"Sąsiedzką pomoc masz we krwi"
08-08-2017 01:02   Janusz Ludwiczak
W czwartek w Parku Wilsona poleje się krew i to dosłownie. ZKZL organizuje akcję "Sąsiedzką pomoc masz we krwi". Przed Palmiarnią stanie krwiobus, w którym będzie można oddać najcenniejszy dar i uratować komuś życie.

Pracownicy Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, wśród których – jak się okazało – jest wielu honorowych dawców krwi wystąpili z inicjatywą zorganizowania wspólnej akcji, do udziału w której chcieliby zachęcić nie tylko współpracowników, ale także mieszkańców.

W najbliższy czwartek, 10 sierpnia w godz. od 9 do 14 w Parku Wilsona przed Palmiarnią czekać będzie Mobilny Punkt Poboru Krwi, czyli najnowszy "krwiobus" Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. W ramach akcji "Sąsiedzką pomoc masz we krwi" będzie można podzielić się najcenniejszym darem i uratować komuś życie.

Jest to pierwsza tego typu inicjatywa naszej spółki, której motorem są sami pracownicy z ul. Matejki 57. Od nich wyszedł pomysł, oni sami całą akcję organizują, sami też podzielą się w czwartek najcenniejszym darem, jakim jest krew. Przy Palmiarni stanie nowoczesny autobus Neoplan z aż pięcioma łóżkami dla krwiodawców – zapowiada Magdalena Gościńska z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.


Na zdjęciach akcja "Krewni Euro", która odbyła się przed Palmiarnią w 2011 roku
Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Przed Palmiarnią polała się krew

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XXXVIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: