Powstanie plan miejscowy dla Wolnych Torów. PiS: "Miasto blokuje rządowy program Mieszkanie+"
15-03-2017 01:09   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji poznańscy radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Wolne Tory", czyli obszaru o powierzchni ok. 118 hektarów, położonego pomiędzy Wildą, Łazarzem a dworcem Poznań Główny i ulicą Hetmańską. Zdaniem radnych PiS plan miejscowy opóźni o kilka miesięcy budowę mieszkań w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus".

"Wolne Tory" to obszar o powierzchni ok. 118 hektarów, położony pomiędzy Wildą a Łazarzem, od dworca Poznań Główny po ulicę Hetmańską. Teren ten w znacznej części należy do PKP i ZNTK. Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania podejmowała decyzję w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu miasta.

Zdaniem radnych PiS plan miejscowy opóźni o kilka miesięcy budowę mieszkań w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus".

Już od ćwierćwieku - od 1990 roku teren ten powinien być objęty planem miejscowym. W 2015 roku został rozstrzygnięty międzynarodowy konkurs na koncepcję zagospodarowania Wolnych Torów. Już wtedy pytałem dlaczego nie wywołujemy planu miejscowego. Co się zmieniło panie prezydencie od półtora roku, że nagle jest potrzeba wywołania planu miejscowego. Kiedy słyszymy, że agenda rządowa chce wybudować ogromną ilość tanich i dostępnych mieszkań, alternatywnych dla oferty deweloperskiej nagle wywołuje się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Wstrzymuje to o co najmniej 9 miesięcy wydanie warunków zabudowy. Nasuwa mi się tu wątek polityczny – pytał radny PiS Adam Pawlik.

Pan radny ma teorię spiskową. Po rozstrzygnięciu konkursu architektonicznego podjęliśmy rozmowy z PKP dotyczące tego jak zabezpieczyć tereny na Wolnych Torach pod przestrzeń publiczną typu drogi, parki, kościoły. Na targach Budma dowiedzieliśmy się, że nagle mają powstać mieszkania w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". Fachowcy szybko obliczyli, że 15 tysięcy mieszkań tam się nie zmieści. To nieprawda, że wywołanie planu miejscowego skutkuje obowiązkiem zawieszenia decyzji o warunkach zabudowy. Dla nas priorytetem jest znalezienie wspólnej koncepcji dla terenu Wolnych Torów i zagospodarowanie serca miasta, jednego z najważniejszych w Polsce – odpowiedział wiceprezydent Maciej Wudarski.

Za sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego opowiedziała się większość Rady Miasta. Przeciw był jedynie klub PiS.


R E K L A M A

Komentarze (2)

17-03-2017 07:29:37
Negatyw
Miejmy nadzieję, że "dobra zmiana", zostanie w końcu w całości zablokowana. WSTYD!!!!
15-03-2017 12:52:03
Brandt
Brawo radni! To zbyt ważny teren naszego miasta by pozwolić sobie na stworzenia tam jedynie zagłębia tanich mieszkań. Działaniem politycznym (kiełbasą wyborczą) jest właśnie forsowanie na szybko i na siłę budowy tanich mieszkań dla "suwerena". 500 + już dostał więc teraz czas na tanie mieszkania. Takie rzeczy w Poznaniu nie przejdą!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: