Rozpoczął się remont Areny
27-07-2017 01:14   Janusz Ludwiczak
Ponad 5 milionów złotych będzie kosztować rozpoczęta kilka dni temu kolejna modernizacja hali widowiskowo-sportowej Arena

W ramach inwestycji wymienione zostaną m.in. okna. Remont przejdą również tarasy i fasada zewnętrzna.

W kwietniu spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na "Wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji fasady korony widowni z tarasem oraz barierką obiektu HWS Arena".

Do przetargu stanęła tylko jedna firma. Prace za kwotę 5 295 437,57 zł brutto zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Constructo z Lubicza. Remont ma zakończyć się najpóźniej do końca listopada.


R E K L A M A

Komentarze (3)

02-08-2017 13:47:05
morlock_a_kto
Miejsca jest tyle że w sumie należałoby wykorzystać istniejące fundamenty na bazę budowy nowej HALI, na miarę potrzeb współczesnego Poznania bez udziału pieczeniarzy zagrabiających parking na wygrodzone, płatne, niewiadomoco. Każdy byle kierowca wie że zamiast remontu trupa lepiej zainwestować w nowe. Generalnie dla mniej kumatych ARENA - to nic innego jak WIECZNA SKARBONA wyciągająca kasę od podatników POd auspicjami remontów. Podczas gdy sentymentem i ochroną prawną to powinny najwyżej cieszyć się budowle dziewiętnastowieczne. Vide - kwadracik Grunwaldzka, Ułańska, Matejkiego, Wyspiańskiego objęte pieczą przez o dziwo przez szkopów. (któś pamiento?) Ale jak bym dodał jeszcze bezpańską i zapuszczoną "Zieloną Perełkę" to mnie pewnie zaszczekacie. Bo wy to takie lemingi jak ś.p. Jan Kaczmarek który śpiewał -" swoje robić, cicho siedziedzieć, nic nie słyszeć, nic nie wiedzieć " To tak na dziś.Sorry, nerwy już nie te.
02-08-2017 10:02:08
Amicus
Pudrowanie syfa... i po remoncie dalej będzie staro. Poznaniowi przydałaby się dobra hala na 10-12tys miejsc. Temat wałkowany od wielu lat, a Arena dalej straszyć będzie...
02-08-2017 07:53:07
Negatyw
Byle mogły się tam odbywać dobre metalowe koncerty. Jak dawniej. Zabrali Eskulap, Arena ma zakazy. Katowice mają swój (również postkomunistyczny) spodek i regularnie coś się tam dzieje. A u nas jedynie szum wokół buractwa z Pachy i tyle... (!!!!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

mar

do 18-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

20

mar

17:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Spotkanie z wiceprezydentem Mariuszem Wiśniewskim ws. przebudowy Rynku Łazarskiego

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
XIV Festiwal Wiosenny - koncert 1

21

mar

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
XIV Festiwal Wiosenny - koncert 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: