Od Przedszkola... "do Parku Wilsona"
01-06-2017 11:24   Janusz Ludwiczak
Kiedyś w telewizyjnej "Jedynce" nadawany był program "Od przedszkola do Opola", w którym piosenki śpiewały dzieci w wieku przedszkolnym. Tutaj swoją karierę zaczęła m.in. Sylwia Grzeszczak. W środowe przedpołudnie w Parku Wilsona 270 dzieci wzięło udział w VII Łazarskim Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Magnolia".

W festiwalu wzięło udział 270 dzieci z pięciu łazarskich przedszkoli - nr 25, 39, 48, 51, 89 i 90 oraz uczniowie "zerówek" Szkoły Podstawowej nr 26.

Jak przed rokiem, tak i w tym roku uroczystość została zorganizowana pod gołym niebem – dzieci występowały w ogródku sklepu Fabryka Form, mieszczącym się w budynku kamienic Villa Magnolia, w którym mieści się nasze przedszkole. Ideą przewodnią Festiwalu jest integracja dzieci ze środowiska lokalnego, wywołanie u nich poczucia wspólnego tworzenia czegoś nowego, jak i po prostu dobra zabawa w czasie Dni Łazarza. Konferansjerami byli rodzice dzieci z naszego przedszkola – wyjaśnia Anna Pierzynowska z Przedszkola nr 51.

Maluchy mogły zobaczyć i usłyszeć występ Karoliny Kwiatkowskiej - urodzonego muzyka, rodzica oraz skrzypaczki, której brawurowe wykonanie utworu "Written In the stars" porwało wszystkie dzieci do tańca.

Organizatorem VII Łazarskiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Magnolia" było Przedszkole nr 51, znajdujące się przy ul. Głogowskiej 40, tuż przy samym Parku Wilsona.


R E K L A M A

Fot: Anna Pierzynowska/Przedszkole nr 51


[serwis informacyjny]         [program 28.Dni Łazarza]

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: