Ponad 300 dzieci przystąpi do pierwszej komunii
16-05-2017 12:41   Janusz Ludwiczak
W sobotnie popołudnie w kościele Chrystusa Sługi przy Palacza odbyły się pierwsze komunie. W niedzielę w kościele Michała Archanioła do sakramentu tego przystąpiło 51 dzieci. 21 maja w dwóch pozostałych łazarskich parafiach odbędą się kolejne komunie. Komunie przypominają jednak coraz bardziej wesele, a dzieci myślą bardziej o prezentach.

Maj to tradycyjnie okres komunijny. W sobotę o godz. 12 i 14 oraz w niedzielę o godz. 11 w kościele Chrystusa Sługi odbyła się uroczystość, podczas której w sumie 66 dzieci przystąpiło do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość ta odbyła się również w niedzielę w kościele Michała Archanioła. W najbliższą niedzielę komunie odbędą się również w dwóch pozostałych łazarskich parafiach – Matki Boskiej Bolesnej i Św. Anny. W sumie do sakramentu tego przystąpi 307 dzieci, z czego 30 osób niepełnosprawnych (uroczystość ta odbędzie się w niedzielę w kościele Matki Boskiej Bolesnej).

Trzy lata temu komunie powróciły po dwuletniej przerwie, a to ze względu na reformę oświatową. Zmiany miały związek z przesunięciem wieku dzieci pójścia do szkoły i korektami w programie nauczania.

Komunia Święta inaczej z języka greckiego εὐχαριστία znaczy eucharystia, to inaczej "dziękczynienie". Termin "komunia" pochodzi od łacińskiego communio (czyli wspólnota) na pamiątkę ostatniego posiłku Jezusa Chrystusa.

Jednak czy dla wszystkich dzieci komunia jest przeżyciem religijnym? Często dzieci myślą bardziej o prezentach, a tych z roku na rok przybywa. Rodziny kupują swoim pociechom z tej okazji już nie tylko rowery. Dzisiejsze uroczystości komunijne przypominają prawie wesela. Coraz ważniejszą rolę odgrywają prezenty i dobrze zorganizowane przyjęcie pierwszokomunijne dla całej rodziny. Okazuje się, że dzieci dostają na prezent laptopy, skutery, konsole do gier, aparaty fotograficzne czy smarfony.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

maj

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Poznański Konkurs Tańca DISCO 2017 dla dzieci i młodzieży

10:50
ul. Kolejowa 37
Gratowóz - Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
w godz. 10:50 - 11:20

11:30
ul. Jarochowskiego przy Sczanieckiej
Gratowóz - Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
w godz. 11:30 - 12:00

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Muzyka sakralna w świecie improwizacji jazzowej" - XI Wiosna Muzyczna u Luteranów
- aranżacje jazzowe pieśni ewangelickich

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik sąsiedzki w Ogrodzie Łazarz - warsztaty i animacje dla dzieci, występ zespołu muzycznego, wspólne grillowanie
w godz. 15:00-19:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: