Poseł PiS chce budować nową halę. M.Wiśniewski: "Priorytetem jest modernizacja i rozbudowa Areny"
05-07-2017 00:39   Janusz Ludwiczak
"Poznań zasługuje na nową wielofunkcyjną halę widowiskowo-sportową" – postuluje Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS, który chciałby by na terenie dawnego stadionu im. Szyca na Wildzie powstał za ok. 350 mln zł nowy obiekt. Tymczasem władze miasta są zdziwione pomysłem parlamentarzy, które nie wiedziały o pomyśle polityka partii rządzącej. Zdaniem wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego Poznania nie stać na budowę nowej hali, a priorytetem dla miasta jest modernizacja i rozbudowa Areny.

Poznań potrzebuje i zasługuje na nową wielofunkcyjną halę widowiskowo-sportową. Tego rodzaju miejsce pozwoliłoby na organizację wydarzeń o randze międzynarodowej i występów światowych gwiazd. Podobne inwestycje powstały w ostatniej dekadzie w Krakowie, Łodzi, Sopocie-Gdańsku oraz Toruniu. Kończy się budowa hali w Gliwicach, trwają także prace koncepcyjno-projektowe we Wrocławiu. Istotne jest wykorzystanie doświadczeń tych ośrodków – uważa Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

Zdaniem posła Wróblewskiego nowa hala mogłaby powstać na terenie Stadionu im. Edmunda Szyca na Wildzie. Obiekt mógłby pomieścić od 15 do nawet 20 tysięcy widzów, a jego budowa miałaby kosztować ok. 350 milionów złotych, z czego inwestycję miałoby zrealizować miasto, z czego tylko 1/3 tej kwoty miałby dofinansować budżet miasta.

Rozmawiałem z Ministrem Sportu Witoldem Bańką. Przy spełnieniu określonych warunków, jak np. wielofunkcyjność obiektu minister nie mówi "nie" i byłby wstanie przekazać część środków – przekonuje Bartłomiej Wróblewski, poseł partii rządzej.

Władze miasta o pomyśle budowy nowej hali dowiedziały się dopiero po poniedziałkowej konferencji prasowej posła Wróblewskiego. Zdaniem wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego Poznania nie stać na budowę nowej hali, a priorytetem dla miasta jest modernizacja i rozbudowa Areny.

Jestem zdumiony faktem spotkania posła partii rządzącej z deweloperem, będącym właścicielem tego gruntu, bez wcześniejszej konsultacji z Miastem. Bartłomiej Wróblewski zapowiada, że pozyska środki na inwestycję na prywatnym gruncie, oczekując, że teraz go wykupimy! Szkoda tylko, że - nie mając wiedzy o dotychczasowym przebiegu rozmów z TK Development - de facto podbija w tej chwili cenę tych nieruchomości. Stwarza w ten sposób sytuację niekorzystną dla podmiotu publicznego, czyli Miasta oraz dalszych negocjacji – mówi "Głosowi Wielkopolskiemu" Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W pierwszej kolejności musimy skupić się na gruntownej modernizacji i powiększeniu Areny. To priorytet. Natomiast nową halę widowiskowo-sportową, gdy będzie nas już stać, zbudujmy z głową. Inaczej moglibyśmy mieć do czynienia z obiektem świecącym pustkami lub sytuacją, jak na stadionie. Jego operator, prócz meczy Kolejorza, nie organizuje w zasadzie żadnych wydarzeń kulturalnych – podsumowuje wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.


Komentarze (2)

05-07-2017 12:09:15
morlock
@ hejter vel x. ... (" Rozmawiałem z Ministrem Sportu Witoldem Bańką. Przy spełnieniu określonych warunków, jak np. wielofunkcyjność obiektu minister nie mówi "nie" i byłby wstanie przekazać część środków – przekonuje Bartłomiej Wróblewski, poseł partii rządzej.")... Niedoczytatyś, nie kumatyś a już jawżesz. Ale w końcu to znana i ograna strategia kłamoli. Ps. Za błędy orto i składniowe nie przepraszam bo to tylko clrt+C.ctrl+V czyli cycat ;-)
05-07-2017 07:12:53
x
Poseł Wróblewski potraktował Poznań jak swój prywatny folwark. A że są jakieś władze? Ważne, że on rozmawiał.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

21

sty

16:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu chórku dziecięco-młodzieżowego "Boże Serduszka"
Kaplica/dom parafialny

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Wege Festiwal - targi kuchni wegańskiej
w godz. 12:00-19:00

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: pastor Piotr Wisełka, Kościół Zielonoświątkowy

22

sty

18:00
Kościół Zielonoświątkowy ul. Grunwaldzka 55 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Marek Jański, kościół rzymskokatolicki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: