Poznawali na wesoło państwa Unii Europejskiej
16-05-2017 13:34   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 77 odbył się międzyszkolny, kuratoryjny konkurs dla klas trzecich "Poznajemy na wesoło państwa Unii Europejskiej", którego celem było przybliżanie uczniom poprzez zabawę trudnych i wymagających treści dotyczących krajów Unii Europejskiej oraz wiedzy na temat samej Unii.

Staramy się inspirować dzieci i nauczycieli nauczania początkowego do zainteresowania się problematyką europejską. Tegoroczny konkurs poświęcony był pięciu państwom: Włochom, Austrii, Francji, Danii i Polski. Przygotowane przez nas zadania sprawdzały znajomość zabytków charakterystycznych dla danego kraju, prostych zwrotów językowych. Uczniowie musieli wybrać spośród przygotowanych nagrań hymn Unii Europejskiej, a także rozpoznać charakterystyczne dla wyżej wymienionych państw utwory muzyki poważnej i ich kompozytorów – mówi Monika Tomowiak-Stańczak, organizatorka konkursu.

Uczniowie mieli również okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami praktycznymi: odszukiwania na mapach rzek przepływających przez stolice, największych miast i najwyższych gór. Poprosiliśmy ich, aby ustalili, z kim graniczy wylosowane przez nich państwo, aby ułożyli z rozsypanek wyrazowych nazwy słynnych miast, przyporządkowali markę samochodu do państwa, w którym był wyprodukowany. Konkurs sprawdzał także wiedzę trzecioklasistów w obrębie znajomości literatury dziecięcej. Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć tytuły i autorów przeczytanych przez lektora fragmentów baśni J.H. Andersena, Ch. Perraulta, Jean de La Fontaine. Na podstawie ilustracji rozpoznawali bohaterów baśni. Ustalali również, z jakich państw pochodzą przygotowane przez nas potrawy, układali flagi z puzzli – dodaje Monika Tomowiak-Stańczak.

W konkursie wzięło udział sześć reprezentacji ze szkół podstawowych nr 6, 9, 17, 21, 77 oraz SP Da Vinci.Najlepsi ukazali się uczniowie z "szóstki", drugie miejsce zajęła reprezentacja SP17, a trzecie szkoła Da Vinci.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

lis

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi pracy
w godz. 10:00-19:00 - paw. 15

19:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sala Ziemi (pawilon 15)
Koncert T.Love - 35 lat

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

16:00
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
Zakończenie konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu

17:30
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
XXXVII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: