Miasto razem z PKP powołało zespół ds. Wolnych Torów
28-02-2017 00:49   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Na Wolnych Torach ma powstać wielofunkcyjna dzielnica z nowoczesnym osiedlem mieszkaniowym nawet na 15 tysięcy rodzin, biurowcami oraz terenami do wypoczynku i rekreacji. Działania związane z zagospodarowaniem tego terenu koordynuje Zespół ds. terenu Wolnych Torów, który właśnie rozpoczął pracę.

W pracach wspólnego zespołu roboczego uczestniczą przedstawiciele: PKP, BGK Nieruchomości, a także Miasta, tj. Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Urbanistyki i Architektury, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej oraz ZDM. Współpraca ma zaowocować opracowaniem m.in. spójnej koncepcji zagospodarowania terenu Wolnych Torów oraz stworzeniem tam nowej, atrakcyjnej dzielnicy miasta łączącej - zarówno funkcjonalnie, jak i przestrzennie - Łazarz z Wildą.

To jest przestrzeń, której nie możemy zmarnować. Mamy świadomość, że naszym obowiązkiem jest zrobienie wszystkiego w taki sposób, by ten teren został w sposób maksymalnie profesjonalny i spójny zagospodarowany, by powstała tam dzielnica dobrze skomunikowana z resztą miasta, z wysokiej jakości architekturą – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Partnerami miasta w realizacji tego zadania są PKP oraz bank BGK Nieruchomości. Kolej - właściciel części Wolnych Torów - planuje komercyjną inwestycję na tym terenie.

PKP realizuje nową strategię, tzn. nie chce wychodzić z tych inwestycji, sprzedając swoje grunty, ale długofalowo nimi zarządzać. Dlatego będziemy kładli nacisk na jakość zarówno wykonania, jaki architektury oraz urbanistyki, by wartość tych nieruchomości rosła w czasie. Zamierzamy zagospodarować część północną Wolnych Torów, głównie między ulicami Matyi a ul. ks. Jakuba Wujka, realizując na tym obszarze nowoczesne biurowce. Chcemy, by były one immanentną częścią wielofunkcyjnej dzielnicy, jaką będą Wolne Tory – zapowiedział Michał Beim, członek zarządu PKP S.A.

Oprócz biurowców, na Wolnych Torach powstaną budynki mieszkaniowe, w tym także w ramach programu Mieszkanie Plus. W ramach inwestycji na Wolnych Torach może powstać nawet 15 tysięcy mieszkań.

Dla nas jako BGKN projekt poznański jest jednym z najbardziej prestiżowych, ale też jednym z najbardziej kompleksowych. Zdajemy sobie sprawę, że Mieszkanie Plus to tylko jeden z wątków całego przedsięwzięcia architektonicznego i urbanistycznego. Dla nas ważne jest to, by w naszych rozwiązaniach - poza architekturą - uwzględniona została cała urbanistyka terenu. Chcemy, by nasze projekty były przyjazne dla mieszkańców i dobrze wpisywały się w otoczenie – przekonuje Bartłomiej Pawlak, wiceprezes zarządu BGK Nieruchomości.


Komentarze (2)

28-02-2017 12:44:34
poznanianka
Wspólny zespół.A kto w nim przewodniczy ??? PKP chce długofalowo zarządzać.I tu powinna być obawa i strach.PKP zarządza działką przy Cargo , wzdłuż torów.Są przywożone materiały bud.Powstał brud i śmietnik.Teren niebezpieczny.Była kiedyś zamykana brama.Dzisiaj hasają dzieci.Niegospodarność i brak profesji na PKP znamy już od co najmniej od pół wieku.Niech sprzedają teren i zajmą się tym co ich , czyli swoją własnością.Bo to państwo w państwie.Niech uporządkują swój teren z brudu od Głogowskiej przez Gąsiorowskich.
28-02-2017 11:42:55
as
Ciekawe czy ten zespol bedzie pracowal za free, bo smiem watpic

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

do 23-09-2017
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Turniej gier planszowych w ramach projektu "Ogród sztuk, sztuka w Ogrodzie Łazarz"
(w przypadku niepogody wydarzenie odbędzie się w Klubie "Krąg", ul. Dmowskiego 37

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenka i uśmiech to radość życia - koncert zespołu Artystycznego "Łazarski Krąg"

22

wrz

do 23-09-2017
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Powitanie Jesieni - impreza dla dzieci ze szkół podstawowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: