Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza stanęła szafa, która nada niepotrzebnym rzeczom drugie życie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza stanęła szafa, która nada niepotrzebnym rzeczom drugie życie
19-12-2016 01:24   Janusz Ludwiczak
Książki, z których już nie korzystamy, albo ciuchy, w których już nie chodzimy nie muszą zalegać w domu. Przy wejściu na pływalnię w Parku Kasprowicza stanęła "Givebox Łazarz", czyli "łazarska wspólna szafa".

Po Berlinie, Londynie i San Francisco przyszedł czas na Łazarz. W niedzielne popołudnie przy kasach biletowych na pływalnię letnią w Parku Kasprowicza otwarto "Givebox Łazarz", czyli wspólną szafę, w której można pozostawić niepotrzebne rzeczy na użytek innej osoby w potrzebie.

Idea "Givebox" polega na dzieleniu się rzeczami, które nie są nam już potrzebne, a mogą z nich skorzystać inne osoby. Przedmioty te nie musza wylądować na śmietniku czy kurzyć się w domu, a mogą przydać się innym. Mieszkańcy Łazarza, wszyscy, którzy będą w Parku Kasprowicza przechodzić obok tej szafy mogą pozostawić wszystko: od książek po przedmioty codziennego użytku jak naczynia czy zabawki dla dzieci – mówi Kasia Wągrowska, współorganizatorka "Givebox Łazarz".

Podobną "szafę" od kilku tygodni mają Jeżyce. "Givebox Jeżyce" stanął przed Centrum Amarat (Dom Tramwajarza).

Na Jeżycach ludzie chętnie wymieniają się książkami i zabawkami dla dzieci, a także odzieżą. Zdarzały się również puszki z karmą dla kotów. W "Givebox" można pozostawić wszystko oprócz jedzenia. "Givebox" ma zrzeszać społeczność lokalną. Mamy skupionych ponad 60 osób, którzy mają dbać o porządek w szafie, sprawdzać czy nie ma w niej np. zepsutej żywności – dodaje Kasia Wagrowska.


Komentarze (1)

19-12-2016 22:42:29
poznanianka
I tak można pomagać.Tylko czy te 6o osób utrzyma porządek????Oby w Parku nie zrobiło się góra ze śmieci. Postawić to jedno , a dbać o to, to drugie.Nie wiem czy dobrze składac wszystko.Ale skoro ktoś ma nad tym czuwac. Zobaczymy.Mamy już kontenery na odzież i różnie to wygląda jeżeli chodzi o miejsce , w którym stoja i związaną z tym estetyke terenu.Moje obawy to teren , który nie jest do tego przeznaczony.Najczęściej kontener , czy szafa będzie stała , a w okolicy bałagan.Takie smietnisko pojawia sie na skwerze ul.Lukaszewicza. Niebieski sklep warzywniak, kontenery na odzież i puszki z papierami.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

do 26-05-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi fitness i sportu "Fit-Expo"

26

maj

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego
w godz. 7:00-21:00

27

maj

do 04-06-2019
Łazarz
30. jubileuszowe Dni Łazarza
27.05-04.06.2019

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
30. Dni Łazarza - Uroczyste rozpoczęcie 30. jubileuszowych Dni Łazarza

28

maj

14:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
30. Dni Łazarza - Łazarski Przegląd Twórczości Plastycznej i Fotograficznej dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: