Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kobiety opanowały Wolne Miasto Poznań - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kobiety opanowały Wolne Miasto Poznań
10-09-2017 01:03   Lilia Łada
Dwa dni obrad plenarnych, warsztaty, dyskusje, koncerty i ponad tysiąc uczestniczek z całego kraju – w Poznaniu na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich trwa IX Ogólnopolski Kongres Kobiet. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Alert dla praw kobiet”.

Kongres otworzył prezydent Jacek Jaśkowiak witając przybyłe panie i panów w Wolnym Mieście Poznaniu. Uczestnicy kongresu podziękowali mu owacjami na stojąco.

Serdecznie dziękuję za decyzję o organizacji kongresu w Poznaniu. Cieszę się, że dostrzegają panie aktywność obywatelską poznanianek. Nie zgadzamy się na jakiekolwiek przejawy dyskryminacji w Poznaniu i mam nadzieję, że kongres będzie miał pozytywny wpływ na procesy zmian w Polsce – powiedział prezydent, nazywając kongres najważniejszym wydarzeniem w tym roku w stolicy Wielkopolski.

Gości przybyłych na otwarcie powitały też Magdalena Środa i Henryka Bochniarz, inicjatorki imprezy, a później zgodnie z tradycją rozpoczęła się debata „gabinetu cieni”, w której wzięły udział Danuta Hubner, Małgorzata Fuszara i Henryka Bochniarz, która – jako wicepremierka i ministra rozwoju – ją prowadziła.

Uczestniczki kongresu mają do wyboru także szereg różnorodnych warsztatów i dyskusji panelowych na różne tematy – od sytuacji kobiet w polityce, ich znaczeniu dla gospodarki po... seks. Mogły też podziwiać też Historyczny Pochód Kobiet, którego uczestniczki, ubrane w stroje z czasów sufrażystek przypominały o walce tamtych kobiet i ich poświęceniu. Dziennikarka Dorota Warakomska prowadziła panel poświęcony kobiecej przedsiębiorczości i obecności kobiet w polskim biznesie – jedną z uczestniczek dyskusji była Joanna Jaśkowiak, żona prezydenta Poznania.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty „Kobieca Komisja Seksualna” o kobiecej seksualności oraz wychodzeniu z rządzących nią szkodliwych uprzedzeń i stereotypów. Prowadziła je Joanna Keszka, redaktor naczelna portalu barbarella.pl i autorka książki „Grzeczna to już byłam, czyli kobiecy przewodnik o seksie”. Nie zabrakło też dyskusji o kulturze, którą prowadziła Anna Hryniewiecka, dyrektor CK Zamek, dyskusji o seksie z udziałem Zbigniewa Izdebskiego i Andrzeja Saramonowicza oraz prezentacji filmów, między innymi „Sztuki kochania”. Wieczorem organizatorzy zaprosili uczestniczki na koncert „Młynarski plays Młynarski i Gaba Kulka”.

Niedziela zapowiada się co najmniej równie interesująco. O rywalizacji i współpracy będą podczas specjalnego panelu mówić między innymi Krystyna Łybacka i Barbara Nowacka, a o godz. 11:15 rozpoczną się specjalne warsztaty taneczne dla kobiet 65+, które poprowadzi profesor Ewa Wycichowska. Zajęcia są zatytułowane „Siała baba mak – i wiedziała, jak”.

To kontynuacja zajęć prowadzonych podczas tegorocznej edycji Dancing Fair Play, dla których inspiracją była książka Krystyny Miłobędzkiej – wyjaśniła Ewa Wycichowska..
I jak dodaje: – O przełamywaniu siebie, o tym, że kobiety w tym wieku wiedzą to, czego nie wiedzą, gdy są młodsze. I oczywiście o tym, kim jest ten dziad, co wiedział i dlaczego nie powiedział...

O godz. 13:00 specjalnie dla uczestniczek kongresu zaśpiewa Chór Czarownic. Z pewnością warto też będzie posłuchać, co mają do powiedzenia polskie pierwsze damy – w tym panelu swój udział zapowiedziały Danuta Wałęsa, Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska. Wręczone zostaną także nagrody: Diversity oraz nagroda Kongresu Kobiet, a na zakończenie zostanie wygłoszona Deklaracja IX Kongresu Kobiet.

Dokładny program kongresu znajduje się na stronie www.kongreskobiet.pl.


Komentarze (3)

12-09-2017 13:04:29
Amicus
@Negatyw: no to teraz wiem skąd to hasło. Idealnie pasuje do Poznania... :)
12-09-2017 08:59:37
tonny
@Negatyw: Jak Ci się nie podoba, to jedź se do Wrocka, tam będziesz wśród swoich narodowców.
12-09-2017 07:34:40
Negatyw
"Wolne miasto Poznań". I faktycznie (w porównaniu choćby z Wrockiem) rozwija się BARDZO WOLNO... (!!!!!!).

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
22

cze

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

27

cze

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLV sesja (budżetowa - I czytanie) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

01

lip

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: