140 zawodników obiegło Arenę - Bieg Łazarski w Parku Kasprowicza {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
05-06-2017 02:49   Janusz Ludwiczak
W sobotę już po raz dziewiąty w Parku Kasprowicza został rozegrany Otwarty Bieg Łazarski. Dzieci wzięły udział w biegach na dystans od 100 do 800 metrów w zależności od kategorii wiekowej. Dorośli mogli przebieg na dystans blisko 2,5 km lub 5 kilometrów, czyli trzy okrążenia wokół Parku Kasprowicza. Byli również zawodnicy, którzy wzięli udział w obydwu biegach, pokonując dystans blisko 7,5 km, czyli pięć kółek dookoła Parku Kasprowicza.

Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od biegów dla dzieci na dystans 100, 400 lub 800 metrów w zależności od grupy wiekowej. Był również bieg dla gimnazjalistów na dystans 1 kilometra. Następnie rozegrany został bieg nordic walking, w którym wzięły udział również osoby po 65. roku życia.

Byli zawodnicy, którzy biegli wraz ze swoimi małymi pociechami w wózkach, ale też tacy co pobiegli wraz z czworonożnymi przyjaciółmi.

Jestem razem z uczniami Zespołu Szkół Handlowych. Biegam na co dzień razem z pieskiem, weźmiemy udział w biegu na dystans 2.5 km. Myślę, że Dino da radę, to będzie jego debiut. A warto biegać dla lepszego samopoczucia, endorfin, wtedy człowiek lepiej się czuje – przekonuje Liliana.

Lubię biegać, staram się na co dzień. Jest to sympatyczna forma spędzania wolnego czasu. Biegając utrzymuje się ładną sylwetkę, trzyma się dobrą formę. Piesek ma 13 lat, biegamy zawsze razem – wskazuje Małgorzata Sienkiewicz.

Najwięcej osób spróbowało swoich sił w biegach głównych - na dystans 2,5 km i blisko 5 km (dokładnie 4 800 metrów) - po 32 zawodników. W biegu finałowym biegacze musieli trzykrotnie okrążyć Park Kasprowicza, podbiegając pod górkę i okrążyć również halę Arena.

Zwycięzcą biegu finałowego został Tomasz Fellenberg, który do mety przebiegł w niespełna 18 minut (dokładnie 17:58). Co ciekawe zawodnik wygrał również bieg o połowę krótszy na dystans 2,5 km, z wynikiem 8 minut i 23 sekund.

W Biegu Łazarskim biorę udział już drugi raz. W tym roku pobiegłem zarówno na dystansie 2,5 i 4,8 km. Udało się wygrać oba biegi, choć na 5 km było znacznie trudniej. Staram się biegać dwa, trzy razy w tygodniu. W przyszłości myślę o debiucie w półmaratonie – powiedział Tomasz Fellenberg, zwycięzca Biegu Łazarskiego na 2,5 oraz 4,8 km

Najlepsi biegacze otrzymali puchary. W tym biegu jednak każdy był zwycięzcą i nie chodziło tutaj o wyścigi. Każdy zawodnik otrzymał medal.

W tym roku nie było opłat wpisowych. Biegi odbyły się na rzecz małej Amelki Klatkiewicz, która cierpi na bardzo rzadkie schorzenie naczyniowe, przez co grozi jej niewydolność serca, a w dalszej konsekwencji śmierć. Więcej w artykule: Pobiegną dla kilkumiesięcznej Amelki, której grozi śmierć.

W czasie, gdy odbyły się biegi w Parku Kasprowicza najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni czy wziąć udział w animacjach i zajęciach sportowych. Dla nieco co starszych przygotowano zajęcia zumby i jogi. Na polanie przy Arenie rozegrano również Mistrzostwa Łazarza w Berka, ale o tym więcej w osobnej relacji.

IX Otwarty Bieg Łazarski "Arena 2017" i sobotni Łazarski Festyn Sportowy transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo. Poniżej relacje wideo:


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Kwietniowe ABC - wiosenne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8-13 lat

28

kwi

Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Festyn bezpieczeństwa
w godz. 9:30-15:00
• animacje, zabawy i konkursy sportowe na orliku dla dzieci i młodzieży;
• spotkanie z antyterrorystą Stanisławem Szafranem i warsztaty "Post

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: