Do końca maja powstanie nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Kasprzaka i Morawskiego
10-05-2017 07:37   Janusz Ludwiczak
Wielu pieszych skraca sobie drogę do sklepu sieci Netto i przechodzi na tzw. "szagę" ulicą Kasprzaka. Do końca maja przy skrzyżowaniu z Morawskiego pojawi się przejście dla pieszych.

Mieszkańcy wielokrotnie składali wniosek w sprawie wyznaczenia przejścia dla pieszych na ul. Kasprzaka, przy skrzyżowaniu z Morawskiego. Wiele osób przechodzi bowiem na drugą stronę ulicy "na szagę", w miejscu niedozwolonym, skracając sobie drogę np. z piekarni do dyskontu sieci Netto.

W styczniu doszło w tym miejscu do wypadku, w którym ucierpiał starszy mężczyzna. Pieszy wpadł pod jadący samochód.

Bezpieczeństwo w tym miejscu ma poprawić "zebra". Do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 został nawet zgłoszony projekt "Bezpieczniej na Kasprzaka" przez osiedlową radną Agnieszkę Michalak-Pietkiewicz, zakładający powstanie na skrzyżowaniu Kasprzaka i Morawskiego przejścia dla pieszych.

Po powtórnym przeanalizowaniu warunków ruchu pieszego akceptuje możliwość wyznaczenia przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Morawskiego. Przejścia powinny zostać wyznaczone na wszystkich wlotach skrzyżowania (w przypadku uzasadnionym dopuszczamy możliwość nie wyznaczenia przejścia na północnym wlocie skrzyżowania - wówczas należy zastosować ogrodzenie łańcuchowe). Przejścia należy odsunąć od krawędzi jezdni o mim. 5 m, przy czym szerokość przejścia na wlocie ul. Morawskiego może posiadać minimalnie 2,5 szerokości – informował w lipcu Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu, zastępca dyrektora Wydziału Transportu i Zieleni ds. zarządzania ruchem.

"Zebra" na ul. Kasprzaka pojawi się przed i za skrzyżowaniem z ulicą Morawskiego.

Nowe przejście dla pieszych zostanie zrealizowane do końca maja przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.


Komentarze (5)

11-05-2017 00:00:34
Agnieszka Michalak-Pietkiewicz
Bardzo się cieszę, że w końcu się udało, jeszcze rok temu sprawa nie wyglądała tak pozytywnie dlatego zgłosiłam projekt "Bezpieczniej na Kasprzaka" do PBO17. Chociaż przejście przez Kasprzaka jest w tym miejscu faktycznie dozwolone to niestety większość kierowców tego nie respektuje...niejednokrotnie widziałam tu sytuacje niebezpieczne, na co wpływ mają także parkujące na wysokości piekarni samochody, które ograniczają widoczność. Z drugiej strony trochę szkoda, że z przejścia, które powinno powstać przy budowie marketu jako "oczywista oczywistość" zrobiła się taka sensacja...
10-05-2017 20:32:13
stefek
Jaki to problem dla drogowców wymalować parę białych kresek na jezdni. Już dawno to powinno być zrobione.
10-05-2017 13:37:32
morlock
@j Zgoda ale jak napisał/a @m, choć to głos na puszczy: motocykle, auta i inne ściganty poooooojadą niezależnie od pasów, zebr, żyraf, mamutów,świateł i przepisów. Vide nocna Reymonta (najbardziej spektakularna bo nagłośniona). I to pod bokiem Taborowej:-). Ps. Jarochowskiego w tej materii też nie jest "święta". A co dopiero jak " jo zrobio jednokierunkowo"? Pozdrawiam
10-05-2017 09:59:09
j
Szanowna Redakcjo, zgodnie z kodeksem drogowym piesi przechodzący przez ul. Kasprzaka w obrębie skrzyżowania z Morawskiego nie łamią prawa. Ba, mają pierwszeństwo przed samochodami wyjeżdżającymi z ul. Morawskiego - to tak gwoli wyjaśnienia, bo wygląda na to, że w kolejnym artykule popełniają Państwo ten sam błąd.
10-05-2017 09:54:45
m
Super:) tak trzymać. Czas skończyć z "szybko ale bezpiecznie", można by tam też zrobić poduszki berlińskie, żeby amatorzy skrótów przez Łazarz musieli zwolnić.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XXXVIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: