"11" wraca na Starołękę, "7" nie pojedzie na Ogrody
24-04-2017 00:53   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku tramwaje linii nr 11 znów będą dojeżdżać na Starołękę. Za to na Łazarz nie pojadą już "dziewiątka" i "dziesiątka". Na jedenaście dni utrudnień będą musieli przygotować się pasażerowie "siódemki", którzy nie dojadą na Ogrody. Swoje trasy zmienią również autobusy linii nr 45 i 69 - wszystko z powodu remontu torowiska na ul. Przybyszewskiego.

Od 9 kwietnia trwa remont torowiska na Dębcu - od ul. Wspólnej do pętli. Z tego powodu "jedenastka" zamiast na Starołękę kursuje przez 28 Czerwca 1956 r., Górną Wildę, Królowej Jadwigi, Strzelecką, Podgórną, Marcinkowskiego, Plac Wolności, Fredry, Gwarną, Most Teatralny i Roosevelta z powrotem na Piątkowską. Tym samym można teraz "jedenastką" dojechać pod Browar i w rejon AWF (wrócić "dziewiątką"). Równocześnie tramwaje linii nr 11 kursują częściej - w dni robocze co 10 minut (poza szczytem co 12 min., po godz. 19 co 20 min).

Z Łazarza na Sołacz dojechać można natomiast "dziewiątką", która kursuje przez Hetmańską, Głogowską, Roosevelta do Piątkowskiej.

Ponadto z Wildy ulicą Hetmańską do przystanku "Głogowska/Hetmańska" dojeżdżają tramwaje linii nr 10. "Dziesiątka" z Hetmańskiej skręca w lewo w Głogowską i dalej bez pasażerów nawraca przez zajezdnie, po czym wraca przez Głogowską, Hetmańską, 28 Czerwca 1956 r., Wierzbięcice, Matyi, Most Dworcowy, Roosevelta i Kaponierę na Połabską.

Na Dębiec dojechać można autobusem zastępczym "za tramwaj" linii T2 oraz tramwaje linii nr 2 (które kursują wahadłowo tylko do przystanku "Wspólna").

Taka sytuacja będzie miała miejsce do niedzieli włącznie. Od poniedziałku, 24 kwietnia tramwaje linii nr 2, 9 i 10 będą znów jeździć przez Wildę na Dębiec, a "jedenastka" z Łazarza pojedzie przez Hetmańską, rondo Starołęka do pętli przy ul. Fortecznej.

Jeden remont się skończy, kolejny rozpocznie się niebawem. Od 1 do 11 maja ekipy MPK prowadzić będą remonty torowisk przez przejazdy na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego z Marcelińską oraz Szamarzewskiego. Wymieniane będą szyny i nawierzchni jezdni.

Na jedenaście dni swoją trasę zmieni "siódemka", która zamiast na Ogrody będzie kursować przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką na Budziszyńską.

Pomiędzy rondem Jeziorańskiego a Ogrodami nie będzie uruchamiana autobusowa komunikacja zastępcza. Z Łazarza na Ogrody będzie można dojechać autobusami linii nr 82, a pomiędzy rondem Jeziorańskiego i przystankiem "Żeromskiego" pasażerowie będą mieli do dyspozycji tylko autobusy linii nr 93.

Inaczej pojadą również autobusy linii nr 45 i 69. "Czterdziestkapiątka" z Dworca Zachodniego na Kaczą pojedzie objazdem przez Wyspiańskiego, Reymonta, rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Grochowską i Marcelińską. W kierunku przeciwnym "45" będzie bez zmian jeździć dotychczasową trasą: KACZA – ... – Marcelińska – Przybyszewskiego – Rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Wyspiańskiego – Głogowska – Zachodnia – DWORZEC ZACHODNI.

Autobusy linii nr 69 zostaną skierowane objazdem przez Grochowską i Bukowską (powrót bez zmian przez Promienistą, Grochowską, Marcelińską, Przybyszewskiego i Bukowską).

Natomiast "93" nie będzie zatrzymywać się na przystanku tramwajowo-autobusowym na ul. Przybyszewskiego, za rondem Jeziorańskiego, lecz jak dawniej przy Placu Nowakowskiego.

Utrudnienia potrwają do 11 maja.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

18:00
Kościół Zielonoświątkowy ul. Grunwaldzka 55 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Marek Jański, kościół rzymskokatolicki

23

sty

19:00
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Rodzina" - spektakl teatru Circus Ferus

27

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Tomasz Siuda, kościół rzymskokatolicki

28

sty

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ

17:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
007 James Bond Live! - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: