Poznawali na wesoło państwa Unii Europejskiej
16-05-2017 13:34   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 77 odbył się międzyszkolny, kuratoryjny konkurs dla klas trzecich "Poznajemy na wesoło państwa Unii Europejskiej", którego celem było przybliżanie uczniom poprzez zabawę trudnych i wymagających treści dotyczących krajów Unii Europejskiej oraz wiedzy na temat samej Unii.

Staramy się inspirować dzieci i nauczycieli nauczania początkowego do zainteresowania się problematyką europejską. Tegoroczny konkurs poświęcony był pięciu państwom: Włochom, Austrii, Francji, Danii i Polski. Przygotowane przez nas zadania sprawdzały znajomość zabytków charakterystycznych dla danego kraju, prostych zwrotów językowych. Uczniowie musieli wybrać spośród przygotowanych nagrań hymn Unii Europejskiej, a także rozpoznać charakterystyczne dla wyżej wymienionych państw utwory muzyki poważnej i ich kompozytorów – mówi Monika Tomowiak-Stańczak, organizatorka konkursu.

Uczniowie mieli również okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami praktycznymi: odszukiwania na mapach rzek przepływających przez stolice, największych miast i najwyższych gór. Poprosiliśmy ich, aby ustalili, z kim graniczy wylosowane przez nich państwo, aby ułożyli z rozsypanek wyrazowych nazwy słynnych miast, przyporządkowali markę samochodu do państwa, w którym był wyprodukowany. Konkurs sprawdzał także wiedzę trzecioklasistów w obrębie znajomości literatury dziecięcej. Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć tytuły i autorów przeczytanych przez lektora fragmentów baśni J.H. Andersena, Ch. Perraulta, Jean de La Fontaine. Na podstawie ilustracji rozpoznawali bohaterów baśni. Ustalali również, z jakich państw pochodzą przygotowane przez nas potrawy, układali flagi z puzzli – dodaje Monika Tomowiak-Stańczak.

W konkursie wzięło udział sześć reprezentacji ze szkół podstawowych nr 6, 9, 17, 21, 77 oraz SP Da Vinci.Najlepsi ukazali się uczniowie z "szóstki", drugie miejsce zajęła reprezentacja SP17, a trzecie szkoła Da Vinci.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: