"11" wraca na Starołękę, "7" nie pojedzie na Ogrody
24-04-2017 00:53   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku tramwaje linii nr 11 znów będą dojeżdżać na Starołękę. Za to na Łazarz nie pojadą już "dziewiątka" i "dziesiątka". Na jedenaście dni utrudnień będą musieli przygotować się pasażerowie "siódemki", którzy nie dojadą na Ogrody. Swoje trasy zmienią również autobusy linii nr 45 i 69 - wszystko z powodu remontu torowiska na ul. Przybyszewskiego.

Od 9 kwietnia trwa remont torowiska na Dębcu - od ul. Wspólnej do pętli. Z tego powodu "jedenastka" zamiast na Starołękę kursuje przez 28 Czerwca 1956 r., Górną Wildę, Królowej Jadwigi, Strzelecką, Podgórną, Marcinkowskiego, Plac Wolności, Fredry, Gwarną, Most Teatralny i Roosevelta z powrotem na Piątkowską. Tym samym można teraz "jedenastką" dojechać pod Browar i w rejon AWF (wrócić "dziewiątką"). Równocześnie tramwaje linii nr 11 kursują częściej - w dni robocze co 10 minut (poza szczytem co 12 min., po godz. 19 co 20 min).

Z Łazarza na Sołacz dojechać można natomiast "dziewiątką", która kursuje przez Hetmańską, Głogowską, Roosevelta do Piątkowskiej.

Ponadto z Wildy ulicą Hetmańską do przystanku "Głogowska/Hetmańska" dojeżdżają tramwaje linii nr 10. "Dziesiątka" z Hetmańskiej skręca w lewo w Głogowską i dalej bez pasażerów nawraca przez zajezdnie, po czym wraca przez Głogowską, Hetmańską, 28 Czerwca 1956 r., Wierzbięcice, Matyi, Most Dworcowy, Roosevelta i Kaponierę na Połabską.

Na Dębiec dojechać można autobusem zastępczym "za tramwaj" linii T2 oraz tramwaje linii nr 2 (które kursują wahadłowo tylko do przystanku "Wspólna").

Taka sytuacja będzie miała miejsce do niedzieli włącznie. Od poniedziałku, 24 kwietnia tramwaje linii nr 2, 9 i 10 będą znów jeździć przez Wildę na Dębiec, a "jedenastka" z Łazarza pojedzie przez Hetmańską, rondo Starołęka do pętli przy ul. Fortecznej.

Jeden remont się skończy, kolejny rozpocznie się niebawem. Od 1 do 11 maja ekipy MPK prowadzić będą remonty torowisk przez przejazdy na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego z Marcelińską oraz Szamarzewskiego. Wymieniane będą szyny i nawierzchni jezdni.

Na jedenaście dni swoją trasę zmieni "siódemka", która zamiast na Ogrody będzie kursować przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką na Budziszyńską.

Pomiędzy rondem Jeziorańskiego a Ogrodami nie będzie uruchamiana autobusowa komunikacja zastępcza. Z Łazarza na Ogrody będzie można dojechać autobusami linii nr 82, a pomiędzy rondem Jeziorańskiego i przystankiem "Żeromskiego" pasażerowie będą mieli do dyspozycji tylko autobusy linii nr 93.

Inaczej pojadą również autobusy linii nr 45 i 69. "Czterdziestkapiątka" z Dworca Zachodniego na Kaczą pojedzie objazdem przez Wyspiańskiego, Reymonta, rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Grochowską i Marcelińską. W kierunku przeciwnym "45" będzie bez zmian jeździć dotychczasową trasą: KACZA – ... – Marcelińska – Przybyszewskiego – Rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Wyspiańskiego – Głogowska – Zachodnia – DWORZEC ZACHODNI.

Autobusy linii nr 69 zostaną skierowane objazdem przez Grochowską i Bukowską (powrót bez zmian przez Promienistą, Grochowską, Marcelińską, Przybyszewskiego i Bukowską).

Natomiast "93" nie będzie zatrzymywać się na przystanku tramwajowo-autobusowym na ul. Przybyszewskiego, za rondem Jeziorańskiego, lecz jak dawniej przy Placu Nowakowskiego.

Utrudnienia potrwają do 11 maja.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: