Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Właściciel kamienicy przy Małeckiego 25 unika inspektora budowlanego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Właściciel kamienicy przy Małeckiego 25 unika inspektora budowlanego
01-08-2017 00:43   Janusz Ludwiczak
Nowy właściciel kamienicy przy ul. Małeckiego 25 dwukrotnie nie stawił się na wezwanie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Jak już informowaliśmy w połowie lutego w mieszkaniach kamienicy przy ul. Małeckiego 25 pojawił się gruz i sadza na suficie. Robotnicy, prowadzący remont w budynku wywiercili dziurę z klatki schodowej, przebijając się do toalety mieszkania na parterze budynku. Na miejscu pojawiła się Policja i przedstawiciele Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Robotnicy tłumaczyli, że dziurę zrobili przez przypadek, tłumaczyli się, że kładą instalację elektryczną. Po sprawdzeniu okazało się, że nie mieli żadnych akcesoriów do prac z tym związanych. Policjanci nakazali zamurować otwór – tłumaczy mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Z kolei kilka dni później lokatorzy zauważyli, że z ich sufitu leje się woda. Okazało się, że w lokalu dwa piętra wyżej odkręcone były kurki z wodą.

W opuszczonym mieszkaniu znajdującym się na trzecim piętrze kamienicy był odkręcony kran przy jednoczesnym zablokowaniu odpływu wody, co spowodowało całą tę sytuację. Na miejscu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny z udziałem technika kryminalistyki – powiedziała podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Kontrolę w budynku przeprowadzili inspektorzy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania. Okazuje się jednak, że właściciel kamienicy przy Małeckiego 25 dwukrotnie nie stawił się na wezwanie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Kamienicznik, którym jest Piotr B. ma już proces za nękanie mieszkańców willi przy ul. Litewskiej 12 na Sołaczu.

Prowadzimy postępowanie, po pierwsze w sprawie legalności prowadzenia robót budowlanych, a po drugie w sprawie stanu technicznego. Żeby dokładnie ustalić czy te roboty prowadzone są na podstawie pozwolenia - musimy z tym właścicielem porozmawiać. Żeby sprawdzić jaki jest stan techniczny, musimy zobaczyć jak wyglądają protokoły przeglądów stanu technicznego. Dwukrotnie wzywaliśmy właściciela do siedziby inspektoratu, żeby udostępnił nam te informacje – powiedział Radiu Poznań Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Kamienica przy Małeckiego 25 przez kilka lat miała nieuregulowany status prawny. W księdze wieczystej wpisani byli prawowici właściciele. W 2000 roku odnaleźli się spadkobiercy. Dwa lata temu zmarł dotychczasowy właściciel. W budynku znajduje się 9 lokali, tylko trzy z nich są zamieszkałe.

Walkę z "czyścicielami kamienic" zapowiedziało miasto.

Telefoniczne próby kontaktu z właścicielem kamienicy zakończyły się fiaskiem. Wcześniejsze rozmowy również nie były konstruktywne. Właściciel winą za zaistniałą sytuację obarcza lokatorów. Wspieramy wszystkich poszkodowanych. Udzielamy informacji o im przysługujących im prawach, kierujemy do odpowiednich instytucji, które mają możliwość weryfikacji legalności prowadzonych przez właściciela działań. W razie konieczności podejmiemy kroki w kierunku udzielenia odpowiedniej pomocy mieszkaniowej – wskazuje Magdalena Górska, pełnomocnik prezydenta ds. interwencji lokatorskich.

Tzw. czyściciele kamienic stosują różne metody, aby skłonić mieszkańców budynku do wyprowadzki. Często są one wręcz nieludzkie. W Poznaniu nie ma i nie będzie przyzwolenia na tego typu działania. W sytuacjach kryzysowych wywołanych przez czyścicieli kamienic żaden mieszkaniec naszego miasta nie zostanie pozostawiony samemu sobie. Z pełną konsekwencją będziemy działali w kierunku ukarania osób dopuszczających się takich praktyk oraz ich mocodawców – przyznaje Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: