Głogowska całkowicie przejezdna
10-08-2017 03:54   Janusz Ludwiczak
Nie ma już śladu po awarii wodociągowej, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Limanowskiego. Główna arteria Łazarza jest już przejezdna również dla kierowców.

Od środy ulica Głogowska jest już przejezdna dla kierowców.

Awaria była bardzo poważna, dlatego droga musiała być tak długo zamknięta. Bardzo duży obszar został wymyty przez tą wodę, która wyleciała z uszkodzonej rury. To, co zostało wypłukane, trzeba było wrzucić z powrotem do tego dołu. Musieliśmy przywieźć dużo więcej piachu niż normalnie – powiedziała dla Radia Poznań Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanetu.

We wtorek drogowcy układali nową nawierzchnię.

Przypomnijmy. W nocy z piątku na sobotę pękła rura wodociągowa na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Limanowskiego. Do awarii doszło po godz. 1.

Pęknięciu uległa rura o średnicy 450 mm, co spowodowało potężną wyrwę w jezdni, w skutek czego zalanie całej szerokości drogi oraz poważne utrudnienia w ruchu. Siła wypływającej wody była tak duża, że spowodowała również uszkodzenie torowiska – informuje st. str. Kamil Sójka z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

Objazdami kursowały tramwaje linii nr 5, 8, 11 i 14. MPK wydłużyło trasę autobusów "za tramwaj" linii T6, które z Dworca Zachodniego jeździły przez Głogowską, Matejki i Kasprzaka do węzła "Głogowska/Hetmańska".

Ekipy Aquanetu przez całą sobotę i niedzielny poranek usuwały awarię. Ruch tramwajowy na Głogowskiej przywrócono w niedzielę po godz. 13. W poniedziałek, wtorek i środowy poranek kierowcy musieli korzystać z objazdu przez Berwińskiego i Matejki, przez co tworzyły się korki, już od Targów, a także na całej ulicy Berwińskiego i w rejonie Placu Wyspiańskiego.


Fot: st. str. Kamil Sójka/JRG2 (2-6), Andrzej Radwański/archiwum lazarz (1,7-13)

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska nadal nieprzejezdna - korki już od Śniadeckich

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska zapadała się już w 1931 roku!

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XXXVIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: