Arena będzie modernizowana
18-04-2017 00:58   Janusz Ludwiczak
Od połowy lutego w Arenie nie mogą odbywać się imprezy masowe, gdyż hala nie spełnia obecnych przepisów pożarowych. Imprezy, które miały odbyć się w Arenie przeniesiono m.in. na Targi, do Auli Uniwersyteckiej, Opery, w inne miejsca lub je odwołano. Tymczasem Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na modernizację hali sportowo-widowiskowej w Parku Kasprowicza.

Przypomnijmy. Imprezy masowe zostały odwołane w wyniku negatywnej opinii Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

Negatywna opinia jest efektem braku akceptacji ekspertyzy przeciwpożarowej dla Areny i postanowienia z września 2016 roku, wydanego przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, które zostało skierowane wyłącznie do autora ekspertyzy, przygotowanej na zlecenie spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Przeprowadzane jest postępowanie wyjaśniające na okoliczność ewentualnego zatajenia faktu otrzymania postanowienia przez wykonawcę dokumentu. Jednak niezależnie od ekspertyzy, pomimo wydanego we wrześniu 2016 roku postanowienia, w ostatnich miesiącach aż do ubiegłego tygodnia Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wydawał pozytywne opinie na temat wszystkich imprez masowych, odbywających się w Arenie. Takich imprez było w tym czasie 21 – tłumaczył w połowie lutego Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Nie oznacza to, że Arena została całkowicie zamknięta. W hali odbywają się wydarzenia, ale z mniejszym udziałem widzów, w przypadku wydarzeń sportowych do 299 widzów, a w przypadku wydarzeń artystyczno-rozrywkowych, gdy liczba uczestników nie przekroczy 499 osób. I tak w Arenie pod koniec marca odbyły się Finały Wielkopolski w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych i Chłopców Szkół Gimnazjalnych, a na początku kwietnia przeprowadzono Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Judo.

Z kolei 20 maja w Arenie ma odbyć się gala bokserska z udziałem Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka.

Część zaleconych modernizacji już wykonano. Dostosowano drogi pożarowe do przepisów, zainstalowano także przegrody przeciwpożarowe. Nie zakładamy innego scenariusza, niż taki, że 20 maja gala bokserska się odbędzie – przekonuje Błażej Daracz z POSiR-u.

W tym roku planowany jest kolejny remont w okresie letnim, na co zostały zabezpieczone środki w budżecie miasta. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła już przetarg na modernizację Areny.

Prace modernizacyjne Hali Widowiskowo-Sportowej Arena dotyczą fasady korony widowni obiektu i obejmują wymianę: stolarki okiennej wraz z tarasem i barierką na poziomie korony, stolarki okiennej i drzwiowej na poziomie przyziemia oraz wymianę nawierzchni płyty głównej boiska sportowego wraz z obejściem. Wraz z robotami modernizacyjnymi prowadzone będą również prace mające na celu dostosowanie Areny do przepisów p.poż, na podstawie opracowywanej ekspertyzy p.poż. Prace na terenie HWS Arena prowadzone będą na podstawie zatwierdzonego projektu budowlanego przez Miejskiego Konserwatora Zabytków – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

PIM czeka na oferty lub wnioski o dopuszczenie w postępowaniu przetargowym do 27 kwietnia.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

sty

17:30
Biuro Rady Osiedla Święty Łazarz - Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych (bud.B) ul. Wyspiańskiego 27
XXXIX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

27

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Tomasz Siuda, kościół rzymskokatolicki

28

sty

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ

17:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
007 James Bond Live! - koncert

30

sty

do 02-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Budma - Międzynarodowe Targi Budownictwa
Intermasz - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
Ifratec - Międzynarodowe Targi Technologii i Materiałów dla

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: