Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Oswoili nieużytki Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Oswoili nieużytki Łazarza
24-10-2016 01:23   Janusz Ludwiczak
Jak ożywić puste przestrzenie, zapomniane miejsca i nie użytkowane na co dzień miejsca na Łazarzu - na tym zastanawiali się uczestnicy projektu "Do trzech razy sztuka, czyli oswajamy nieużytki Łazarza".

Jak wykorzystać miejsce po sex-shopie przy Głogowskiej 37 tuż obok sołtysówki, jak ożywić pływalnię letnią w Parku Kasprowicza – na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczestnicy warsztatów w ramach projektu "Oswoić miejskie nieużytki - biennale nieużytków".

Podobne warsztaty prowadziłam już w Warszawie i Bydgoszczy. Teraz przyszedł czas na Poznań. Wybraliśmy właśnie Łazarz, bo dzielnica ta jest trochę pominięta. Jest to wiele nieużytków, miejsc zapomnianych, które nie funkcjonują na co dzień. Chcieliśmy porozmawiać z ludźmi, mieszkańcami Łazarza, by podali swoje pomysły na nieużytki. Pomysły chcemy przekazać miastu. Jestem architektem krajobrazu, projekt realizuje w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – powiedziała Martyna Cziszewska, autorka projektu.

W ramach projektu na początku października przeprowadzona została fotograficzna gra miejska.

Gra miejska polegała na zwiedzaniu miejsc. Chcieliśmy pokazać miejsca, których nie zauważamy na co dzień. Odwiedziliśmy m.in. budynek przy Głogowskiej 37. Wisi tutaj szyld sex-shop. Gdy weszliśmy na posesję okazało się, że takiego miejsca już nie ma, sklep jest pusty, a obok zarośnięta, pusta przestrzeń – wskazuje Tomasz Meissner.

W miniony weekend pływalnia letnia w Parku Kasprowicza, która jest jednym z nieużytków zamieniła się w galerię sztuki, w której uczestnicy warsztatów pokazali swoje prace. Nie zabrakło również wystawy prac i performance.


Komentarze (2)

25-10-2016 09:52:59
bisuję
Dziękuje x .Lubię uzywać słów , których znam znaczenie.Ale do rzeczy. B i j e brawo .Byłam . J e s t wiele do zrobienia . R e m o n t i r e m o n t . Ale zobaczyłam też młodych ludzi ' z a g l ą d a j ą c y c h ".Szukających tych , którzy będą się wspólnie angażowali.Od czegoś trzeba zacząć .Martwią tylko zniszczenia.A l e nie poddawać się . Zapraszać i to głośno mieszkańców.Przyjdzie , kilku , a potem może więcej , popatrzą .Może włączą się sami , z dziećmi i wnukami , albo sami.
24-10-2016 07:38:19
x
Wg Wikipedii "Do nieużytków zaliczane są bagna, wydmy, tereny o niekorzystnym ukształtowaniu powierzchni, składowiska odpadów oraz grunty zdegradowane przez przemysł". Nie widzę tu pływalni. Znowu jakiś młody, prężny animator przerobił znaczenie słowa na własną potrzebę.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: