Na Jarochowskiego powstał kontrapas, na Palacza śluzy rowerowe. Zmian będzie więcej
15-11-2016 08:07   Janusz Ludwiczak
Rowerzyści mogą już fragmentem ulicy Jarochowskiego jeździć pod prąd. Jest to możliwe po wprowadzeniu kontrapasu. Ponadto na ul. Palacza pojawiły się śluzy rowerowe. W środę w Inkubatorze Kultury Pireus odbędą się konsultacje społeczne w sprawie zmian w organizacji ruchu na ul. Orzeszkowej, Konopnickiej, Niecałej, Potworowskiego, Morawskiego, Limanowskiego, Niegolewskich, Rynek Łazarski, Małeckiego, Strusia, Stablewskiego, Karwowskiego i Kanałowa w związku z planami wprowadzenia udogodnień dla rowerzystów.

O wprowadzenie kontrapasu na ul. Jarochowskiego już w 2011 roku postulowała Sekcja Rowerzystów Miejskich (obecnie Stowarzyszenie Rowerowy Poznań). Kontrapas został wprowadzony na odcinku od Palacza do Winklera, dzięki czemu rowerzyści mogą jechać teraz "pod prąd".

Z kolei na ul. Palacza przy skrzyżowaniu z Jarochowskiego pojawiły się śluzy rowerowe. Czerwony pas, na którym pojawiły się białe rowery ma umożliwić użytkownikom jednośladów zajęcie pozycji bezpośrednio przed samochodami przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną i włączenie się do ruchu. Rozwiązanie to ma na celu również poprawić widoczność rowerzystów, którzy mogą ruszyć jako pierwsi po zmianie światła na zielone.

W środę o godz. 17:00 w Inkubatorze Kultury Pireus przy ul. Głogowskiej 35 (róg Gąsiorowskich) odbędzie się spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie realizacji projektów "Rowerowy Łazarz" i "Kontraruch rowerowy na Grunwaldzie", które realizowane są w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Planowane zmiany dotyczą wprowadzenia udogodnień dla rowerzystów na ulicach: Niecałej, Białej, Orzeszkowej, Konopnickiej, Stolarskiej, Skrytej, Drużbackiej, Berwińskiego, Klonowica, Wyspiańskiego, Niegolewskich, Limanowskiego, Morawskiego, Stablewskiego, Potworowskiego, Szymborskiej, Kanałowej, Strusia, Małeckiego, Rynek Łazarski, Chłodna, Karwowskiego i Załęże.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania, Miejskiego Inżyniera Ruchu i oficera rowerowego a także członkowie Rady Osiedla Św. Łazarz.

Pierwotnie spotkanie miało dotyczyć wprowadzenia strefy "Tempo 30" na Łazarzu, o czym informowała Rada Osiedla Św. Łazarz.

Chcielibyśmy uspokojenia ruchu na mniejszych uliczkach przez wprowadzenie Strefy "Tempo 30", która jest już w centrum miasta. Dążymy do tego, by na mniejszych ulicach został ograniczony ruch. Będziemy również ponownie wnioskować o poszerzenie obecnej strefy płatnego parkowania do ul. Berwińskiego, Wyspiańskiego i Matejki – wyjaśnia Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Jak wiemy brakuje środków na wprowadzenie strefy płatnego parkowania na Wildzie i Łazarzu – dodaje Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Spotkanie informacyjno - konsultacyjne w sprawie realizacji projektów "Rowerowy Łazarz" i "Kontraruch rowerowy na Grunwaldzie" odbędzie się w środę o godz. 17:00 w Inkubatorze Kultury Pireus przy ul. Głogowskiej 35 (róg Gąsiorowskich).


Komentarze (6)

16-11-2016 10:20:58
Andrzej
O co chodzi z tymi kotrapasami? Rowerzysta może sobie na środek jezdni wjechać a auta mają go jakimś cudem nie tryknąć czy co? Tak samo na Kaponierze, kontrapas dla rowerów biegnący od chodnika aż na środek szerokiej jezdni - jak tam wjechać?
16-11-2016 08:31:58
Łazarz
To tylko mały przykład na to jak bardzo Pan JJ stara się o dobry PR w pewnych środowiskach...Niestety zmiany są zbyt drastyczne i nieprzemyślane, a dla ludzi, którzy żyją w Poznaniu od lat kilkudziesięciu, po prostu uciążliwe. Niestety dzięki takim decyzjom przestałem myśleć o Poznaniu z sentymentem.
15-11-2016 22:28:32
as
Jeden przedwodniczacy Rady Łazarz, druga przewodniczaca Osiedla Lazarz, kupa przewodniczacych jak za komuny a na dzielnicy nic sie nie dzieje. Kolejowa jak za krola cwieczka, dziury w chodnikach, patole dookola, rynek smierdzi az sie rzygac chce... Ale oczywiscie kazdy przewodniczacy ma cos do powiedzenia... Wezcie sie w koncu do roboty bo slogany to kazdy moze wyglaszac...
15-11-2016 17:34:30
mp
Niestety ponownie podjęto nie do końca przemyślaną decyzję. Ulica Jarochowskiego na odcinku między Winklera a Palacza w godzinach od 7:00 do 16:00 oblegana jest przez rodziców dowożących i odbierających dzieci ze szkoły. Jedynym miejscem do zatrzymania się (zgodnie z przepisami) jest lewa strona ulicy. Ale jest tam kontrapas. Zatem jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami odebrać dziecko ze szkoły. Czy kontrapas będzie bezpieczny dla rowerzystów i jaki jest sens jego istnienia gdy kończy się po 300 metrach na skrzyżowaniu z ulicą Winklera. Najbliższa ścieżka rowerowa to też rekordzistka -80 merów na Winklera między Kasprzaka a Głogowską.
15-11-2016 16:24:41
zwolenniczka
Stale zmiany. Teraz " Rowerowy Łazarz ".A może pomyśleć ,że są p i e s i .i.Już nie długo będą ścieżki dla pieszych. A l e uwaga dla : Sekcji Rowerzystów Miejskich , O f i c e r a rowerowego.Napewno trzeba nauczyć i wymagać od rowerzystów , aby nie pędzili , jak r ó w n i e ż schodzili z rowerów gdy znajduja sie na p r z e j ś c i u dla pieszych i przekraczają jezdnie. Nagminnie siedzą na rowerach i z szybkością przejeżdzją .N i e zwracają uwagi , że na pasach własnie znajduja się d z i e c i , osoby starsze , wogóle p i e s i .Ze stałej obserwacji wiem , że j e s t to n a g m i n n e .
15-11-2016 09:46:53
strefa
Jak brakuje środków na strefę w całej dzielnicy to przynajmniej rozszerzenie strefy na część Matejki przy Orzeszkowej i Konopnickiej do Grunwaldzkiej i , które to ulice (z racji obowiązującej strefy) zapełniają się samochodami na końcu, jak już na Matejki szpilki nie można wcisnąć.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

sty

17:30
Biuro Rady Osiedla Święty Łazarz - Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych (bud.B) ul. Wyspiańskiego 27
XXXIX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

27

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Tomasz Siuda, kościół rzymskokatolicki

28

sty

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ

17:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
007 James Bond Live! - koncert

30

sty

do 02-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Budma - Międzynarodowe Targi Budownictwa
Intermasz - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
Ifratec - Międzynarodowe Targi Technologii i Materiałów dla

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: