Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lewoskręt z Głogowskiej w Berwińskiego zostanie zlikwidowany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lewoskręt z Głogowskiej w Berwińskiego zostanie zlikwidowany
05-09-2017 21:16   Janusz Ludwiczak
Najpóźniej w październiku zniknie lewoskręt z ulicy Głogowskiej w Berwińskiego. Zmiany mają związek z blokowaniem torowiska tramwajowego przez samochody.

Jak już informowaliśmy mimo, iż na ulicy Głogowskiej jest pas, który umożliwia samochodom skręt w lewo w ul. Berwińskiego to kierowcy i tak wjeżdżają na torowisko blokując przejazd tramwajom. Sytuacje takie powodują wstrzymanie ruchu tramwajowego, przez co niekiedy motorniczowie muszą czekać na kolejne otwarte [zielone - przyp. red.] światło, a pasażerowie tracą kolejne minuty.

Na początku 2012 roku MPK, ZDM i ZTM wspólnie z Policją pracowali nad wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu i docelowo zlikwidowaniem skrętu w lewo z Głogowskiej w Berwińskiego. Zmiany miały wejść w życie przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO2012, tak jednak się nie stało.

Do sprawy wracaliśmy w marcu 2016 roku. Wiceprezydent Maciej Wudarski przyznał wtedy, że ważniejsze jest wydzielenie torowiska tramwajowego i utworzenie drogi rowerowej na ulicy Grunwaldzkiej.

Chcielibyśmy skończyć najpierw jedno, czyli zrealizować projekt na ul. Grunwaldzkiej. Potem zajmiemy się innymi problemami. Mamy świadomość tego, co dzieje się przy Berwinskiego – mówił nam w marcu 2016 r. Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Radny Tomasz Wierzbicki zaproponował, by udrożnić przejazd tramwajów na ulicy Głogowskiej w rejonie Parku Wilsona. W tej sprawie złożył interpelację do wiceprezydenta Macieja Wudarskiego.

Zwracam się z prośbą o wprowadzenie rozwiązań, które przyczynią się do usprawnienia transportu publicznego w tym rejonie miasta oraz podniosą punktualność na liniach tramwajowych 5, 8, 11 i 14. Proszę o wprowadzenie zakazu skrętu w lewo z ul. Głogowskiej w ul. Berwińskiego – samochody skręcające wjeżdżają na torowisko, blokując przejazd tramwajów w obydwóch kierunkach. Dodatkowo, sygnalizacja świetlna jest ustawiona w ten sposób, że sygnał dla tramwaju nie jest przedłużany, aby mógł on swobodnie opuścić skrzyżowanie po zjechaniu samochodów i musi czekać do kolejnego cyklu, co wydłuża czas postoju. Tramwaje jadące w kierunku centrum są zatrzymywane na światłach na skrzyżowaniu z ul. Berwińskiego/Kanałową, a w kierunku Górczyna – na kolejnym skrzyżowaniu z ul. Wyspiańskiego – napisał w interpelacji do prezydenta Poznania Tomasz Wierzbicki, Radny Miasta Poznania z Prawa do Miasta.

Pewne jest, że najpóźniej w październiku zlikwidowany zostanie lewoskręt z ulicy Głogowskiej (od strony Rynku Łazarskiego) w ulicę Berwińskiego.

Zarząd Transportu Miejskiego oraz Policja pozytywnie zaopiniowali przygotowany przez ZDM projekt stałej zmiany organizacji ruchu, polegający na likwidacji skrętu w lewo z ul. Głogowskiej w ul. Berwińskiego. Wprowadzenie tego rozwiązania w sposób zdecydowany poprawi poziom bezpieczeństwa oraz płynność przejazdu tramwajów na tym odcinku – tłumaczy Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Ze względu na brak zmiany programu sygnalizacji świetlnej na przedmiotowym skrzyżowaniu, projekt nie został jeszcze zatwierdzony przez Miejskiego Inżyniera Ruchu. W związku z czym Wydział Sterowania Ruchem w Zarządzie Dróg Miejskich wykona konieczną dokumentację i we wrześniu przedłoży ją do zatwierdzenia. Termin realizacji został planowany jest na koniec października – dodaje wiceprezydent Maciej Wudarski.


Komentarze (15)

08-09-2017 10:50:22
kierowca
Trzeba będzie objechać, ale to na tej ulicy norma trzeba się nauczyć z tym żyć. Może dzięki temu będzie bezpieczniej jeśli komuś to przeszkadza to niech się z miasta wyniesie, spaliny i tłok to rzecz normalna.
07-09-2017 20:30:55
Pio
Bardzo dobrze że tak się stanie.Jeszcze przejście dla pieszych na ul.Berwińskiego powinno być dalej przesunięte bo nie trudno o potrącenie pieszych a w szczególności dzieci które I do do i ze szkoły.
06-09-2017 20:33:43
cis
w przciwnym kierunku już dawno zlikwidowano lewoskręty - wszyskie! jedyny pozostał na końcu przed widuktem w Krzywą. Ci co jadą na Rynek z kierunku Centrum muszą objeżdżać Matejki lub Kasprzaka. To samo będą robić Ci co jadą w przeciwnym kierunku tylko pojadą przez Rynek Łazarski. A natępna likwidacja to lewoskręt w Śniadeckich - tam też kierowcy blokują tramwaje!
06-09-2017 19:20:35
Negatyw
Nareszcie!!!!!!
06-09-2017 17:22:50
morlock
Wiara zza kółka już się dostoso / wała bo okoliczne uliczki aż płoną i dymią od tych absurdów nowomodnych.
06-09-2017 15:49:36
kierowca
Oj to już widzę, jak się zakorkuje Małeckiego i Strusia.
06-09-2017 12:51:19
iwona
Wreszcie!! Chociaż ostatnio jeżdżę więcej samochodem niż tramwajem, ale czasem korzystam z komunikacji miejskiej i tam było po prostu fatalnie. Parę lat wcześniej zlikwidowano większość lewoskrętów na Głogowskiej, a ten z jakichś nieznanych mi przyczyn zostawili. Teraz będzie o wiele lepiej przejechać tramwajem przez to skrzyżowanie i to w obie strony.
06-09-2017 11:23:17
Artur Brzyski
Można dodać, że w tym miejscu nierzadko dochodziło do kolizji, więc to też poprawa bezpieczeństwa
06-09-2017 09:22:21
Amicus
A może lepiej byłoby skorygować światła, które umożliwiłyby tam skręt w lewo?
06-09-2017 09:09:40
Mieszkaniec Łazarza
A jak myślicie którędy pojadą samochody widoczne na zdjęciu i wiele innych kiedy zlikwidowany zostanie lewoskręt. Jedyna droga będzie przez wąskie uliczki Łazarza, bo jeżeli myślicie, że auta przestaną skręcać w lewo to się mylicie. Blikowanie na chwilę pasa dla tramwajów było lepszym rozwiązaniem, aniżeli zatrzymywanie ruchu dla aut jadących prosto Głogowską. W końcu tramwaj jechał rzadziej. Na pewno nie pozbędę się auta na rzecz roweru. Będziemy więc mieli bardziej zakorkowany Łazarz. Gratulacje dla pomysłu !!!
06-09-2017 09:08:38
Lazarian
Tam się inaczej nie da skręcać...jest ograniczona widoczność przez przystanek..a stając na ulicy blokujesz zaś ruch samochodom...skręt musi być a to jest glupkowaty pomysł...gdyby ktoś ruszył głową i mądrze myślał,to lepszym rozwiązaniem i bezkolizyjnym byłoby przesunięcie przystanku pod CCS gdzie obecnie znajduje się w drugą stronę i wtedy nie byłoby problemu z ograniczoną widocznością i stawianiem na torowisku....najlepiej zróbcie ścieżki rowerowe i cofnijmy się o sto lat gdy po ulicach jeździły tylko rowery i dorozki pajacujecie tylko i więcej was nikt nie wybierze
06-09-2017 08:59:52
Lazarian
I jak niby tam wjechać na postój taxi się pytam...będę na Wyspiańskiego i co dalej....co wy za coraz głupsze pomysły realizujecie
06-09-2017 08:05:09
maciej
Fatalny pomysł, miastu chyba zależy na pozbyciu się ostatnich kilku mieszkańców; dodatkowo proponuję nowe motto miasta - "Poznań - miasto bez lewoskrętów"
06-09-2017 07:38:40
epp
Może blokowali bo po prostu tam nic nie widać? Z przeciwległej strony jechały samochody z niemałą prędkością i nie dało się inaczej wyjechać.
05-09-2017 22:02:35
m
Super bardzo się cieszę kierowcy mimo tego, że mają dwa pasy ruchu i tak wjeżdżali na torowisko i blokowali tramwaje, wreszcie się to skończy a tramwaje będą jeździć zgodnie z rozkładem jazdy.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
22

cze

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

27

cze

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLV sesja (budżetowa - I czytanie) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

01

lip

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: