Kryty basen może powstać w Parku Kasprowicza
05-11-2016 01:37   Janusz Ludwiczak
Powraca sprawa wybudowania krytego basenu w Parku Kasprowicza. Obiekt ten ma zostać wpisany do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mają również zostać zabezpieczone środki w Wieloletniej Prognozie Inwestycyjnej.

O planie wybudowania krytego basenu w Parku Kasprowicza już na początku września rozmawiali poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.

Dochodzą słuchy, że basen TS Olimpia ma zostać zamknięty dla publiczności. Policja chce uniemożliwić korzystanie z obiektu i przeznaczyć go na potrzeby własne, do szkoleń i ćwiczeń funkcjonariuszy. Zachodzi obawa, że 30 tysięczny Łazarz i liczący 120 tysięcy mieszkańców Grunwald pozostaną bez basenu. Jestem za tym, by wybudować w Parku Kasprowicza kryty basen. Byłaby to "Chwałka BIS". Podobne baseny powstają w innych miastach za 12-13 mln zł – mówił wtedy radny Bartosz Zawieja, przewodniczący poznańskiej PO.

Jestem zwolennikiem basenu w każdej dzielnicy, o ile znajdą się na to środki – zgodziła się Joanna Frankiewicz, przewodnicząca komisji.

Koniecznie trzeba wybudować basen. Pływalnia letnia działa tylko przez dwa miesiące. Ten obiekt będzie całoroczny dla całego Grunwaldu – dodała Lidia Dudziak.

W środę na sesji Rady Osiedla Św. Łazarz omawiane były kwestie powstającego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który przygotowują planiści Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Jak już informowaliśmy w dokumencie uwzględnione ma zostać centrum wrotkarskie, a także pływalnia kryta.

Policja planuje ograniczyć funkcjonowanie Olimpii. W toku jest pływalnia na os. Zwycięstwa. Basen może powstać również dla ponad 100 tysięcy mieszkańców całego Grunwaldu. W zachodniej części Poznania brakuje tego typu obiektu – mówi Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

Kryty basen miałby stanąć od strony ul. Reymonta. Jego powierzchnia szacowana jest na 3 tys. m kw. Ponadto powstałby nowy kompleks szatni i zaplecza sanitarno-technicznego dla trzech obiektów: pływalni letniej, centrum sportów wrotkarskich i właśnie pływalni krytej.

Podobne rozwiązanie jest na Chwiałce, gdzie jeden kompleks szatni służy zarówno dla pływalni letniej, krytego basenu jak i lodowiska. Zastanawiamy się jak pomieścić wszystkie funkcje rekreacyjne w planie miejscowym. Nie może być przekroczony maksymalny parametr powierzchni zabudowy. Będziemy chcieli z wszystkimi radnymi znaleźć porozumienie, by zarezerwowane zostały środki w Wieloletniej Prognozie Finansowe – zaznacza radny Łukasz Mikuła.


R E K L A M A

Komentarze (6)

07-11-2016 11:11:38
poznanianka
Brawo. W r a c a stare. Basen Olimpii t y l k o dla P o l i c j a n t o w..Jakby mieszkancy np. nie mogli mieć wyznaczonych godzin , w których nie ma s z k o l e ń.Niech mieszkancy Sw Lazarza jeżdzą na Os.Zwycięstwa , Chwiałkę, B r a w o radni w y j ą t k o w o umiecie "poprawiać " , " udoskonalać " p l a n y w Parku Kasprowicza. l a t a m i .A mieszkańcy k r z y c z ą .Miały nasz dzieci z rodzicami zabawe, blisko i przyjemnie. Chcemy basenu .A radni dyskutują , skrócić , zlikwidować , nie da się . I tak przez lata. Teraz kryty basen za 1oo lat. I tak kadencje jednego radnego mogą trwać 1o i więćej lat i tylko tym sie może pochwalić. Uczcie się panie i panowie. Tak w skrócie .Konsultacje społeczne.Rozmowy z merytorycznymy jednostkami.Dopięcie celu( np. plan zabudowy ) , pieniądze i r e a l i z a c j a .A m y słyszymy i c z e k a m y .Konsultacje , bez programu , ciągłe zmiany do planów , brak albo sa zarezerwowane pieniądze i znowu następują zmiany.Wychodzi najszybciej gadanie , a nie ma j e d n e g o koordynatora danej inwestycji. Czy to nie proste ,żeby wpaść na taki pomysł. Lata planów zamieniłyby się w budowę.
07-11-2016 07:45:06
fgh
Parkingi? To nie ma być basen dla powiatu tylko dla mieszkańców dzielnicy. Więc jakieś wielkie parkingi nie będą potrzebne.
07-11-2016 07:21:53
x
Kombinują z tą Areną - jak nie z jednej strony, to z drugiej. Byle zabudować.
05-11-2016 16:38:35
Kokos
Gdzie to jest ??? "Podobne rozwiązanie jest na Chwiałce, gdzie jeden kompleks szatni służy zarówno dla pływalni letniej, krytego basenu jak i lodowiska" kto to widział ??? Co do parkingu powtarzam że jest od strony Reymonta buforowy dla hali Arena w 1/3 wynajęty prywatnemu podmiotowi na parking płatny a w 2/3 zarośnięty trawą .
05-11-2016 12:37:56
morlock
"...Dochodzą słuchy... " A weśta od wójta... @ Tomek- Amen!
05-11-2016 10:05:05
Tomek
Ciekawe gdzie wcisną parkingi...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: