarni do dyskontu sieci Netto, o czym pisaliśmy już wielokrotnie.

Przejście dla pieszych zostało wymalowane w niedzielę wieczorem, 3 września, a od ponad tygodnia mogą z niego oficjalnie korzystać piesi. Jak widać nie wszyscy przejmują się jednak przepisami i wciąż chodzą "na szagę", niektórzy nawet środkiem skrzyżowania.


R E K L A M A

Komentarze (10)

15-09-2017 16:18:43
pyrus
@morlock Nigdy nie było Łazarzan. Byli Łazarzacy! Ja jestem Łozorzok.
14-09-2017 14:03:52
morlock
Oż jatej. Ale tu rodowitych Łazarzan asz bżydko. Ale każde ma POmysła i to się hfali na forumnie.
14-09-2017 09:57:26
emeryt
A na tym odcinku Kasprzaka jeszcze niedługo powstanie spowalniacz "poduszka".Zgodnie z przepisami pasy muszą być oddalone od skrzyżowania i piesi tego nie rozumieją, przechodzą najkrótszą drogą.Ciekawi mnie tylko że oburzenia nie wzbudza zajęcia pasa ( chodnika ) na dwa miesiące i wymuszanie chodzenia pieszych po jezdni ul.Morawskiego.
13-09-2017 23:41:23
Amicus
Piesi nie zdają sobie sprawy jakie stanowią niebezpieczeństwo dla siebie i innych. Kierowca poruszając się z przepisową prędkością musi mieć czas na reakcję a do tego dochodzi droga hamowania... Jeśli pieszy zginie to jakie będzie miało dla niego znaczenie czy był winny czy nie? Jesteś na drodze - włącz myślenie! I dotyczy to każdego uczestnika drogi. PS. A tak z innej beczki. Ciekawe czy ZDM zrobi porządek ze znakiem przy krzyżówce Kasprzaka/Stablewskiego, który stoi od strony przychodni. Stoi on bardzo blisko przejścia a osadzone nisko znaki zasłaniają pieszemu drogę, kiedy spogląda w lewo... a i kieroca ma niedostateczną widoczność czy pieszy stoi przed przejściem.
13-09-2017 22:16:17
Lazarzanin
@Andrzej, jasne, może najlepiej na całym odcinku od Stablewskiego do Sczanieckiej co 1metr pomalować pasami?!? Jedno przejście w zupełności wystarczy! A metoda jest jedna i bardzo prosta: postawić patrol Policji i karać mandatami, aż się "towarzystwo" nauczy przechodzić w wyznaczonym miejscu.
13-09-2017 21:09:49
pieszy
konkretnie który przepis łamią? Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.
13-09-2017 18:53:49
Andrzej
Widocznie powstało w złym miejscu, dorobić jeszcze jedno!
13-09-2017 17:27:26
M.
@amb, moim zdaniem dyskryminacja kierowców polega na czymś innym. Jeżeli kierowca złamie przepis, to może spodziewać się kary (dodam, że słusznie). Natomiast jeżeli rowerzysta jeździ chodnikiem i przypadkiem policja takiego delikwenta zatrzyma, to zaraz słyszę święte oburzenie, bo w końcu rowery aż tak bardzo nie przeszkadzają, ktoś boi się jeździć jezdnią, itp. Podobnie z pieszymi - śmigają na czerwonym i złapie ich policja, to znowu słyszę, że ci policjanci powinni zabrać się do roboty i kierowców ukarać... Nauczmy się przestrzegania przepisów, od wszystkich i bez żadnych wyjątków.
13-09-2017 14:26:11
amb
dyskryminacja ruchu samochodowego ma na celu dostosowanie go do pojemnosci miasta. Alternatywa dla ograniczania ruchu byloby wyburzenie czesci miasta, ale chyba nie o to chodzi panie "kierowco"?
13-09-2017 12:58:07
kierowca
"Ludzie i tak będą chodzić jak święte krowy – odpowiedziała rana Bogna Zielińska" (http://www.lazarz.pl/?id=2&nr=11542). Pani rana miała rację. Ale cóż róbmy więcej ulic jednokierunkowych, czerwonych pasów dla rowerków... a kierowców się dyskryminuje. Najlepiej jeszcze niech straż miejska karze za jazdę samochodem po mieście

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

mar

do 18-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

20

mar

17:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Spotkanie z wiceprezydentem Mariuszem Wiśniewskim ws. przebudowy Rynku Łazarskiego

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
XIV Festiwal Wiosenny - koncert 1

21

mar

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
XIV Festiwal Wiosenny - koncert 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: