W Avenidzie toalety znów płatne: "są odwiedzane przez niepożądanych gości"
27-06-2017 01:07   Janusz Ludwiczak
Avenida to praktycznie jedyne centrum handlowe, w którym trzeba zapłacić za skorzystanie z toalety.

Jeszcze do niedawna niektóre toalety na piętrze i poziomie +2 przydworcowej galerii handlowej były bezpłatne. Klienci odwiedzający centrum Avenida (wcześniej Poznań City Center) muszą znów zapłacić 2 złote, by skorzystać z wc.

Lokalizacja centrum Avenida, które jest połączone z głównym dworcem kolejowym oraz autobusowym powoduje często, że toalety są odwiedzane przez niepożądanych gości. Aby wyeliminować ten proceder i zwiększyć komfort korzystania z toalet dla gości centrum handlowego oraz podróżnych zdecydowaliśmy przywrócić opłaty za toalety. Opłatę za korzystanie z toalet można odzyskać robiąc zakupy w wielu punktach, mieszczących się w Avenidzie i w opinii większości naszych klientów nie powoduje to utrudnień i są oni gotowi uiścić niewielką opłatę za wysoki standard czystości i obsługi toalet publicznych – przekonuje Norbert Fijałkowski, dyrektor Avenida Poznań.

Avenida to praktycznie jedyna galeria handlowa, w której trzeba płacić za korzystanie z wc. Z toalet można bezpłatnie korzystać m.in. w Starym Browarze, Kupcu Poznańskim czy otwartej pół roku temu Galerii Posnania.

Dla przykładu płatne toalety były również w Galerii Katowickiej, znajdującej się też przy samym dworcu. Dyrekcja obiektu poszła jednak szybko po rozum do głowy i trzy miesiące po otwarciu centrum zrezygnowano z opłat.


Komentarze (11)

22-11-2017 17:54:12
hk
Opłatę za korzystanie z toalet można odzyskać robiąc zakupy w wielu punktach, mieszczących się w Avenidzie co to za bzdura , niech autor wypowiedzi i artykułu spróbuje zrealizować pomysł zwrotu tych 2 zł , odpowiedx zawsze brzmi - być może u innych u nas nie , żałosne
28-06-2017 11:09:16
gosownik
ci "niepożądani goście" to chyba rodzice z dzieckiem, ktorzy z wozkiem nie sa w stanie sie przez te bramki przecisnac. cale szczescie, ze niedaleko jest bardziej przyjazny ludziom Stary Browar.
27-06-2017 13:56:09
eka z małeki
-CHCIELIŚCIE to MACIE,tamto to była komuna!!!beeeeee..Teraz jest nowe WASZE!!!jakie ładne i co NARZEKACIE,że dworzec beeeeee sami nie WIECIE co CHCECIE!!!!!! eka
27-06-2017 13:32:27
MonikaZ
Byłam dzisiaj w Galerii MM i bramka była i opłata obowiązkowa też.
27-06-2017 12:39:29
sko
w greenpoincie też należy uiścić opłatę za tłale. "Avenida to praktycznie jedyne centrum handlowe" czy autor zna znaczenie słowa 'praktycznie'?
27-06-2017 10:30:13
poznanianka
No nie wiem.W restauracji , w kawiarniach to. nawet elegancie ,że toaleta jest bezpłatna ( myśle , że w cenie rachunku ).Trudno "grzebać " w kieszeni po 2 zł.Na Rynku Lazarskim płatna l,5o zł.Czysto , uprzejmie .Oblegana i może być przykładem.Można, można.Sprzątającemu trzeba zapłacić .Srodki czystości kupić.I chce się wejść gdy zachowana jest czystość. Tylko dlaczego 2 zł, z wiązaną transakcją.Czy tak jak przy dworcu ( ruch większy ) nie wystarcza 1 zł wzgl. najdalej 1.5o.Siusiajmy tam gdzie należy, a nie w krzakach.
27-06-2017 10:21:15
toms
Ta galeria to porażka. Dworzec jest tylko przybudówką. Dzięki tej galerii macie upadającą Głogowską. Prezydencie Grobelny. Dziękujemy za M1, AveGnidę, Posranie, Pestkę i Pslaze oraz Stary Browar gdzie trzeba chodzić tylko z € w portfelu.
27-06-2017 09:47:46
kaśka
@Anna: Byłam ostatnio w MM, tam jest dobrowolna opłata a nie obowiązkowa. Nie ma też bramek.
27-06-2017 09:04:27
...
I bardo dobrze, że są płatne. U naszych zachodnich sąsiadów jakoś to nie szokuje, że część toalet jest płatna. Dworzec i okolice, to takie miejsce, w którym przewija się bardzo dużo ludzi, nie tylko podróżnych, ale i bezdomnych. Dodatkowo płatne toalety pomogą uniknąć cwaniaków, którzy wchodzą do restauracji czy jak w tym przypadku tylko na 1 i 2, jakoś nikt nie skarży się, że w popularnym fast foodzie drzwi są na kod, ani, że na Rynku w Sowie drzwi do wc też są na kod. Poza tym te 2 złote jest wymienne na kupon, który można wykorzystać, a pieniądze też są przeznaczane na pensje pań sprzątających. Najlepiej jakby wszystko było za darmo...
27-06-2017 08:46:30
Anna
W Galerii MM też trzeba zapłacić za skorzystanie z wc
27-06-2017 07:31:25
Negatyw
Wg mnie, każda płatna toaleta w galerii - to skandal (!!!!!!). Ludzie powinni szczać (i nie tylko) w takich sytuacjach na hallu i tyle... W Posnanii są za free i tak być powinno. Każdy z najemców, powinien płacić haracz i kible będą za free (!!!!).

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XXXVIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: