Miasto robi porządek z reklamami
13-08-2017 05:38   Janusz Ludwiczak
Nie ma już ogromnych bilbordów na ulicy Wyspiańskiego, Palacza, przy skrzyżowaniu Hetmańskiej z Dmowskiego czy w pobliżu Marcinka.

Urzędnicy postanowili uporządkować przestrzeń publiczną z nadmiernej ilości reklam. W ostatnim czasie z przestrzeni usunięto ponad sto nośników reklamowych o łącznej powierzchni 800 m2, czyli tyle co pięć boisk do siatkówki. Dzięki działaniom Urzędu Miasta, a także determinacji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, w wielu częściach Poznania usunięto nieestetyczne szyldy i wielkoformatowe bilbordy.

Mało osób zauważa, gdy gdzieś w mieście znika jedna reklama. Skala naszych działań jest jednak na tyle duża, że gdyby połączyć reklamy, które usunęliśmy to mogłyby one z powodzeniem zasłonić Ratusz z okolicznymi budynkami – zaznacza Piotr Libicki, Pełnomocnik Prezydenta ds. Estetyki Miasta, tzw. "plastyk miejski".

Zmiany zaszły we wszystkich częściach miasta, również na Łazarzu. Zniknęły reklamy m.in. z ulicy Wyspiańskiego (przy Klonowica oraz przed Zespołem Szkół Gimnazjalno-Licealnych), na Palacza czy przed Szkołą Podstawową nr 77 - na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego. Ze zbędnych reklam kompleksowo oczyszczono elewacje Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ogromnych reklam nie ma już również w pobliżu Marcinka.

Poprawianie estetyki miasta jest dla nas niezwykle ważne. Reklamy znikają z miejskich nieruchomości, których zarządcy dostosowali się obowiązujących przepisów. Dzięki ich skutecznej egzekucji reklamy zostały usunięte również z prywatnych obiektów. Jest to także wynik dobrej współpracy z przedsiębiorcami, których wrażliwość na kwestie estetyczne wyraźnie się poprawiła – wskazuje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

To nie koniec zmian planowanych w tym obszarze. Zespół Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Estetyki pracuje nad projektem zapisów do uchwały krajobrazowej, które poznany już jesienią. Rozpoczną one dyskusję nad zasadami obecności reklamy w przestrzeni Poznania. Projekty zapisów i propozycje mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych staną się podstawą opracowania ostatecznej wersji uchwały. Dokument ma zostać opracowany na początku 2018 roku, a w II kwartale Prezydent Jacek Jaśkowiak skieruje go do Rady Miasta Poznania.


Komentarze (1)

14-08-2017 20:20:21
kropa
Brawo, bardzo duży plus dla Poznania za takie zabiegi. Jak niewiele a tak wiele

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

17:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Cugowscy - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: