Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznawali na wesoło państwa Unii Europejskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznawali na wesoło państwa Unii Europejskiej
16-05-2017 13:34   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 77 odbył się międzyszkolny, kuratoryjny konkurs dla klas trzecich "Poznajemy na wesoło państwa Unii Europejskiej", którego celem było przybliżanie uczniom poprzez zabawę trudnych i wymagających treści dotyczących krajów Unii Europejskiej oraz wiedzy na temat samej Unii.

Staramy się inspirować dzieci i nauczycieli nauczania początkowego do zainteresowania się problematyką europejską. Tegoroczny konkurs poświęcony był pięciu państwom: Włochom, Austrii, Francji, Danii i Polski. Przygotowane przez nas zadania sprawdzały znajomość zabytków charakterystycznych dla danego kraju, prostych zwrotów językowych. Uczniowie musieli wybrać spośród przygotowanych nagrań hymn Unii Europejskiej, a także rozpoznać charakterystyczne dla wyżej wymienionych państw utwory muzyki poważnej i ich kompozytorów – mówi Monika Tomowiak-Stańczak, organizatorka konkursu.

Uczniowie mieli również okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami praktycznymi: odszukiwania na mapach rzek przepływających przez stolice, największych miast i najwyższych gór. Poprosiliśmy ich, aby ustalili, z kim graniczy wylosowane przez nich państwo, aby ułożyli z rozsypanek wyrazowych nazwy słynnych miast, przyporządkowali markę samochodu do państwa, w którym był wyprodukowany. Konkurs sprawdzał także wiedzę trzecioklasistów w obrębie znajomości literatury dziecięcej. Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć tytuły i autorów przeczytanych przez lektora fragmentów baśni J.H. Andersena, Ch. Perraulta, Jean de La Fontaine. Na podstawie ilustracji rozpoznawali bohaterów baśni. Ustalali również, z jakich państw pochodzą przygotowane przez nas potrawy, układali flagi z puzzli – dodaje Monika Tomowiak-Stańczak.

W konkursie wzięło udział sześć reprezentacji ze szkół podstawowych nr 6, 9, 17, 21, 77 oraz SP Da Vinci.Najlepsi ukazali się uczniowie z "szóstki", drugie miejsce zajęła reprezentacja SP17, a trzecie szkoła Da Vinci.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

cze

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLV sesja (budżetowa - I czytanie) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

cze

22:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„Boisko bezdomnych” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

01

lip

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Letnie koncerty orkiestr dętych w Parku Wilsona - Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania przy MPK

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: