Zmarła wicedyrektor Zespołu Szkół Muzycznych
07-03-2017 00:45   Janusz Ludwiczak
Po długiej i ciężkiej chorobie w niedzielę, 5 marca zmarła Daniela Kraus - Burzyńska, wicedyrektor Zespołu Szkół Muzycznych.

Daniela Kraus-Burzyńska przez 36 lat pełniła funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół Muzycznych, przez 52 lata była nauczycielem.

Wykonywała swą pracę z największym poświęceniem. Nigdy nie żałowała czasu ani zdrowia w służbie uczniowi, nauczycielowi i szkole. Zainicjowała i zrealizowała kilkaset ważnych wydarzeń w życiu Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu: koncertów, festiwali, konkursów, jubileuszy. Wiele osób, również spoza naszego środowiska, wspomina Jej komentarze koncertowe i życzliwą promocję młodych artystów. Wszelkie problemy starała się rozwiązać w atmosferze poszanowania godności nauczyciela i ucznia. Jej postawa moralna, gotowość do pomocy w każdej sprawie, dyskrecja i kultura osobista pozostają wspaniałym wzorcem dla naszej społeczności – wspomina Wojciech Michalski, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych.

Msza święta i pogrzeb śp. Danieli Kraus–Burzyńskiej odbędzie się w środę, 8 marca 2017 roku o godz. 13:00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Bluszczowej na Dębcu.


Fot: ZSM, Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

17:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Cugowscy - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: