Będą porządkować ulicę Matejki
19-04-2017 16:04   Janusz Ludwiczak
Na Łazarzu może być porządek. Osiedlowa radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz postanowiła zwrócić uwagę na problem utrzymania czystości w okolicach pustostanów. W najbliższą sobotę każdy może wziąć udział w akcji "Czysty Poznań - wspólna sprawa. Wiosenne porządki 2017 - sprzątamy ulicę Matejki".

Chciałam zwrócić uwagę na problem utrzymania czystości w okolicy pustostanów. W najbliższą sobotę przeprowadzimy akcję "Czysty Poznań - wspólna sprawa. Wiosenne porządki 2017 - sprzątamy ulicę Matejki". W akcji mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy - zapewniamy worki i rękawice – zapowiada Agnieszka Michalak-Pietkiewicz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 kwietnia. Zbiórka o godz. 10:00 przed budynkiem Urzędu Miasta Poznania przy ul. Matejki 50. Organizatorzy zapewniają worki i rękawice oraz zapraszają do udziału wszystkich mieszkańców.


R E K L A M A

Komentarze (2)

20-04-2017 18:44:06
morlock
Ps. Pani Agnieszko proszę zabrać jakiegoś draba z drabką i zajrzeć za "żelazny mur" przy Zielonej Perełce. Tam sypie się gruz noc i dzień ale po za naszymi oczami więc problemu nie ma. Proponuję więc zrobić takie "pole siłowe" przy każdym z łazarskich "bezŚrubowych" ups... bezpańskich pustostanów.
20-04-2017 18:32:45
morlock
Poznań upada bo najtańsze czynsze za wynajem kwater/lokali są dla słoików tu pracujących za głodowe stawki wraz z tzw. przyjezdnymi gimnazjalistami/studentami i najważniejszymi - najtańszą siłą roboczą która przybywa po pracę ze wschodu ale niestety nigdy stąd nie wybywa podobnie z resztą jak i "oświecona" j/w młodzierz. Znam to z autopsji bo gdy był tworzony hotel, ten zaraz za murem Św.Anny to z pracownikami/budowlańcami (dla mnie robol to nie inwektywa ale komplement) po polsku nie można było się porozumieć. I nie bójta się, rozmawialiśmy po rusku, nie "drutem kolczastym". Każdy orze jak może. Gdy kumpel za moje (przydziałowe) papcie robocze z "wycieczki" do berlina przywiózł mi zegarek z kalkulatorem to go prawie po rękach całowałem. Jeśli wzniesiemy się ponad politycznymi podziałami i zapomnimy o animozjach w które chcą nas wmanewrować pieczeniarze to może być spoko byle by każdy pilnował własnej kiechy. A w temacie - miałem (i mam nadal) doła i ze spuszczoną papą szedłem se Niegolewskich od Kasprzoczki do Głogowskiego (po stronie Płaza, Piekarza i drogiej apoteki). NIE MACIE POJĘCIA ile przeżutych gum jest wtartych w chodniki/kostkę po których chodzimy. Bydło żre zielone, przeżuwa ale daje mniam-mleko i kupę na nawóz, parzystokopytne również ma coś co się przydaje-schab,boczek,golona,żebra, łopatka, flaczki a również nawóz. Z tego jest chociaż pożytek. Tylko na człona nam w Poznaniu półparzystnokopyte (pseudosapiens idiokratis- L.) przypełzłe śmieciogenne,hałaśliwe, niewychowane goowniarstwo do którego dopłacamy w podatkach rocznie 34 duże bańki, ze swoich? By dla 0,7% "naszej" społeczności terroryzować większość mieszkańców Poznania? Miasto ponoć dokłada 34 banie do kształcenia osób spoza Poznania. Ale news z którego czerpałem wenę "znikł" ze stony pewnego POrtalu przed półtoragodziną.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: