Poseł PiS chce budować nową halę. M.Wiśniewski: "Priorytetem jest modernizacja i rozbudowa Areny"
05-07-2017 00:39   Janusz Ludwiczak
"Poznań zasługuje na nową wielofunkcyjną halę widowiskowo-sportową" – postuluje Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS, który chciałby by na terenie dawnego stadionu im. Szyca na Wildzie powstał za ok. 350 mln zł nowy obiekt. Tymczasem władze miasta są zdziwione pomysłem parlamentarzy, które nie wiedziały o pomyśle polityka partii rządzącej. Zdaniem wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego Poznania nie stać na budowę nowej hali, a priorytetem dla miasta jest modernizacja i rozbudowa Areny.

Poznań potrzebuje i zasługuje na nową wielofunkcyjną halę widowiskowo-sportową. Tego rodzaju miejsce pozwoliłoby na organizację wydarzeń o randze międzynarodowej i występów światowych gwiazd. Podobne inwestycje powstały w ostatniej dekadzie w Krakowie, Łodzi, Sopocie-Gdańsku oraz Toruniu. Kończy się budowa hali w Gliwicach, trwają także prace koncepcyjno-projektowe we Wrocławiu. Istotne jest wykorzystanie doświadczeń tych ośrodków – uważa Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

Zdaniem posła Wróblewskiego nowa hala mogłaby powstać na terenie Stadionu im. Edmunda Szyca na Wildzie. Obiekt mógłby pomieścić od 15 do nawet 20 tysięcy widzów, a jego budowa miałaby kosztować ok. 350 milionów złotych, z czego inwestycję miałoby zrealizować miasto, z czego tylko 1/3 tej kwoty miałby dofinansować budżet miasta.

Rozmawiałem z Ministrem Sportu Witoldem Bańką. Przy spełnieniu określonych warunków, jak np. wielofunkcyjność obiektu minister nie mówi "nie" i byłby wstanie przekazać część środków – przekonuje Bartłomiej Wróblewski, poseł partii rządzej.

Władze miasta o pomyśle budowy nowej hali dowiedziały się dopiero po poniedziałkowej konferencji prasowej posła Wróblewskiego. Zdaniem wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego Poznania nie stać na budowę nowej hali, a priorytetem dla miasta jest modernizacja i rozbudowa Areny.

Jestem zdumiony faktem spotkania posła partii rządzącej z deweloperem, będącym właścicielem tego gruntu, bez wcześniejszej konsultacji z Miastem. Bartłomiej Wróblewski zapowiada, że pozyska środki na inwestycję na prywatnym gruncie, oczekując, że teraz go wykupimy! Szkoda tylko, że - nie mając wiedzy o dotychczasowym przebiegu rozmów z TK Development - de facto podbija w tej chwili cenę tych nieruchomości. Stwarza w ten sposób sytuację niekorzystną dla podmiotu publicznego, czyli Miasta oraz dalszych negocjacji – mówi "Głosowi Wielkopolskiemu" Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W pierwszej kolejności musimy skupić się na gruntownej modernizacji i powiększeniu Areny. To priorytet. Natomiast nową halę widowiskowo-sportową, gdy będzie nas już stać, zbudujmy z głową. Inaczej moglibyśmy mieć do czynienia z obiektem świecącym pustkami lub sytuacją, jak na stadionie. Jego operator, prócz meczy Kolejorza, nie organizuje w zasadzie żadnych wydarzeń kulturalnych – podsumowuje wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.


R E K L A M A

Komentarze (2)

05-07-2017 12:09:15
morlock
@ hejter vel x. ... (" Rozmawiałem z Ministrem Sportu Witoldem Bańką. Przy spełnieniu określonych warunków, jak np. wielofunkcyjność obiektu minister nie mówi "nie" i byłby wstanie przekazać część środków – przekonuje Bartłomiej Wróblewski, poseł partii rządzej.")... Niedoczytatyś, nie kumatyś a już jawżesz. Ale w końcu to znana i ograna strategia kłamoli. Ps. Za błędy orto i składniowe nie przepraszam bo to tylko clrt+C.ctrl+V czyli cycat ;-)
05-07-2017 07:12:53
x
Poseł Wróblewski potraktował Poznań jak swój prywatny folwark. A że są jakieś władze? Ważne, że on rozmawiał.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: