Na Chociszewskiego "30-tką"
16-06-2017 02:02   Janusz Ludwiczak
Po zakończeniu przebudowy ulicy Chociszewskiego wprowadzone zostało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Docelowo "trzydziestka" ma obowiązywać w najbliższym czasie na większości łazarskich ulic. Stanie się to po rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania do ulicy Reymonta i Hetmańskiej.

Jak już informowaliśmy zakończyła się trwająca od października przebudowa ulicy Chociszewskiego. W ramach inwestycji wartej blisko 1,5 mln zł wymieniono chodniki pomiędzy ulicami Kasprzaka a Reymonta. Ponadto nasadzona została nowa zieleń, a także zmodernizowano przystanki autobusowe i wyremontowano krawężniki.

Na ulicy Chociszewskiego, na odcinku pomiędzy Jarochowskiego a Reymonta zmieniła się organizacja ruchu. ZDM wprowadził ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Dodajmy, że docelowo "trzydziestka" ma obowiązywać na większości łazarskich ulic. Strefa "Tempo 30" będzie wprowadzona wraz z rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania praktycznie na cały Łazarz. Ograniczenie prędkości do 30 km/h ma być na wszystkich ulicach z wyjątkiem tych stanowiących II ramę komunikacyjną i o ważnym znaczeniu komunikacyjnym, czyli: Bukowskiej, Przybyszewskiego, Reymonta, Hetmańskiej, Głogowskiej, Arciszewskeigo,Palacza, Krauthofera i Szylinga, Roosevelta. Strefa Tempo 30 będzie jednak wprowadzona na ulicach: Matejki, Kasprzaka czy Chociszewskiego.

Obecnie ograniczenie prędkości do 30 km/h na Łazarzu jest tylko na ul. Jarochowskiego - na odcinku od Winklera do Palacza, gdzie jest również kontrapas dla rowerzystów.

Z kolei na ulicach: Winklera, Biedrzyckiego, Rogalińskiego, Cybulskiego, Kasprzaka, Potockiej (od Głogowskiej do Dmowskiego) i Kolejowej obowiązuje "czterdziestka". Na pozostałych ulicach kierowcy nie powinni przekraczać 50 km/h, gdyż jest to obszar zabudowany.


Komentarze (5)

22-06-2017 15:32:43
Treet
Na niektórych ulicach Łazarza jest dzisiaj strefa tempo 10, bo szybciej nie da się jechać po tych drogach. Przykład idealny: Szczanieckiej od Kasprzaka w stronę Jarochowskiego, Bogusławskiego albo Niegolewskich. Na Głogowskiej po godzinie 16 jest natomiast strefa tempo 5...
19-06-2017 19:09:23
Mariusz
Dzień dobry, cieszę się bardzo tą dobrą zmianą, jednak nie zauważyłem jeszcze autobusy linii 64 zwalniały do 30 km/h na kostce, zwłaszcza w godzinach porannych i wieczornych. Powodują, że w mieszkaniu drży wszystko podczas przejazdu autobusu. Liczę, że w końcu to się zmieni.
18-06-2017 16:52:46
e-raf
Zwolnienie na Chociszewskiego do 30-ki jest dobrym pomysłem. Ale na odcinku, gdzie jest kostka, jej stan sprawia, że i tak właściwie każdy kierowca musi zwalniać, aby tam w miarę spokojnie pojechać. Natomiast problemem jest zawężony odcinek Chociszewskiego od Kasprzaka do Jarochowskiego. Po remoncie samochody parkują po obu stronach, wskutek czego dwa samochody osobowe ledwo się mijają, a co dopiero autobusy linii 64 lub inne większe pojazdy. Podobnie rzecz wygląda, gdy przyjeżdża fbserwis, aby opróżnić pojemniki. Bezkolizyjny przejazd jest wtedy praktycznie niemożliwy. Gdzie tu pogodzenie walorów estetycznych i ekologicznych ze zwykłymi potrzebami mieszkańców. Czy ZDM zamierza jakoś uregulować tę sprawę?
17-06-2017 20:59:41
laz
W końcu! Na odcinku gdzie jest kostka brukowa, jadące szybko samochody powodują ogromny hałas.Zmniejszenie dozwolonej prędkości zwiększy komfort mieszkańców zamieszkujących ww. odcinek ul. Chociszewskiego.
17-06-2017 08:57:35
poznanianka
Ruch samochodowy zwalnia na ulicach Lazarza.Dla pieszych to dobre zjawisko.Może coraz mniej trzeba będzie bać się, czy zdąży się,przejść przez jezdnie ,przy pędzących samochodach ( np. na ul. Kolejowej ).Brak pasów .Piesi chodzą najwolniej . Uważnie trzeba patrzeć pod nogi, by ominąć wystające płyty chodnikowe.Jadąc z dzieckiem wózkiem, uwagę mam jeszcze bardziej wyostrzoną.Zachęcam radnych na spacer.Kolejowa stała się ulicą o natęzonym ruchu samochodowym .Ulicą gdzie mieszka się w coraz większym hałasie.Hetmańska, Kl.Potockiej ,Vechta, blok mieszkalny, hotel Moderno to zwiększony ruch.Obecnie zjeżdzający się w wekend zwolennicy Targu Towarzyskiego .Zagadką jest burzenie dawnego Młyna .Może dyskoteka,bez planu parkowania .A może ktoś z radnych ujawni się ,że mieszka na tej od lat ulicy ,w planach na przebudowę.!!!!!!Czekamy od lat.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XXXVIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: