Od Przedszkola... "do Parku Wilsona"
01-06-2017 11:24   Janusz Ludwiczak
Kiedyś w telewizyjnej "Jedynce" nadawany był program "Od przedszkola do Opola", w którym piosenki śpiewały dzieci w wieku przedszkolnym. Tutaj swoją karierę zaczęła m.in. Sylwia Grzeszczak. W środowe przedpołudnie w Parku Wilsona 270 dzieci wzięło udział w VII Łazarskim Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Magnolia".

W festiwalu wzięło udział 270 dzieci z pięciu łazarskich przedszkoli - nr 25, 39, 48, 51, 89 i 90 oraz uczniowie "zerówek" Szkoły Podstawowej nr 26.

Jak przed rokiem, tak i w tym roku uroczystość została zorganizowana pod gołym niebem – dzieci występowały w ogródku sklepu Fabryka Form, mieszczącym się w budynku kamienic Villa Magnolia, w którym mieści się nasze przedszkole. Ideą przewodnią Festiwalu jest integracja dzieci ze środowiska lokalnego, wywołanie u nich poczucia wspólnego tworzenia czegoś nowego, jak i po prostu dobra zabawa w czasie Dni Łazarza. Konferansjerami byli rodzice dzieci z naszego przedszkola – wyjaśnia Anna Pierzynowska z Przedszkola nr 51.

Maluchy mogły zobaczyć i usłyszeć występ Karoliny Kwiatkowskiej - urodzonego muzyka, rodzica oraz skrzypaczki, której brawurowe wykonanie utworu "Written In the stars" porwało wszystkie dzieci do tańca.

Organizatorem VII Łazarskiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Magnolia" było Przedszkole nr 51, znajdujące się przy ul. Głogowskiej 40, tuż przy samym Parku Wilsona.


Fot: Anna Pierzynowska/Przedszkole nr 51


[serwis informacyjny]         [program 28.Dni Łazarza]

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

21

lis

19:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sala Ziemi (pawilon 15)
Koncert T.Love - 35 lat

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

16:00
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
Zakończenie konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu

17:30
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
XXXVII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: